Ja ostatecznie kupiłem Bosch, ale dali mi Varta (wiadomo ta sama fabryka) 70 Ah 760 A AGM. Nie znalazłem niczego istotnie tańszego, więc nawet nie myślałem...
Ciekawe jak długo pociągnie bez głupiego ("inteligentnego") trybu ładowania - odłączony sterownik.
Używam ogrzewanie postojowe i kamerki przód i tył, więc ma co robić. Start/stop odłączony od nowości - "uruchamiam" czasem manualnie jak stoję w korku.