Autor Wątek: Wymiana koła dwumasowego  (Przeczytany 155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

• Nowy
  • Auto: CC
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Kod: CFFB
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Wymiana koła dwumasowego
« dnia: 04 - Październik - 2018 - 14:58:21 »
Zwracam się do bardziej doświadczonych :)
Czy w VW CC 2.0 TDI (CFFB) 140 KM, skrzynia automat DSG 6-biegowa - wymienia się koło dwumasowe razem ze sprzęgłem ?

Czy w takim rozwiązaniu przy wymianie dwumasu nie robi się nic ze sprzęgłem (które, jeśli dobrze kombinuję, znajduje się w skrzyni biegów i do takiej operacji trzeba by rozbierać jeszcze skrzynie) ?

Z tego co czytałem, to "regeneracji" nie polecają, bo to trochę ściema (ze względu na brak profesjonalnych maszyn do wywarzania i tajemnic handlowych firm produkujących koła dwumasowe) i wiele osób narzeka w dość niedługim czasie po takiej naprawie.
Może ktoś robił taką wymianę w niedawnej przeszłości i podzieli się wiedzą, a także kwotą, jaką trzeba przeznaczyć na części i robociznę?
Ja mam jutro robić kosztorys w firmie Zapała-Automatic (obok Kielc), więc też się podzielę kwotą, jaka mnie "wyrwie z butów (bo tego się niestety spodziewam).

Offline Prezes

• Nowy
Odp: Wymiana koła dwumasowego
« Odpowiedź #1 dnia: 10 - Październik - 2018 - 11:39:19 »
OK. Jak na razie dowiedziałem się, że w firmie Zapała koszt to ok. 2700 (koło LUK).
Dzwoniłem również do ASO w Radomiu i tam koszt (również koło LUK) to ok. 3000

I chyba zdecyduję się w takiej sytuacji na ASO (bo różnica nie jest duża). Chyba, że znacie jednak jakiś dobry warsztat (Kielce i Radom), który to zrobi w lepszej cenie (bo samo koło firmy LUK to ok. 1700/1800 PLN)?

Offline pretor

• Administrator
  • Auto: Sharan I
  • Silnik: 1.9 TDi VP
  • Kod: AFN
  • Moc: 117 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 10 - Październik - 2018 - 12:13:41 »
Proponuję skorzystać z tej wiedzy:
- https://dobrymechanik.pl/mechanicy/radom/
- https://dobrymechanik.pl/mechanicy/kielce/

Przeczytaj opinie a samo obdzwonienie wszystkich podanych warsztatów zajmie Ci max 30 minut do godziny.
Dzięki temu możesz zyskać nawet 1000 zł.
Nie daj się tylko nabrać na robotę bez faktury na wymieniane czyści (muszą być nr części a nie tylko nazwa: "dwumasa +sprzęgło")  i osobnej na robociznę, bez tego ciężko potem wyegzekwować gwarancję lub  zadośćuczynienie za skopaną robotę. Im więcej papierów tym bezpieczniej w przyszłości dla Ciebie.

Co do regeneracji dwumasy: nigdy nie robiłem ale przy moim aucie z profilu, wartym 6-7 tyś. nie zdecydowałbym się na regenerację (nawet jak by to miała być połowa ceny nowej), tylko kupiłbym nową firmową i skorzystał z najlepszego polecanego mechanika.
O ile regenerowanie dwumasy mogę jeszcze zrozumieć przy autach wartych 3-5 tyś. zł, to regenerowanie tej części w aucie wartym 20-30 tyś. zł uważam za zwykłe "januszowanie" i robienie samemu sobie problemów.

Offline red

• Administrator
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: BlackVelvet
  • Silnik: 1.9 TDi PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115++
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #3 dnia: 14 - Październik - 2018 - 07:21:17 »
W przypadku DSG zestaw sprzęgła to tak naprawdę zespół dwóch niezależnych sprzęgieł które mają kluczowe znaczenie dla właściwej pracy całej skrzyni biegów.
Regeneracja zapewne jest możliwa ale ze względu na stopień skomplikowania oraz fakt że jest to element bez którego DSG nie bedzie działać raczej zastosowałbym nowe sprzęgło renomowanego producenta.

red@tapatalk

Offline Prezes

• Nowy
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 10:22:12 »
W przyszły wtorek (23.10) będę w Kielcach, to podjadę do ASO i do Zapały na diagnostykę i wycenę na miejscu (bo jak na razie to diagnostyka i wycena tylko przez telefon) i podam Wam koszty.
W międzyczasie podzwonię też do kilku z tych warsztatów "dobrymechanik.pl" i popytam jeszcze o wycenę.

Tagi wątku: