Autor Wątek: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach  (Przeczytany 388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JerryX

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 3
  • VW: Tiguan Allspace
  • Model: SUV
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 200 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: 4x4
  • Rej: NKE
2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« dnia: 14 - Lutego - 2026 - 10:30:19 »
Cześć.
VW Tiguan 2.0 TDI 200 KM [DTUA] z 2021 roku.
Przy niskich temperaturach słabo pali, zapewne akumulator już słaby - będę wymieniał.
Chciałem zapytać czy ten stan akumulatora może wywoływać błędy przy odpalaniu:
P066C
P0013Dodam, że w czasie jazdy błędy nie znikają.
Pozdrawiam

 

Offline tomnaj84

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 3216
  • Pomógł: 1039
  • VW: Tiguan I FL
  • Model: SUV
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CFGC
  • Moc: 177 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FK
Odp: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« Odpowiedź #1 dnia: 14 - Lutego - 2026 - 18:28:54 »
Jeden z błędów dotyczy świec żarowych,  przy słabej baterii powinna być masa innych rzeczy dotyczących elektroniki.
:)
 
Podziękował: JerryX

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 6655
  • Pomógł: 1844
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« Odpowiedź #2 dnia: 14 - Lutego - 2026 - 18:34:10 »
Przy niskich temperaturach słabo pali, zapewne akumulator już słaby - będę wymieniał.
Posiadam w Tiguanie 2.0 TDI 140 KM - 7-letni akumulator Varta Blue Dynamic 74Ah 600A .
Jeżdżę bardzo mało a moje auto więcej stoi niż jeździ (4lata 37 tyś.km), regularnie w zimie go podładowuję i nie mam żadnego problemu z odpalaniem silnika nawet przy najwyższych mrozach.

Rocznik Twojego auta wskazuje na akku max 5-letnie, więc nawet jeśli mało jeździsz lub krótkie dystanse po mieście, to może zwyczajnie naładuj go porządnie i się przebudzi.

Podaj firmę/parametry (datę produkcji) swojego akku i aktualny przebieg auta - może to pomoże we wstępnej diagnozie.
Najmądrzej podjechać do firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem akumulatorów - oni posiadają odpowiednie urządzenia do sprawdzenia aktualnego stanu Twojego akumulatora.
 
Podziękował: JerryX

Offline Frodo

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 804
  • Pomógł: 277
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: DKTA
  • Moc: 230 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: 4x4
  • Rej: KR
Odp: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« Odpowiedź #3 dnia: 14 - Lutego - 2026 - 20:46:37 »
Pewnie masz AGM, który jest niedoładowywany przez "inteligentny" (sic!) system, który odzyskuję energię dla start-stop.
Akumulatory AGM nie "lubią" być niedoładowane. Ja musiałem wymienić 6-letni, ale tak naprawdę użytkowany 5-lat bo rok stał u dealera i też nie wiadomo co czy nie był mocno rozładowany, co przyczyniło się do przedwczesnej śmierci.
Odłączyłem już ten cały "inteligentny" system i żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej.
Możesz spróbować zrobić to samo, ale niestety jak AGM jest już w kiepskim stanie, to niezależnie co zrobisz raczej do kilku miesięcy będzie do wymiany.
 
Podziękował: JerryX

Offline Rynio66

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł: 1
  • VW: Passat B8
  • Model: Variant
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: FWD
  • Rej: LU
Odp: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« Odpowiedź #4 dnia: 15 - Lutego - 2026 - 11:46:29 »
Hey....ja bym zaczał od podstaw....czyli wymiany filtra paliwa.....jesli aku dobrze kreci oczywiscie.....nie zaszkodzi...a moze usunąć problem....
 
Podziękował: JerryX

Offline JerryX

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 3
  • VW: Tiguan Allspace
  • Model: SUV
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 200 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: 4x4
  • Rej: NKE
Odp: 2.0 TDI - silnik słabo zapala przy niskich teperaturach
« Odpowiedź #5 dnia: 20 - Lutego - 2026 - 14:53:36 »
Tak informacyjnie.
Akumulator wymieniony i zakodowany (serwis VW).
Błędy przestały się pojawiać.
Dziękuję wszystkim, pozdrawiam.
 

Tagi wątku: