Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 ... 10
11
ABC Techniczne / Odp: WYPOSAŻENIE FABRYCZNE - podajesz nr VIN i dostajesz listę w PDF - CZYTAJ POSTA Nr 1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fade_ dnia 10 - Czerwca - 2026 - 13:14:57  »
Witam prosiłbym o sprawdzenie listę wyposażenia
Vw t4 multivan syncro

Nr VIN: WV2ZZZ70ZXH102301
12
Tiguan III / BEZPIECZNIKI-PRZEKAŹNIKI - opis i rozmieszczenie Tiguan III
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cup dnia 10 - Czerwca - 2026 - 13:03:05  »
Witam.

Potrzebuję schemat bezpieczników z opisem do VW Tiguan III 1.5 eTSI 150 KM z 2026 roku.
Nr VIN: WVGZZZCT6TW058392

Chciałbym zasilić wideorejestrator z zsilania gniazda zapalniczki i nie wiem który to bezpiecznik.
Gdzie można znaleźć schemat instalacji elektrycznej do Tiguana III w PDF.



13
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cup dnia 10 - Czerwca - 2026 - 10:42:43  »
Dzień dobry
Od kilku dni jestem posiadaczem nowego Tiguana, z tej "stajni" mam jeszcze T-roc -2021 oraz Passat B7 z 2014
Logując się do tego grona liczę na Państwa pomoc w "rozkminianiu" problemów z VW oraz chętnie sam podzielę się swoją wiedzą.
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
14
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez segreto dnia 10 - Czerwca - 2026 - 09:41:16  »
Witam wszystkich.
Jeszcze posiadacz Lagi, ale celuję w zakup Sportsvana. Dlatego tu jestem.
Z czasem zacznę Wam zawracać głowę :D
Pozdrawiam serdecznie.
15
Golf VII / 1.6 TDI [DDYA] - błąd P13E200 - czujnik ciśnienia wewnętrznego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kretor85 dnia 10 - Czerwca - 2026 - 09:11:59  »
Cześć.
VW Golf 1.6 TDI 115 KM [DDYA] z 2017 roku, przebieg 220 000 km.
Wyrzuca mi błąd:
P13E200 - czujnik ciśnienia wewnętrznego cylindra 3Po skasowaniu błędu wraca on po około 50 do 100km przejechanych.
Golf czasami szarpie, czasami ma mniejszą moc nie zawsze. Świeca wymieniana rok temu na org BERU, sprawdzane też na innej sprawnej świecy i błąd wraca.
Wiązkę sprawdził mechanik też ok. Rozrząd wymieniany 15 k km temu, błąd zaczął pojawiać się po wymianie sprzęgła ( nie wiem czy to przypadek czy to miało jakiś wpływ).

Czy te parametry z VCDS dotyczące rozrządu są w porządku?   :
Przestawienie wałka rozrządu strony ssącej z1. wart wymagana 0,0
Przestawienie wałka rozrządu strony ssącej z1. wart rzeczywista 0,0
[u]Adaptacaja[/u] wałka [u]rorrządu[/u] st ssącej zespół 1: położenie położenie fazy: 5.8
16
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kretor85 dnia 10 - Czerwca - 2026 - 08:42:07  »
Siema, golf 7 1.6 tdi 2017.
17
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aguimar dnia 09 - Czerwca - 2026 - 22:26:45  »
Witam
Właśnie stałem się posiadaczem Passata B8 1,4 TSI z 2018r
Pozdrawiam z Mazowsza.
18
Silnik: benzyna / 1.5 TSI - sposób na dezaktywację ACT
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doggie dnia 09 - Czerwca - 2026 - 20:43:28  »
Przedstawiam druciarski sposób na darmową dezaktywację układu odłączania cylindrów ACT ((Active Cylinder Technology) w silniku 1.5 TSI DPCA.  Materiał ma charakter rozrywkowo-informacyjno-poglądowy, nikogo nie namawiam ani nie zachęcam do naśladowania ;)

Na początek filmik obrazujący zasadę działania ACT


W ramach testu postanowiłem sprawdzić jak zachowuje się auto po odłączeniu wtyczek z nastawników umieszczonych nad wałkiem rozrządu, które odpowiedzialne są za przesuwanie krzywek dla środkowych cylindrów w taki sposób, by omijały dźwignie zaworów. Na górze silnika znajdują się dwa nastawniki zaznaczone na poniżej fotografii, z których wypiąłem wtyczki




Oczywiście powoduje to zapalenie żółtego trójkącika oraz lampki kontrolnej MIL informującej o potrzebie udania się do serwisu :) poza tym auto jedzie normalnie, nie traci mocy, nie wpada w tryb awaryjny, praktycznie nie zmienia się spalanie przynajmniej w zauważalny sposób, na biegu jałowym również żadnych zmian, w ramach tego testu przejechałem ponad 31 km, oczywiście test był przy okazji załatwiania innych spraw :)





Oczywiście ani razu nie pojawił się komunikat o jeździe w trybie dwucylindrowym  no bo też inaczej nie mogło być



Po zgaszeniu silnika, ponownym podpięciu wtyczek oczywiście komunikaty i lampki MIL zgasły.



Wniosek jest taki, że tunerom płacimy jedynie za to, aby nas nie kłuły w oczy świecące się lampki MIL  :D
19
Karoseria/lakier / Odp: KOD LAKIERU - według nr VIN
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doggie dnia 09 - Czerwca - 2026 - 20:40:55  »
WVWZZZ3BZVP016488
kolor dachu / numer koloru   Q7 / B3Y (czerwien colorado-pelista)
kolor zewnetrzny / numer koloru   Q7 / B3Y
20
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiustasiu dnia 09 - Czerwca - 2026 - 20:39:39  »
Witam uczestników forum
Zamierzam od jutra zostać właścicielem VW Sharan z 2017 roku
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 ... 10