Autor Wątek: Grzechotka z obrotową rękojeścią  (Przeczytany 118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 6654
  • Pomógł: 1839
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Grzechotka z obrotową rękojeścią
« dnia: 27 - Maja - 2026 - 18:00:15 »
Cześć.
Parę razy miałem już sytuację przy różnych naprawach w swoich pojazdach, kiedy po poluzowaniu śrubki, trzeba było wykonywać pojedyncze kliknięcie (zazwyczaj brak miejsca) aby odkręcić całość. Czasami też, śrubka jest już tak luźna (ale dalej trzyma na długim gwincie), że grzechotka nie chce już przeskakiwać i zostaje mozolne odkręcanie po trochę.

Już jakiś czas temu, znalazłem na Allegro grzechotkę z obrotową rękojeścią, która rozwiązuje wyżej opisane problemy - są dwa rodzaje: 1/4 i 1/2. Mnie na początek interesuje ta 1/4 a jak zda egzamin i będzie potrzeba, to zakupię też 1/2.



Grzechotka ogólnie nie jest tania ale dzisiaj dostałem info o zniżce i to mnie zmobilizowało do zadania pytania:
- czy ktoś posiada i używa takiego wynalazku ?

https://allegro.pl/produkt/hogert-grzechotka-z-obracana-rekojescia-1-4-60-zebow-crmo-ht1r374-6fb1e0a1-0301-41ef-b043-18774f4ff14e?offerId=15391410477
Test takich kluczy:

 

 

Offline Frodo

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 802
  • Pomógł: 277
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: DKTA
  • Moc: 230 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: 4x4
  • Rej: KR
Odp: Grzechotka z obrotową rękojeścią
« Odpowiedź #1 dnia: 28 - Maja - 2026 - 21:36:31 »
Spodziewam się, że kręcenie rączką będzie słabe i wolne i dodatkowo jeszcze nasadka może schodzić ze śruby bo nie ma jak dobrze trzymać...
Może lepiej od razu akumulatorową...   ;)
Będzie dużo większa siła, szybkość i wygoda - aż się prosi by to napędzał silnik.
 

Tagi wątku: