Autor Wątek: Nie wskakuje żaden bieg  (Przeczytany 900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AsiaPW1010

• Nowy
  • Auto: Golf V
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Napęd: FWD
Nie wskakuje żaden bieg
« dnia: 10 - Sierpień - 2018 - 09:53:42 »
Golf V 1.9 TDI 2008 r.
Jak w temacie - nie mogę wrzucić żadnego biegu jak silnik jest włączony. Zdarzyło mi się to pierwszy raz, wcześniej żadnego problemu ze sprzęgłem, skrzynią nie było. Sprzęgło odbija prawidłowo, natomiast żaden bieg nie chce się wbić. Zgrzyty są tylko przy próbie wbicia wstecznego, przy pozostałych biegach tylko opór. Gdy silnik jest wyłączony każdy bieg wskakuje. Przy próbie odpalenia auta na 1, bieg wyskoczył, natomiast na wstecznym wyraźnie inny odgłos silnika. Problem w tym, że jestem za granicą wiele warsztatów jest zamkniętych ze względu na wakacje, przed wyjazdem samochód był sprawdzany w Polsce przez mechanika ponoć wszystko ok. Czy może to być coś poważnego, czy jakaś błachostka?

Offline Jarecki1979

• Bywalec
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: TrendL4
  • Silnik: 1.9 TDi
  • Kod: AUY
  • Moc: 116 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: Nie wskakuje żaden bieg
« Odpowiedź #1 dnia: 10 - Sierpień - 2018 - 10:08:41 »
Witam prawdopodobnie skończyło się sprzęgło sam objaw że na zgaszonym silniku biegi wchodzą a na odpalonym już nie wskazuje na konieczność wymiany sprzęgła.

Podziękował: AsiaPW1010

Offline AsiaPW1010

• Nowy
  • Auto: Golf V
  • Silnik: 1.9 TDI
« Odpowiedź #2 dnia: 10 - Sierpień - 2018 - 10:11:46 »
Czy wie Pan jaki to jest koszt przewidywalnie? Czas naprawy?

Offline Jarecki1979

• Bywalec
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: TrendL4
  • Silnik: 1.9 TDi
  • Kod: AUY
  • Moc: 116 KM
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #3 dnia: 10 - Sierpień - 2018 - 10:17:28 »
Co do kosztów trudno powiedzieć tym bardziej za granicą nie mam pojęcia ile kosztuje tam zestaw sprzęgła plus robocizna  do Pani auta jeśli chodzi o wymianę to max. 2 dni powinno to zająć  ogarnietemu mechanikowi.

Podziękował: AsiaPW1010

Online Gulasz

• Trolling
  • Auto: Touareg I
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 10 - Sierpień - 2018 - 18:43:33 »
Przed grubszą dłubaninką warto sprawdzić czy nie jest zapowietrzony układ od sprzęgła. Nawet na zapowietrzonym pedał będzie odskakiwał. By to sprawdzić wystarczy energicznie, dość szybko wcisnąć kilkukrotnie pedał sprzęgła i zobaczyć czy nie będzie wyczuwalna poprawa z wbiciem biegu.

Komentarz administratora Interpunkcja i jeszcze raz interpunkcja - naucz się stosować znaki interpunkcyjne we właściwych miejscach.

Tagi wątku: