Cześć.
Parę razy miałem już sytuację przy różnych naprawach w swoich pojazdach, kiedy po poluzowaniu śrubki, trzeba było wykonywać pojedyncze kliknięcie (zazwyczaj brak miejsca) aby odkręcić całość. Czasami też, śrubka jest już tak luźna (ale dalej trzyma na długim gwincie), że grzechotka nie chce już przeskakiwać i zostaje mozolne odkręcanie po trochę.
Już jakiś czas temu, znalazłem na Allegro grzechotkę z obrotową rękojeścią, która rozwiązuje wyżej opisane problemy - są dwa rodzaje: 1/4 i 1/2. Mnie na początek interesuje ta 1/4 a jak zda egzamin i będzie potrzeba, to zakupię też 1/2.

Grzechotka ogólnie nie jest tania ale dzisiaj dostałem info o zniżce i to mnie zmobilizowało do zadania pytania:
- czy ktoś posiada i używa takiego wynalazku ?
https://allegro.pl/produkt/hogert-grzechotka-z-obracana-rekojescia-1-4-60-zebow-crmo-ht1r374-6fb1e0a1-0301-41ef-b043-18774f4ff14e?offerId=15391410477Test takich kluczy: