Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 10
31
Hyde-Park / Odp: STACJE PALIW - paliwo drożeje/tanieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pretor dnia 05 - Czerwca - 2026 - 16:21:21  »
E.Leclerc / K-Koźle / Głubczycka
6.15 zł - ON
5.80 zł - PB
3.42 zł - LPG

Orlen / Reńska Wieś / Kozielska
6.37 zł - ON
6.40 zł - ON Verva
5.94 zł - PB
6.52 zł - PB Verva
3.59 zł - LPG
32
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doggie dnia 05 - Czerwca - 2026 - 14:42:27  »
1.5 TSI 150 KM nie ma zmiennej geometrii (ma ją 130 KM).

W ramach aktualizacji dodam,  że 1.5 o kodzie DXDB evo2 już posiada zmienną geometrię. Poza tym wersje 130 konne posiadają żeliwne bloki i nie mają problemu z przycieraniem się tulei cylindrów jak ma to miejsce w DADA a także w DPCA, ostatnio na coraz szerszą skalę





https://youtube.com/shorts/xvLayJoioik?si=IoVG5VaDnaWuq4Io

https://www.youtube.com/@tsiserwis

https://www.facebook.com/share/r/1CvuZbDs7y/

https://youtube.com/shorts/_tnTUWYddVc?is=14XoYBx832VKWrX_

https://youtu.be/19VfFOgmuUw?si=RWMx6sN0-ubhRr6i

Przyjechał na orzeszkowanie a dowiedział się że silnik dogorywa
https://www.facebook.com/reel/830056503445664

cylinder 2


cylinder 3, akurat te gdzie aktywny jest system ACT



33
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raflo dnia 05 - Czerwca - 2026 - 14:37:03  »
Witam serdecznie na forum jestem posiadaczem VW Tiguan 2017r
34
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomnaj84 dnia 05 - Czerwca - 2026 - 13:03:06  »
Tam są dwie , jedna od góry druga od dołu.  Po bokach masz poduchy gdzie dostęp jest od góry. 
35
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asymptota dnia 05 - Czerwca - 2026 - 12:56:43  »
Dolna raczej do wymiany.

Prawa (od rozrządu wygląda ok).
Lewej nie widziałem niestety.

Nie mam jakichś drgań na biegu jałowym itd. W poprzednim aucie (benzyna) jak poduszka od rozrządu wylała to czuć było drgania i to, że wymagana jest wymiana.

Tutaj tylko ten moment odpalenia.
Możliwe, że to ta dolna poduszka/lizak jest tak ważny przy odpalaniu?

Mam tylko zdjęcie tej dolnej/lizaka.

Wysłane z mojego 23124RA7EO przy użyciu Tapatalka

36
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomnaj84 dnia 05 - Czerwca - 2026 - 12:45:27  »
A poduchy silnika , skrzyni w jakim są stanie ?
37
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asymptota dnia 05 - Czerwca - 2026 - 12:41:56  »
Czy szarpnięcie/wstrząs wałem przy odpalaniu auta może świadczyć o tym, że zużyty jest przedni tłumik drgań i podpora wału?

Takie drżenie jest normalne?

https://vimeo.com/1198716256?fl=ip&fe=ec

Wysłane z mojego 23124RA7EO przy użyciu Tapatalka
38
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yogibabu dnia 04 - Czerwca - 2026 - 23:53:42  »
W naszym T-Roc z przebiegiem 143 tyś.km - zero problemów z silnikiem.
Znam przypadek auta flotowego z silnikiem 1.5 TSI z przebiegiem prawie 300 tyś. km i wszystko z nim w porządku a raczej ze służbówkami nikt się nie obchodzi jak z prywatnym autem.
Interwał obsługi taki jaki producent przewiduje.
Sprzęgła jeszcze w oryginale.
39
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pretor dnia 04 - Czerwca - 2026 - 22:58:41  »
Ostatnio dość dużo takich filmików mi wyskakuje:

Jestem ciekaw, czy to powszechne zjawisko w 1.5 TSI czy raczej sposób jazdy i serwis Long Life się do tego przyczynia ?
40
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukaasz dnia 04 - Czerwca - 2026 - 21:29:44  »
Dzień dobry
Kupiłem Passata B5 fl
1.9 tdi silnik AWX

Pozdrawiam Wszystkich.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 10