Autor Wątek: ZAWIESZENIE - stuki z przodu  (Przeczytany 1033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xPatrykx

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: 4x4
  • Rej: WL
ZAWIESZENIE - stuki z przodu
« dnia: 03 - Grudnia - 2025 - 13:06:50 »
Cześć.

VW Tiguan II 2.0 TSI 4Motion (zawieszenie zwykłe).
Podczas jazdy na drodze gruntowej i przy szybszym przejeżdżaniu przez progi zwalniające słychać z przodu stukanie.
Na asfalcie, gdy są łaty/nierówności, tego nie słychać.
W zawieszeniu brak luzów.
Co to może być?
 

Offline Marzec39

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 7
  • VW: Tiguan II
  • Model: SUV
  • Silnik: 2.0 ???
  • Kod: DFGA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: 4x4
  • Rej: LCH
Odp: ZAWIESZENIE - stuki z przodu
« Odpowiedź #1 dnia: 18 - Lutego - 2026 - 13:44:50 »
Ja bym jeszcze raz przejrzał całe zawieszenie na podnośniku nie na szarpakach.
Jeśli faktycznie nic nie widać posprawdzać wszystkie śruby czy sa dokręcone jeśli sa ok sprawdzic luz na listwie maglownicy  w następnej kolejności sprawdzic gorne mocowania amortyzatorów jak wszytko ok to obstawiam Amortyzatory tez potrafią stukać.
 

Tagi wątku: