Autor Wątek: HAMULCE-TARCZE-KLOCKI - Golf VIII (temat zbiorczy)  (Przeczytany 6808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal_D

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 24
  • VW: Golf VIII
  • Wersja: GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 245 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: FWD
  • Rej: LKS
Odp: HAMULCE-TARCZE-KLOCKI - Golf VIII (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #25 dnia: 28 - Maja - 2026 - 10:30:12 »
Witam.
Czy ktoś może mi doradzić w kwestii wyboru przednich tarcz i klocków do Golfa VIII 2.0 TSI 245 KM z 2020 roku ?
Obecnie jeszcze są oryginalne hamulce ale musze już myśleć o wymianie przed wakacjami.
Mam na oku klocki Brembo Xtra i teraz zastanawiam się czy kupić standardowe tarcze pełne czy może jakieś nacinane/nawiercane?
Tarcze są 340mm jeżeli ma to jakieś znaczenia a auto jest użytkowane normalnie, w 90% codziennie po mieście.
Za ok 800zł wychodzi mi komplet tarcze podstawowe Brembo 09.C306.11 oraz klocki Brembo P 85 144X.
Będzie OK taki zestaw?
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 6654
  • Pomógł: 1839
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: HAMULCE-TARCZE-KLOCKI - Golf VIII (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #26 dnia: 31 - Maja - 2026 - 23:15:53 »
czy kupić standardowe tarcze pełne czy może jakieś nacinane/nawiercane?
Nacinane/nawiercane mają sens przy jeździe sportowej na torze a nie na zwykłej drodze.

auto jest użytkowane normalnie, w 90% codziennie po mieście.
Sam sobie odpowiedziałeś jakie kupić - STANDARDOWE  ;)

Zamiast Brembo, zasugerowałbym tarcze/klocki firmy Zimmermann.


 

Offline doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 5926
  • Pomógł: 1114
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Wersja: Sport
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 175 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GKA
Odp: HAMULCE-TARCZE-KLOCKI - Golf VIII (temat zbiorczy)
« Odpowiedź #27 dnia: 01 - Czerwca - 2026 - 08:57:18 »
do Golfa VIII 2.0 TSI 245 KM z 2020 roku
Rozumiem GTI, jaki masz system hamulcowy?
 

Tagi wątku: