Autor Wątek: PAS BEZPIECZEŃSTWA - uszkodzony przez klamrę pasa  (Przeczytany 72 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michu_T2

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł: 3
  • VW: Tiguan II FL
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: DW
PAS BEZPIECZEŃSTWA - uszkodzony przez klamrę pasa
« dnia: 31 - Maja - 2026 - 14:33:58 »
Cześć.
W moim Tiguan II 1.5 TSI 150 KM z 2023 roku, po przebiegu 33 tyś km uszkodził się/poszarpał pas kierowcy.
Wygląda na to, że klamra została wytarta przez krawędź pasa a potem metal z wnętrza klamry uszkodził krawędź pasa. Na moje nieszczęście serwis odrzucił moją reklamację z odpowiedzią, że niby niewłaściwie użytkowałem pas.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim uszkodzeniem w żadnym aucie, nawet 17 letni poprzednik z przebiegiem ponad 200 tyś km pasy miał jak nowe.....
Odwołałem się do importera w Poznaniu od decyzji ASO i poprosiłem o pisemne wyjaśnienie powodu z jakiego odrzucono naprawę gwarancyjną - czekam na odpowiedź.

Czy ktoś z Was miał może kiedyś taki problem z pasami?
Co doradzicie w takiej sytuacji?
 

Tagi wątku: