Autor Wątek: Security&Service - nie działa!  (Przeczytany 6785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Security&Service - nie działa!
« dnia: 22 - Styczeń - 2017 - 17:34:19 »
Witam,

Dla tych, którym nie działa system wzywania pomocy/serwisu i zdalnego dostępu do danych auta (Security&Service).

Objawy to brak możliwości wykorzystania przycisków 'infolinia' oraz 'serwis'. Telefony alarmowe działają ale bez przekazywania pozycji pojazdu i tylko na numer 112 (a nie alarmową infolinię VW).

Nie działa zdalne pobieranie danych o samochodzie (typu zasięg, światła, pozycja, zużycie paliwa) poprzez aplikację. Usługi nie są widoczne w systemie infotainment w konfiguracji Car-Net. Usługi są widoczne w portalu Car-Net, ale nie pokazują żadnych danych.

Powodem jest problem ze sterownikiem systemu (złe certyfikaty). VW i serwisy znają problem.

Naprawa polega na wymianie sterownika (jest o dziwo nie w podsufitce ale w okolicach bezpieczników (za schowkiem przy kierownicy)).

We wtorek jadę zostawić auto, chociaż znając życie dopiero wtedy zostanie zamówiony sterownik. Dam znać czy system będzie działał po naprawie.
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #1 dnia: 17 - Luty - 2017 - 17:14:07 »
Witam,

ja też jadę w przyszłym tygodniu na wymianę modułu, chociaż nie wiem jak to działa, ale byłem w serwisie to jest na to akcja... A tu nagle dzisiaj się zepsuło i wyświetliło taki komunikat:

------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #2 dnia: 17 - Luty - 2017 - 22:13:51 »
Ja już prawie miesiąc czekam na część. Czy Tobie już zamówili moduł?
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #3 dnia: 18 - Luty - 2017 - 08:01:48 »
W sumie to nie wiem. Byłem przez przypadek w serwisie, to poszedłem  pogadać, a w kompie wyszło, że jest moduł do wymiany. Umówiliśmy się na środę, mam nadzieję, że będą mieli części, bo inaczej się wk.. bo czas z gumy nie jest. Dam znać.

A tobie cały zcas ten komunikat się świeci? Bo u mnie od wczoraj wyświetla się cały czas.
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #4 dnia: 18 - Luty - 2017 - 10:41:32 »
Nie świecił mi się ani razu. Moduł działa, ale z bardzo dużymi ograniczeniami. Szczegóły opisałem w pierwszym poście.

Być może padł ci moduł albo jakiś inny element w międzyczasie. Mam nadzieję, że moduł:), bo wtedy po akcji problem zniknie.

Daj znać czy będzie część, bo któregoś z nas robią w balona:) Interesuje mnie też, czy system działa w pełni po naprawie.



Dodano:  18 - Luty - 2017  -  17:39:23
Moja część przyszła dzisiaj. Może mieli zator w dostawach (nie było jej w magazynie w Polsce). We wtorek jestem umówiony na wymianę, to dam znać jak poszło.

Dodano:  21 - Luty - 2017  -  16:20:48
Pełen brak sukcesu;) Moduł wymieniony, a system jak nie działał tak nie działa.
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #5 dnia: 21 - Luty - 2017 - 20:27:11 »
Hmmm, a jak to sprawdziłeś?
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #6 dnia: 21 - Luty - 2017 - 20:36:11 »
Patrz oryginalny post. Nie działają połączenia na żadną infolinię (z wyjątkiem 112), przytrzymanie przycisków 'i' i 'serwis' nic nie daje. Nie palą się kontrolki statusu. Nie da się zobaczyć informacji o samochodzie w aplikacji Car-Net. Brak widocznych usług w konfiguracji systemu infotainment. Brak informacji o samochodzie w portalu Car-Net.

