Autor Wątek: REFLEKTORY - ogólnie  (Przeczytany 1935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarura

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 11
  • VW: Sharan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: LU
REFLEKTORY - ogólnie
« dnia: 02 - Wrzesień - 2019 - 17:23:20 »
Czy ktoś wie jakie idą żarówki do świateł mijania z przodu Sharan II oraz jakie do lusterek te od dołu.
W tej chwili wszystko świeci na żółto a chciałbym mieć ładny biały kolorek :D
 

Offline Tomirow

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 7
  • VW: Sharan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Napęd: FWD
  • Rej: GS
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 - Wrzesień - 2019 - 19:50:01 »
Światła mijania, to żarówki H7.
 

Offline jarura

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 11
  • VW: Sharan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: LU
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #2 dnia: 24 - Wrzesień - 2019 - 21:36:31 »
Światła dzienne P21W mijania H7 drogowe H7 oświetlenie lusterek W5W, podświetlenie tablicy W5W :)
 

Offline Tobi

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 9
  • VW: Sharan II FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 177 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ST
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 - Listopad - 2019 - 12:31:25 »
Witam a przy bi xenonach jaka tam jest żarówka też H7  obok tego bi xenona bo świeci na żółto i strasznie to wygląda :question:
 

Offline agent7n

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł: 1
  • VW: Sharan II
  • Wersja: Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CFF
  • Napęd: FWD
  • Rej: BL
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #4 dnia: 29 - Luty - 2020 - 15:27:35 »
Witam ostatnio w swoim Sharanie II zmieniłem żarówki P21W do jazdy dziennej na ledowe zimne efekt wspaniały :)
 

Offline arabicus

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • VW: Sharan II
  • Wersja: Trendline
  • Silnik: 2.0 ???
  • Napęd: FWD
  • Rej: KCH
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #5 dnia: 07 - Marzec - 2020 - 00:58:48 »
Przy zmianie oświetlenia na ledy , wyskakują błędy lub ostrzeżenia ? chodzi o can-bus?
 

Online doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 5231
  • Pomógł: 927
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #6 dnia: 07 - Marzec - 2020 - 07:51:53 »
chodzi o can-bus?
Canbus canbusowi nie równy, jedne nie powodują błędu a inne mogą powodować i trzeba rezystor dodawać
 

Offline giga

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 12
  • VW: T6
  • Model: Furgon
  • Silnik: 2.0 ?
  • Napęd: FWD
  • Rej: EL
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 - Listopad - 2020 - 00:13:29 »
Witam,
Są takie sprawdzone typy, które nie wywalają błędu - przynajmniej u mnie w Sharanie i T-Crossie
 

Offline K9Darek

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 519
  • Pomógł: 57
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #8 dnia: 03 - Grudzień - 2020 - 08:50:36 »
Jeśli dioda CANBUS wywołuje błąd, to oznacza że sprzedawca lub producent kłamie. Ja kupowałem nieraz diody opisane jako CANBUS a gdy się okazywało że jednak któreś wywołują błąd, reklamowałem i zwracali pieniądze. Zero prób tłumaczenia że niektóre mają jakiś inny CANBUS. Albo jest albo go nie ma.
 

Offline giga

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 12
  • VW: T6
  • Model: Furgon
  • Silnik: 2.0 ?
  • Napęd: FWD
  • Rej: EL
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #9 dnia: 03 - Grudzień - 2020 - 10:23:36 »
Szczerze, to już wolę wyłączyć kontrolę żarówek w VCDS, ale korzystać z Ledów, które się sprawdziły, dobrze świecą i mieszczą się bez żadnych kombinacji. A jak wiesz nie każdy led ledowi równy ;- )
 

Online doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 5231
  • Pomógł: 927
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #10 dnia: 03 - Grudzień - 2020 - 15:00:10 »
Szczerze, to już wolę wyłączyć kontrolę żarówek w VCDS, ale korzystać z Ledów,
To że wyłączysz zimną diagnozę nie oznacza, że będą świecić.  Zimna diagnoza to nic innego jak sprawdzanie wszystkich żarówek po włączeniu zapłonu zanim włączysz dane źródło światła. Jej wyłączenie nie dezaktywuje całkowicie diagnozy żarówek. Tzw. "ciepła diagnoza" po włączeniu danej żarówki będzie aktywna i spowoduje błąd. W przypadku włączonej zimnej diagnozy błąd pojawi się od razu po włączeniu zapłonu, po wyłączeniu zimnej diagnozy błąd pojawi się dopiero po zapaleniu danej żarówki. Ponadto dezaktywacja zimnej diagnozy powoduje brak efektu tzw. stroboskopu LED-ów podczas rozruchu
 
Jeśli dioda CANBUS wywołuje błąd, to oznacza że sprzedawca lub producent kłamie. 


to nie jest takie proste i oczywiste :)

Cytuj (zaznaczone)
Mimo wszelkich starań, sklep Motohid.pl nie jest w stanie zagwarantować brak błędów canbus w każdym samochodzie. Nasze żarówki testowane są w samochodzie Skoda Octavia i na podstawie tych testów podawane są informacje dot. współpracy (bądź jej braku) z system canbus samochodu. Niestety stworzenie dokładnej mapy współpracy danej żarówki z pojazdami z szyną canbus jest w zasadzie niemożliwe. Nawet w obrębie danej konkretnej marki potrafią występować równice w funkcjonowaniu detekcji spalonej żarówki. Przykładem niech będzie żarówka świateł dziennych BA15s. W Skodzie Octavii od 2010 roku komputer będzie zgłaszał błąd, a np w Skodzie Superb nawet 2012 rok tego błędu nie będzie. Te same światła dzienne - Seat Leon 2010 - brak błędow, Seat Exeo 2010 błąd się pojawia. Różnice wynikaja z zastosowanej elektroniki, kodowania, wyposażenia samochodów (fabryczne moduły led).

Należy wiec założyć że podawane przez nas informacje sprawdzą się w 99% w przypadku samochodów pokrewnych do Skoda Octavia, np Leon 1P, Golf MK5 i nowsze , Passat B6 i nowsze, Exeo , Toledo 2 itd. Mogą jednak występować pewne różnice, dlatego nie możemy dać 100% gwarancji. Proszę przy tej okazji pamiętać że każdy zakup dokonywany drogą internetową zapewnia możliwość zwrotu towaru w ciągu 10 dni, w przypadku wystąpienia błędów / braku satysfakcji z działania naszych produktów mogą Państwo dokonać zwrotu.

W opisie każdej żarówki znajduje się tabelka z parametrami technicznymi i dokładną informacją dot. współpracy z CAN.

 
reklamowałem i zwracali pieniądze
To już jest oczywiste a przynajmniej powinno być ;)
 

Offline giga

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 12
  • VW: T6
  • Model: Furgon
  • Silnik: 2.0 ?
  • Napęd: FWD
  • Rej: EL
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #11 dnia: 03 - Grudzień - 2020 - 16:27:07 »
To że wyłączysz zimną diagnozę nie oznacza, że będą świecić.  Zimna diagnoza to nic innego jak sprawdzanie wszystkich żarówek po włączeniu zapłonu. Jej wyłączenie nie dezaktywuje całkowicie diagnozy żarówek, wyłącza tylko diagnozę po rozruchu auta. Tzw. "ciepła diagnoza" po włączeniu danej żarówki będzie aktywna i spowoduje błąd. W przypadku włączonej zimnej diagnozy błąd pojawi się od razu po włączeniu zapłonu, po wyłączeniu zimnej diagnozy błąd pojawi się dopiero po zapaleniu danej żarówki. Ponadto dezaktywacja zimnej diagnozy powoduje brak efektu tzw. stroboskopu LED-ów podczas rozruchu
 

A nie da się wyłączyć w ogóle na amen diagnozowania żarówek z VCDSa??
 

Online doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 5231
  • Pomógł: 927
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #12 dnia: 03 - Grudzień - 2020 - 16:35:40 »
A nie da się wyłączyć w ogóle na amen diagnozowania żarówek z VCDSa??
Nie da się
 

Offline Busdrajwer

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • VW: Sharan II
  • Model: Minivan
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Napęd: FWD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #13 dnia: 15 - Czerwiec - 2021 - 21:55:25 »
Witam wszystkich!
W moim Sharaku II mam bixenony skrętne itd. Jeden reflektor świeci jakby przesłony były cały czas podniesione i nie wiem, czy oddać je do regeneracji, czy może kupić używki, ale nie mogę znaleźć z takimi numerami jak moje (Ebay, olx, allegro i inne portale internetowe) i tu nasuwa się pytanie, czy jeśli kupię z innymi numerem to będą jakieś problemy typu adaptacja itp.?
Z góry dzięki za odpowiedzi 😎 :vwclubpolska:
 

Offline t-cross

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł: 6
  • VW: T-Cross
  • Wersja: Style
  • Silnik: 1.0 TSI
  • Moc: 115 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: WE
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #14 dnia: 16 - Czerwiec - 2021 - 11:05:40 »
i nie wiem, czy oddać je do regeneracji
Oddaj do regeneracji, będą jak nowe i dalej w oryginale. Teraz odnawiają już bardzo profesjonalnie.

Co do nr, to nie wiem ale wielu sprzedawców na Allegro, podaje nr części zamienników, więc powinni też wiedzieć czy dany nr będzie kompatybilny.
 
Podziękował: Busdrajwer

Offline Busdrajwer

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • VW: Sharan II
  • Model: Minivan
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Napęd: FWD
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #15 dnia: 25 - Czerwiec - 2021 - 23:12:59 »
Dzwoniłem do kilku sprzedawców i oni nie są pewni, czy można wymienić P&P czy może jakieś adaptacje czy coś🤷‍♂️ mimo wszystko dzięki wielkie za nakierowanie💪😎   :vwclubpolska:

Dodano:  07 - Lipiec - 2021  -  21:30:37
Teraz kolejne pytanie, czy znacie może jakąś firmę w Kielcach, bądź macie jakiś kontakt, która regeneruje dobrze reflektory?  :vwclubpolska:
 

Offline crouch15

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 8
  • VW: Sharan II FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: FWD
  • Rej: GA
Odp: REFLEKTORY - ogólnie
« Odpowiedź #16 dnia: 27 - Czerwiec - 2024 - 05:55:08 »
Witam a przy bi xenonach jaka tam jest żarówka też H7  obok tego bi xenona bo świeci na żółto i strasznie to wygląda :question:
Odkopię trochę temat, bo mam to samo pytanie. Zauważyłem, że te żarówki są do doświetlania zakrętów i dodatkowo włączają się przy cofaniu. Chciałbym je wymienić na Retrofity Philips:
https://allegro.pl/oferta/philips-h7-led-ultinon-pro3022-6000k-12v-24v-13119770135
 lub takie LEDy Philips: https://allegro.pl/oferta/philips-zarowka-led-h7-h18-ultinon-access-latwy-montaz-2szt-6000k-14525486596

Przerabiał już ktoś w ten sposób?
Możecie się podzielić zdjęciami i uwagami?

Wysłane z mojego SM-A556B przy użyciu Tapatalka

 

Tagi wątku: