Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Tiguan II / Odp: KLAPA BAGAŻNIKA - diagnostyka awarii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez omen dnia Dzisiaj o 13:15:36 »
U mnie pomoglo wypięcie tych dwóch kostek i przedmuchanie gniazd z akumulatorowej pompki. Pompka raczej do roweru niż kompresor, ale pomogło.

PS.1. może komuś się przyda, aby się nie szarpać:
Kostki/wtyczki wypina i naciskając dzyndzołek/przycisk tuż nad kablami i wyciąga się całą czarną część. Zamontowany do zderzaka zostaje bialy moduł.
Najlepiej wcześniej dopchnąć wtyczkę na maxa aby zluzować zatrzask.

PS.2. wreszcie przydała się dziura na hak. Mam zderzaki offroad i dużo bardziej to wszystko zabudowane niż u kolegi Igorz-a.
Jedyny sposób to wsadzić rękę w dziurę w środku zderzaka i sięgnąć w stronę prawej strony zderzaka, już wewnątrz.
2
Hyde-Park / Odp: STACJE PALIW - paliwo drożeje/tanieje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pretor dnia Wczoraj o 16:21:21 »
E.Leclerc / K-Koźle / Głubczycka
6.15 zł - ON
5.80 zł - PB
3.42 zł - LPG

Orlen / Reńska Wieś / Kozielska
6.37 zł - ON
6.40 zł - ON Verva
5.94 zł - PB
6.52 zł - PB Verva
3.59 zł - LPG
3
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doggie dnia Wczoraj o 14:42:27 »
1.5 TSI 150 KM nie ma zmiennej geometrii (ma ją 130 KM).

W ramach aktualizacji dodam,  że 1.5 o kodzie DXDB evo2 już posiada zmienną geometrię. Poza tym wersje 130 konne posiadają żeliwne bloki i nie mają problemu z przycieraniem się tulei cylindrów jak ma to miejsce w DADA a także w DPCA, ostatnio na coraz szerszą skalę





https://youtube.com/shorts/xvLayJoioik?si=IoVG5VaDnaWuq4Io

https://www.youtube.com/@tsiserwis

https://www.facebook.com/share/r/1CvuZbDs7y/

https://youtube.com/shorts/_tnTUWYddVc?is=14XoYBx832VKWrX_

https://youtu.be/19VfFOgmuUw?si=RWMx6sN0-ubhRr6i

Przyjechał na orzeszkowanie a dowiedział się że silnik dogorywa
https://www.facebook.com/reel/830056503445664

cylinder 2


cylinder 3, akurat te gdzie aktywny jest system ACT



4
Przywitalnia / Odp: WITAMY na VW Club Polska [2026]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raflo dnia Wczoraj o 14:37:03 »
Witam serdecznie na forum jestem posiadaczem VW Tiguan 2017r
5
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomnaj84 dnia Wczoraj o 13:03:06 »
Tam są dwie , jedna od góry druga od dołu.  Po bokach masz poduchy gdzie dostęp jest od góry. 
6
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asymptota dnia Wczoraj o 12:56:43 »
Dolna raczej do wymiany.

Prawa (od rozrządu wygląda ok).
Lewej nie widziałem niestety.

Nie mam jakichś drgań na biegu jałowym itd. W poprzednim aucie (benzyna) jak poduszka od rozrządu wylała to czuć było drgania i to, że wymagana jest wymiana.

Tutaj tylko ten moment odpalenia.
Możliwe, że to ta dolna poduszka/lizak jest tak ważny przy odpalaniu?

Mam tylko zdjęcie tej dolnej/lizaka.

Wysłane z mojego 23124RA7EO przy użyciu Tapatalka

7
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomnaj84 dnia Wczoraj o 12:45:27 »
A poduchy silnika , skrzyni w jakim są stanie ?
8
4Motion/Haldex / Odp: 4Motion - drgania przy wyższych prędkościach pod obciążeniem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asymptota dnia Wczoraj o 12:41:56 »
Czy szarpnięcie/wstrząs wałem przy odpalaniu auta może świadczyć o tym, że zużyty jest przedni tłumik drgań i podpora wału?

Takie drżenie jest normalne?

https://vimeo.com/1198716256?fl=ip&fe=ec

Wysłane z mojego 23124RA7EO przy użyciu Tapatalka
9
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yogibabu dnia 04 - Czerwca - 2026 - 23:53:42  »
W naszym T-Roc z przebiegiem 143 tyś.km - zero problemów z silnikiem.
Znam przypadek auta flotowego z silnikiem 1.5 TSI z przebiegiem prawie 300 tyś. km i wszystko z nim w porządku a raczej ze służbówkami nikt się nie obchodzi jak z prywatnym autem.
Interwał obsługi taki jaki producent przewiduje.
Sprzęgła jeszcze w oryginale.
10
Silnik: benzyna / Odp: 1.5 TSI EA211 - polecany czy odradzany?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pretor dnia 04 - Czerwca - 2026 - 22:58:41  »
Ostatnio dość dużo takich filmików mi wyskakuje:

Jestem ciekaw, czy to powszechne zjawisko w 1.5 TSI czy raczej sposób jazdy i serwis Long Life się do tego przyczynia ?
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10