Cześć.
W moim Tiguan II 1.5 TSI 150 KM z 2023 roku, po przebiegu 33 tyś km uszkodził się/poszarpał pas kierowcy.
Wygląda na to, że klamra została wytarta przez krawędź pasa a potem metal z wnętrza klamry uszkodził krawędź pasa. Na moje nieszczęście serwis odrzucił moją reklamację z odpowiedzią, że niby niewłaściwie użytkowałem pas.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim uszkodzeniem w żadnym aucie, nawet 17 letni poprzednik z przebiegiem ponad 200 tyś km pasy miał jak nowe.....
Odwołałem się do importera w Poznaniu od decyzji ASO i poprosiłem o pisemne wyjaśnienie powodu z jakiego odrzucono naprawę gwarancyjną - czekam na odpowiedź.
Czy ktoś z Was miał może kiedyś taki problem z pasami?
Co doradzicie w takiej sytuacji?