Nic a nic się nie zmieniło:)

Jeszcze dam temu trochę czasu, na wypadek gdyby te usługi zadziałały z opóźnieniem i uderzam ponownie do serwisu.
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #7 dnia: 21 - Luty - 2017 - 20:50:38 »
A u mnie działa car-net, mam na bieżąco wszystkie informacje nt samochodu w smartfonie, a co do dzwonienia za pomocą przycisków to się bije je wcisnąć
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #8 dnia: 21 - Luty - 2017 - 21:06:11 »
Wygląda na to, że u Ciebie wszystko działa:). Naciśnij dłużej 'i' (przycisk po lewej) i pogadaj z infolinią. Po prostu im na początku powiedz, że testujesz czy system działa. Nawet połączenie alarmowe (czerwony przycisk) można przerwać na ekranie radia/nawigacji.
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #9 dnia: 21 - Luty - 2017 - 21:09:14 »
Ok spróbuję, ale jutro po wymianie modułu, bo teraz mam cały czas błąd systemu, ale car-net działa
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline Robert_em

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 193
  • Pomógł: 30
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: SC
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #10 dnia: 22 - Luty - 2017 - 14:01:16 »
Tak z ciekawości - przypomnijcie ile to kosztowało? I po jakiego grzyba Wam to?
Ja uznałem tą opcję tak samo bez sensu jak hud


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #11 dnia: 22 - Luty - 2017 - 16:01:03 »
Bo chciałem to mieć,
bo lubię w smartfonie sprawdzić co się dzieje z moim autem (a jeździ nim inny kierowca),
bo wiem kiedy auto opuściło dany obszar (a chcę wiedzieć),
bo wiem kiedy została przekroczona ustawiona prędkość (a chcę wiedzieć),
bo przy okazji mam moduł wzywania pomocy (mam nadzieję, że nie będzie potrzebny),
bo mogę wezwać serwis wciskając tylko jeden klawisz (prawdopodobnie),
bo widzę w aplikacji jaki mam przebieg i ile zostało do przeglądu/wymiany oleju,
bo mogę wysłać sobie dokładne punkty trasy do nawigacji przygotowując się do jazdy w domu,
bo mogę nawet wysłać gotową trasę złożoną z kilku punktów siedząc przy kawie w domu.
bo (na szczęście) miałem na to kasę,
bo jestem gadżeciarz... :)
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline TMP

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 102
  • Pomógł: 23
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: 4x4
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #12 dnia: 22 - Luty - 2017 - 16:45:06 »
bo mogę wysłać sobie dokładne punkty trasy do nawigacji przygotowując się do jazdy w domu,
bo mogę nawet wysłać gotową trasę złożoną z kilku punktów siedząc przy kawie w domu.
Te dwa punkty powinny być już dostępne w Car-net: Guide & Inform :).
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #13 dnia: 22 - Luty - 2017 - 17:40:36 »
Te dwa punkty powinny być już dostępne w Car-net: Guide & Inform :).

Dokładnie, to część Guide&Inform nawet jak się posiada S&S.

Tak z ciekawości - przypomnijcie ile to kosztowało? I po jakiego grzyba Wam to?
Ja uznałem tą opcję tak samo bez sensu jak hud

Mi chodzilo glownie o takie sobie szanse na to, że mój smartfon przetrwa wypadek na tyle, ze będę w stanie zadzwonić po pomoc. W praktyce różnie z tym bywa.

S&S ma swoją baterię a także swoje głośniki na wypadek gdyby system infotainment uległ uszkodzeniu. Potrafi wezwać pomoc gdybym był nieprzytomny. Dodatkowo jak wzywa się pomoc, przesyłana jest pozycja [lepsza niż 'jestem między Jordanowem a Gorzowem;)' ]. Powinno być łatwiej z dotarciem lawety i ew. karetką/policją (w teorii, bo ciężko to sprawdzić w praktyce). Albo S&S albo telefon mam nadzieje przeżyją potencjalne zdarzenie. W sumie to mam nadzieję, że ja też:P

Lubię statystyki i automatyczne umawianie się na serwis. Miły dodatek. Kasa nie była u mnie kryterium najważniejszym.



Dodano:  22 - Luty - 2017  -  17:44:03
No i mogę sprawdzić czy zamknąłem okna i szyberdach, co dla zapominalskiego jest nie do przecenienia. Regularnie wracałem do auta, żeby to sprawdzić;)
 

Offline Sleepy

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł: 17
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CUAA
  • Moc: 240 KM
  • Napęd: 4x4
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #14 dnia: 22 - Luty - 2017 - 20:23:28 »
Mam hud i chwalę sobie. Oczywiście lepiej by było gdyby te informacje były wyświetlane bezpośrednio na szybie ale i ta "proteza" daje radę.
 

Offline arekp

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 345
  • Pomógł: 53
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #15 dnia: 22 - Luty - 2017 - 21:02:15 »
Lubię statystyki i automatyczne umawianie się na serwis.

Również to mam. Bez S&S. Podobnie jak dodawanie punktów, planowanie trasy, zarządzanie feedami wiadomości - choć drażni mnie brak możliwości usunięcia AFP.

