0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nie polecam regeneracji pompy, jeśli już pada to wymiana uszczelek na długo nie pomoże, cylinder jest już częściowo porysowany
Parę dni temu, po 4-5 mocniejszych naciśnięć na pedał hamulca - pedał stwardniał tak mocno, że w tym momencie nie było wcale hamulców. Po krótkiej chwili wszystko wraca do normy, ale wystarczy ponownie parę razy nacisnąć hamulce i ponownie pedał twardnieje i brak hamowania.
czy tą wstępną regulację można wykonać od środka auta?
Widząc twoją fotkę problem z brakiem wspomagania po kilku krotnym wciśnięciu hamulca doszukiwałbym się w problemie szczelności .Jeśli w zaznaczonym miejscu zasysał lewe powietrze to dziwne że wspomaganie działa w ogóle .
Przecież tutaj widzicie uszczelniacz a więc nic wspólnego nie ma ta śnieć na łączeniu.
Pompa hamulcowa wymieniona, prowadniczki strzemion nasmarowane, całość dobrze odpowietrzona i według mojej oceny - hamulce dalej słabe a pedał gumowaty.
Czy ponowna samodzielna próba odpowietrzenia hamulców, teraz już na pewno na pracującym silniku - skutecznie odpowietrzy pompę ABS ?Pytam, bo do tej pory jeszcze nie odpowietrzałem tym sposobem
Odpowietrzanie układu hamulcowego z układem ABSBardziej skomplikowaną czynnością jest odpowietrzanie układu hamulcowego z ABS-em. W pierwszej kolejności odpowietrzamy koła przednie. Po wyłączeniu silnika i wciśnięciu około 20 razy pedału hamulca, zniwelujemy ciśnienie regulacji ABS. Później napełniamy zbiornik płynem hamulcowym do górnej krawędzi i nakładamy przezroczysty przewód na zawór, odpowietrzając hamulec prawego przedniego koła. Drugi koniec przewodu podobnie jak w poprzednim przypadku, musi znaleźć się w naczyniu z płynem hamulcowym.Także i tutaj do odpowietrzenia zapowietrzonego hamulca będzie potrzebna pomoc drugiej osoby, której zlecamy pompowanie pedałem hamulca aż do wytworzenia się przeciwciśnienia w układzie. Trzymamy pedał i odkręcamy w tym samym czasie zawór odpowietrzający. Kiedy opór hamulca ustąpi, zakręcamy zawór. Powtarzamy kolejno operacje z pompowaniem pedała i spuszczaniem płynu hamulcowego do chwili, kiedy w przewodzie przestaną pokazywać się pęcherzyki powietrza. Zakręcamy zawór i napełniamy zbiornik płynem. Na takiej samej zasadzie odpowietrza się drugie przednie koło.Z kolei w przypadku kół tylnych wyłączamy zapłon, pompujemy pedał hamulca 20 razy, niwelując ciśnienie regulacji ABS. Później wciskamy i przytrzymujemy pedał hamulca, włączamy zapłon, zakładamy przewód i odkręcamy zawór odpowietrzający prawego hamulca. Zamykamy go dopiero wtedy, gdy w przewodzie przestaną się pokazywać pęcherzyki powietrza. Pamiętajmy o tym, że pompa układu ABS nie powinna pracować jednorazowo dłużej niż 2 minuty, dlatego konieczne jest robienie co 10 minut przerwy na ochłodzenie pompy. Następnie wyłączamy zapłon i przygotowujemy drugi hamulec do odpowietrzenia. Kiedy dokonamy tego, włączamy zapłon i czekamy na wyłączenie się samoczynnie pompy ABS, a na koniec uzupełniamy płyn hamulcowy do oznaczenia poziomu maksymalnego.
--- problem z odpowietrzeniem pompy ABS.Wspomniałem o odpowietrzeniu układu przy samej pompie a następnie przy kołach .--- montaż starych klocków hamulcowych na nowe tarcze lub odwrotnie .Wymaga czasu (przejechanych kilometrów )by pedał hamulca z gumowego przez dotarcie się powierzchni doszedł do normy .Więcej opcji gumowego hamulca nie kojarzę .