Autor Wątek: MONTAŻ: GPS Tracker - urządzenie do śledzenia pojazdu  (Przeczytany 4735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline e2rdo

  • clubmen
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł: 8
  • VW: Touran II
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WJ
MONTAŻ: GPS Tracker - urządzenie do śledzenia pojazdu
« dnia: 21 - Marzec - 2020 - 20:10:11 »
GPS Tracker to urządzenie służące do śledzenia, np pojazdu, wykorzystując GPS oraz dane internetowe sieci GSM.
Mając dedykowaną aplikację, możemy śledzić swój samochód w czasie rzeczywistym.
Można wykorzystać to urządzenie jako dodatkowe zabezpieczenie auta.

Chciałbym przybliżyć wszystkim urządzenie GPS Tracker, model ST-901 od Sino Track.
Są 3 wersje urządzenia 2g bez baterii, 2g z baterią i 3g z baterią.

Kupując na Aliexpress kupujecie oryginalny produkt, te na Allegro to są podróbki, które mają problem z darmowym serwerem do śledzenia.
https://a.aliexpress.com/_BTLKDd
Ja zakupiłem wersję 3g za 107,50, przyszła w 2 tygodnie.

Po zakupie należy wybrać operatora karty sim.
Ja wybrałem Plush, abonament za 10 zł. 1 GB internet, nielimitowane smsy do wszystkich i HBO Go na 2 miesiące gratis.
Zamówiłem przez internet, całość od zamówienia do włączenia karty SIM trwało ok 3 tyg. (Szybko nie? 🤨)
Przez miesiąc Tracker nie zużył internetu
W Play np, każde rozpoczęte połączenie, nalicza 500kb internetu. Tracker, w zależności jaką częstotliwość odświeżania ustawiny w aplikacji do śledzenia, łączy się jednorazowo np co 30 sek. W ten sposób w Play 1mb zużywa się co 1 min.
W Plusie naliczanie jest normalne i dane nie schodzą praktycznie wcale.
Do tego darmowe smsy do innych sieci. Konfiguracja urządzenia odbywa się przez smsy. Urządzenie wysyła powiadomienia, że zrozumiało komendę. Wysyła także smsy z alarmami, zazwyczaj dwa bo w jednym się nie mieści.
Trzeba więc wybrać ofertę z darmowymi smsami do siebie i internetem, który nalicza rozpoczęcie pakietu od jak najmniejszej ilości danych.

Równocześnie z zamówieniem Trackera kupiłem dwie przejściówki do podłączenia w skrzynce bezpieczników
https://a.aliexpress.com/_BUUDwL - dostępne również w polskich sklepach z kabelkami.
Przed zamówieniem należy sprawdzić rodzaj bezpieczników w samochodzie, ale to później.

Gdy tracker przyszedł i włożyłem do niego kartę SIM, podłączyłem go przejściówkami do:
Czerwony kabel do bezpiecznika stałego zasilania, u mnie oświetlenie wewnętrzne,
Żółty kabel, do bezpiecznika który dostaje prąd po włączeniu zapłonu, u mnie gniazda zapalniczek.
Żółty do masy, tj do śruby przykręconej do blachy samochodu.

Konfiguracja
Całość opisana jest tu:
http://gps-guide.pl/instrukcje-sms/instrukcja-komendy-sms-lokalizator-st901.html

Problemy które wystąpiły po montażu:
1. Brak śledzenia
W tym celu należy wpisać właściwy adres IP serwera Sino Track
Komenda: 8040000 45.112.204.217 8090
Adres IP jest inny niż ten który jest zapisany w urządzeniu po wpisaniu komendy format.
2. SMSy powiadamiające włączeniu zapłonu przychodzą co 2 minuty
Moje rozwiązanie polegało na montażu włącznika podłączonego do pomarańczowego kabla.
Po lub przed odpaleniem auta, wciskam guzik który odcina pomarańczowy kabel i smsy nie przychodzą.
Minus jest tego taki, że trzeba pamiętać aby guzik wciskać przy wychodzeniu z auta.
3. Brak śledzenia na koncie google.
Dodanie konta google na numer Trackera i udostępnienie sobie lokalizacji nic nie dało.
Urządzenie można śledzić jedynie przez dedykowaną aplikacje.

Zelety
Urządzenie po utracje zasilania, wysyła sms informujący o utracie zasilania.
W przypadku wykrycia przez złodzieja urządzenia, gdy wyrwie on je z auta, dostaniemy info ze urządzenie nie ma zasilania. Działa to jedynie z urządzeniem wyposażonym w baterię.
Aplikacja posiada historię przemieszczania się pojazdu.

Ja wiem że złodziej zagłusza sygnał GPS no ale mam, niech i on się wysili 😂
 
Podziękował: pretor

Tagi wątku: gps tracker sino track