Przemawia do mnie argument bezpieczeństwa - w razie 'w'. Tyle, że system Wam nie działa fabrycznie, więc jego skuteczność nie napawała by mnie spokojem ducha.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #16 dnia: 22 - Luty - 2017 - 21:26:54 »
Na razie na 112 dzwoni:) [sprawdzone], więc najważniejsza rzecz działa. Reszta u mnie wygląda jak fuckup z konfiguracją usług dodatkowych po stronie serwerów. Komentować stanu fabrycznego i tempa usuwania problemu nie będę;)

Masz automatyczne umawianie się na serwis, tj. oni dzwonią i proponują termin na podstawie przebiegu i stanu pojazdu? Statystyki wydaje mi się w S&S są bogatsze. Musimy to kiedyś porównać, jak VW ogarnie temat.
 

Offline arekp

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 345
  • Pomógł: 53
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #17 dnia: 22 - Luty - 2017 - 21:33:36 »
Masz automatyczne umawianie się na serwis, tj. oni dzwonią i proponują termin na podstawie przebiegu i stanu pojazdu?

Tak. W portalu Car-Net, w zakładce Ustawienia jest sekcja Twój partner serwisowy. Po dokonaniu wyboru preferowanego partnera, pojawiło się pytanie czy chcę aktywować usługę umawiania na serwis na podstawie danych pobranych z pojazdu.

Dane z pojazdu pobierane są z tego co zaobserwowałem "na życzenie", czyli w profilu pojazdu, w sekcji Raport o stanie pojazdu klikam przycisk "Utwórz nowy raport". Wtedy czekamy na pobranie raportu z auta, w moim przypadku kiedy podłącze auto do mobilnego routera WIFI lub obecnie kiedy mam podpiętego ajfona pod CarPlay.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #18 dnia: 02 - Marzec - 2017 - 22:23:11 »
Pojawiłem się w serwisie ponownie, tym razem ku mojemu zaskoczeniu pełen sukces.

Serwis coś pogrzebał narzędziem diagnostycznym, prawdopodobie robiony był reset (poznikały mi średnie zużycia paliwa tylko, reszta ustawień, wliczając ikonki DAB bez zmian). Zaczęła działać aplikacja oraz portal WWW pokazał wszystko co trzeba. Wydaje się, że połączenie alarmowe przekazuje już pozycję auta, to samo zgłoszenie awarii. Przycisk 'i' łączy z automatyczną sekretarką, że usługa nie jest dostępna w Polsce:) Można zatem używać do testów;). W konfiguracji Car-Net w menu/ustawienia/car-net pojawiły się wszystkie usługi.
 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: nie działający Security&Service
« Odpowiedź #19 dnia: 03 - Marzec - 2017 - 06:57:14 »
Cieszę się, że w końcu Ci to zrobili, zatem miłego używania... Mi najbardziej przypadło do gustu wysyłanie punktów trasy. Działa idealnie, szkoda tylko, że nie można od razu z map google wysłać punktów, tylko przez car-net, ale jest OK.
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: Nie działający Security&Service
« Odpowiedź #20 dnia: 30 - Grudzień - 2017 - 16:41:50 »
Dzisiaj podczas pobytu w serwisie w moim aucie w ramach akcji serwisowej zaktualizowano OCU. Podobno poprawia to łączenie się pewnych funkcji S&S z serwerami VW (zaktualizowano oprogramowanie, mimo, że nie mam obecnie jakiś wiekszych problemów z funkcjonalnością S&S).

Dodatkowo jakiś czas temu była akcja serwisowa rozwiązująca problem błędów systemu ecall.

Także jak ktoś ma ten system i problemy to jest szansa, że przy następnej wizycie i aktualizacjach zostaną one rozwiązane.
 

Offline leoo

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł: 2
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 230 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: Security&Service - nie działa!
« Odpowiedź #21 dnia: 19 - Styczeń - 2019 - 16:35:17 »
Cześć.
Nie wiem o co chodzi ale mi cały czas pokazuje w s&s że centralny zamek jest odryglowany. A na pewno jest zamknięty. Też tak macie?
Pozdrawiam
 

Offline ElPresidente

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: Security&Service - nie działa!
« Odpowiedź #22 dnia: 26 - Styczeń - 2019 - 19:08:58 »
Tak. Zgłoś  do Infolinii Car-Net. Pracują nad tym .
 

Tagi wątku: