Autor Wątek: CAR-NET - brak w Discover Media.  (Przeczytany 3442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TsMaster1

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
CAR-NET - brak w Discover Media.
« dnia: 10 - Październik - 2019 - 22:39:40 »
Auto produkowane w połowie września. Brakuje opcji CAR-NET w systemie na discover media.
Dostałem informację, że problem dotyczy większej liczby aut w całej Polsce i VW zastanawia się jak to rozwiązać. Jest mowa o jakieś "rekompensacie".

Jeśli jest tu ktoś, kto też ma ten błąd, to napiszcie co Wam zaproponowali, jakie rozwiązanie/rekompensatę?
 

Offline Marko1952

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 2
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.5 TSI ACT
  • Napęd: FWD
  • Rej: DWR
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 - Listopad - 2019 - 16:19:17 »
Mój Tiguan również wyprodukowany we wrześniu b.r. W systemie Discover Media jest ikona CAR-NET ale po kliknięciu pojawia się komunikat "Błąd CAR-NET".
Ponadto Discover Media "widzi" smartfon jako hotspot ale nie ma połączenia z internetem.
Rozmawiałem telefonicznie z cyfrowym centrum VW i w wyniku tej rozmowy (zdalna weryfikacja opcji, sprawdzenie nr wersji oprogramowania) konsultant stwierdził, że problem jest znany i polega na niewłaściwej wersji oprogramowania systemu Infotainment.
Mam się zgłosić do serwisu VW w celu aktualizacji wersji oprogramowania.
 

Offline lukimaster

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 32
  • VW: Golf VII
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Moc: 85 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: CCH
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 - Listopad - 2019 - 22:45:19 »
A co ten Car-Net właściwie  daje ? :question: :confused:
 

Offline Marcino

  • :: HighLine
  • Wiadomości: 1178
  • Pomógł: 103
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GTC
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 - Listopad - 2019 - 23:01:33 »
A co ten Car-Net właściwie  daje ? :question: :confused:
He he niewiele nie widze narazie plusów . Ale jak zapłacili to chcą mieć. Ja muszę łączyć telefon i udostępniać internet jako wlan. Pogodę pokaże cos tam chce sxukac. Samochod się aktualizował ale nawigacja i tak stara. Mam. Październik 2018.
Da się ręcznie w kompie nawigację zaktualizować ?
2019 - Tiguan II 2.0 TDI 150 KM 18r.
2006 - Galant 2.5 V6 + LPG Stag 97r.
Inne - Peugeot 307SW, Carisma 1.8 GDI,  Fiat 126p 78r. :)
 

Offline TsMaster1

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #4 dnia: 11 - Listopad - 2019 - 21:50:35 »
Dzięki funkcjonalności CAR-NET nawigacja dostaje informacje o natężeniu ruchu. Jest też niezbędny do wgrywania punktów POI, planowania trasy na komputerze, itp.
Bez Car-Netu nie ma też WeConnect.

Okazało się, że podobno tego nie można dograć do systemu, że musi to być na etapie produkcji. Błąd, przez który brakuje u mnie tej opcji, pojawił się w jakieś partii samochodów.
Importer proponuje rekompensatę, ale ponieważ chciałem mieć nawigację, a nawigacja bez informacji o korkach jest g... warta, to domagam się uzupełnienia tej opcji.
W ostateczności będę domagał się wymiany samochodu lub unieważnienia umowy.
 

Offline Marcino

  • :: HighLine
  • Wiadomości: 1178
  • Pomógł: 103
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GTC
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #5 dnia: 12 - Listopad - 2019 - 10:04:53 »
Dzięki funkcjonalności CAR-NET nawigacja dostaje informacje o natężeniu ruchu. Jest też niezbędny do wgrywania punktów POI, planowania trasy na komputerze, itp.
Bez Car-Netu nie ma też WeConnect.
No to teraz widzę, że jest to konieczne z nawigacją. POI jeszcze nie wgrywałem a mapę mam już aktualną. 
WeConnect muszę się pobawić, bo mam apkę już na telefonie. Niestety ja nie jeżdżę tym samochodem na co dzień, więc nie korzystam z jego dobrodziejstw.
2019 - Tiguan II 2.0 TDI 150 KM 18r.
2006 - Galant 2.5 V6 + LPG Stag 97r.
Inne - Peugeot 307SW, Carisma 1.8 GDI,  Fiat 126p 78r. :)
 

Offline Madbar

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 8
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 - Grudzień - 2019 - 15:10:43 »
Pytanie do załozyciela wątku. Czy zamawiałeś Car-Net i nie ma go w ogóle na ekranie Menu DM? Kupiliśmy auto z placu, bo już było za późno na zamówienie i w ofercie i opcjach wyposażenia go nie było. Auto odebrane 2 tygodnie temu.  Jest Discover Media i AppConnect, ale Car-Net nie tylko nie jest aktywny, ale nawet nie ma kafelka na Menu.  Na stronach VGP i VW DE są informacje w broszurach, że można zawrzeć umowę z VW na usługi WeConnect i aktywować, ale infolinia od usłuf cyfrowych mówi, że nie i zachwala, że jest AppConnect, jakbym był idiotą i nie rozumiał, że to mi ma zrekompensowac brak łączności. Ktoś się oreintuje, czy jakiś update softu pozwala go dodać?
Pozdrawiam
Tiguan jest Żony :)
Jeżdżę A4B6 MY2005 AVF
 
Podziękował: szymo

Offline Marcino

  • :: HighLine
  • Wiadomości: 1178
  • Pomógł: 103
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GTC
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 - Grudzień - 2019 - 15:20:11 »
Pytanie do załozyciela wątku. Czy zamawiałeś Car-Net i nie ma go w ogóle na ekranie Menu DM? Kupiliśmy auto z placu, bo już było za późno na zamówienie i w ofercie i opcjach wyposażenia go nie było. Auto odebrane 2 tygodnie temu.  Jest Discover Media i AppConnect, ale Car-Net nie tylko nie jest aktywny, ale nawet nie ma kafelka na Menu.  Na stronach VGP i VW DE są informacje w broszurach, że można zawrzeć umowę z VW na usługi WeConnect i aktywować, ale infolinia od usłuf cyfrowych mówi, że nie i zachwala, że jest AppConnect, jakbym był idiotą i nie rozumiał, że to mi ma zrekompensowac brak łączności. Ktoś się oreintuje, czy jakiś update softu pozwala go dodać?
Pozdrawiam
Raczej tego softem nie dołozysz. Appconnect mozesz aktywować
2019 - Tiguan II 2.0 TDI 150 KM 18r.
2006 - Galant 2.5 V6 + LPG Stag 97r.
Inne - Peugeot 307SW, Carisma 1.8 GDI,  Fiat 126p 78r. :)
 

Online doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 4959
  • Pomógł: 860
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GDA
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 - Grudzień - 2019 - 14:18:39 »
trzeba by w green menu sprawdzić czy jest opcja aktywacji
 

Offline Madbar

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 8
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 - Grudzień - 2019 - 14:25:03 »
doggie,
a jak to zrobić? VAG jest potrzebny? Drugie auto w domu to A4B6 AWF z 2004 roku MY 2005, więc jakiegoś tam klona na CAN i K-line, mam, który przy moim Audi kodował wszystko bez problemu, ale do Tiguana, to chyba zbyt prymitywny będzie...
 
Tiguan jest Żony :)
Jeżdżę A4B6 MY2005 AVF
 

Online doggie

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 4959
  • Pomógł: 860
  • Marka: Cupra
  • Model: Formentor
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: DSG-7
  • Napęd: FWD
  • Rej: GDA
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 - Grudzień - 2019 - 22:09:20 »
a jak to zrobić?



ale nie pamietam czy jest tam taka opcja, może interfejsem VCDS w adaptacjach adresu 5F-elektr. informacji  coś jest, nie chcę cię wprowadzać w błąd, idę po omacku



Dodano:  20 - Grudzień - 2019  -  22:29:30
kilka screenów z green menu mojej DM:











 

Offline Madbar

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 8
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Kod: DPCA
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #11 dnia: 28 - Grudzień - 2019 - 14:58:44 »
Update.
Do menu serwisowego się dostałem, do zielonego nie próbowałem...
Po wczorajszej wizycie w salonie i dzisiejszych dwóch telefonach dowiedziałem się czegoś, co mnie nieco zdołowało. Otóż w jednym z salonów grzeczny pan, kiedy tylko wspomniałem CAR-NET i Discover Media w jednym zdaniu, rzekł: "Say no more" i opowiedział, jak w samochodzie, który sprzedał klientowi, odkryto brak CN w DM, jako pierwszy chyba nawet w PL przypadek tego fakapu. Było u nich jeszcze kilka takich przypadków. Po zgłoszeniu tego do Importera, a dalej do producenta wyszło, że to błąd na etapie produkcji, tak jak pisał juz @TsMaster1 i w kolejnych partiach produkcyjnych to skorygowano. Podobno, jak twierdzi Pan Sprzedawca, wymiana jednostki głównej DM, ani żadna zmiana wersji softu w DM tego nie przywraca, nie naprawia i jest to NIEODWRACALNE. Jest to dla mnie niepojęte, bo w dzisiejszych czasach elektronika rządzi wszystkim, a każdy system można nadpisać ręcznie. Pytanie się nasuwa, ile komponentów należałoby wymienić/update'ować? A jak się raz przyznają, to będzie precedens i koszty rosną.....Można się użerać z Importerem, reklamować, jako niezgodność produktu z umową-gwarancja/rękojmia i pewnie nawet zgodnie z prawem domagać wymiany produktu na wolny bez wad, czyli auto z działającym CN w DM, ale Pan Sprzedawca, na moje pytanie, czy któremuś poszkodowanemu klientowi wymieniono już auto, odparł z suspensem:".........jeszcze nie....."..
Nie dowiem się więcej, jeśli nie przejdę tego na własnej skórze. A skoro CAR NET jest obiecany, to ma być i basta i to nie jest żadna łaska, żeby był. Dlatego jak najszybciej będę składał reklamację i zgłoszenie wady fabrycznej pojazdu i cisnął na rozwiązanie problemu, aby dowiedzieć się, co na to VW Polska i VW Group...
Obiecuję update, jak tylko dowiem się czegoś więcej. A na razie..... muszę się odprężyć i zapomnieć na chwilę o temacie. Dziś dzień dobroci dla OOOO. Wymiana oleju, filtra i takie tam...
Tiguan jest Żony :)
Jeżdżę A4B6 MY2005 AVF
 
Podziękował: wojtekpz

Offline TsMaster1

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.5 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: PO
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #12 dnia: 16 - Styczeń - 2020 - 00:02:04 »
Po wczorajszej wizycie w salonie i dzisiejszych dwóch telefonach dowiedziałem się czegoś, co mnie nieco zdołowało. Otóż w jednym z salonów grzeczny pan, kiedy tylko wspomniałem CAR-NET i Discover Media w jednym zdaniu, rzekł: "Say no more" i opowiedział, jak w samochodzie, który sprzedał klientowi, odkryto brak CN w DM, jako pierwszy chyba nawet w PL przypadek tego fakapu.
Mam nieodparte wrażenie, że chodzi o mnie :) Podobno byłem tym pierwszym...
Brak zauważony został przy odbiorze i od razu umówiłem się na "dogranie" tego, bo w salonie byli przekonani, że to kwestia softu. Później okazało się, że jednak nie da się tego uzupełnić (albo po prostu jest to dla vw zbyt droga zabawa) i zaproponowali komplet kół zimowych. Kół nie potrzebowałem, a połączenia z netem owszem, więc się nie zgodziłem i ostatecznie produkuje się dla mnie nowe auto z opcją CAR-Net. Za jakieś 3-4 tygodnie ma być wymiana :)
"Straciłem" kolor, bo teraz nie robią titanium beige i nowy będzie srebrny, a szkoda, bo ładnie się prezentuje.
Z drugiej strony przy okazji nowego zlecenia produkcji domówiłem fotel ergo kierowcy.
 
Podziękował: szymo

Offline m4ayhem

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 137
  • Pomógł: 5
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Kod: CZEA
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: DW
Odp: CAR-NET - brak w Discover Media.
« Odpowiedź #13 dnia: 16 - Styczeń - 2020 - 00:24:50 »
@TsMaster1 W sumie to i tak wygrałeś.
Gratuluję wytrwałości i samozaparcia  :thumbup:
 

Tagi wątku: