Autor Wątek: Akcesoria - "chińszczyzna"  (Przeczytany 7275 razy)

Offline westsajd

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: 4Motion
Odp: Akcesoria - "chińszczyzna"
« Odpowiedź #125 dnia: 13 - Czerwiec - 2018 - 16:54:01 »
Pytanie do osób, które montowały nakładki na pedały. Czy one są plug&play? Pytam ponieważ kiedyś brałem do innego auta i tam musiałem zniszczyć stare, gumowe nakładki żeby założyć nowe. Chciałbym jednak tego uniknąć w leasingowanym aucie

Offline Robert_em

• Pasjonat
  • Model: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
« Odpowiedź #126 dnia: 13 - Czerwiec - 2018 - 18:18:16 »
Pytanie do osób, które montowały nakładki na pedały. Czy one są plug&play? Pytam ponieważ kiedyś brałem do innego auta i tam musiałem zniszczyć stare, gumowe nakładki żeby założyć nowe. Chciałbym jednak tego uniknąć w leasingowanym aucie
Tak. Daje się je wymienić nawet bez zdejmowania bocznego plastiku.

Podziękował: westsajd

Offline TMP

• Pasjonat
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
« Odpowiedź #127 dnia: 13 - Czerwiec - 2018 - 18:59:45 »
Nakładki na pedały nie wymagają niszczenia czegokolwiek. W przypadku hamulca wypycha się oryginalną gumową nakładkę i zakłada metalową. W przypadku gazu nakłada się bezpośrednio na oryginalny pedał, co wymaga nieco gimnastyki by odpowiednio rozepchać gumę nakładki z tylnej strony. Proces jest całkowicie odwracalny.

Instrukcję do oryginałów można znaleźć tutaj: https://shops.volkswagen.com/assets/MASTER_904_VWZ_OZ/en_GB/904_DEBA_5G1064205_ENG_002.pdf

Chińczyki wydają się być produkowane w tych samych fabrykach co oryginały, posiadają nawet wytłoczone oryginalne numery części, ale prawdopodobnie są to odrzuty lub produkcja "nadprogramowa". Trzeba liczyć się z tym, że można trafić na drobne defekty widoczne z bliska, chociaż na szczęście już nie z perspektywy kierowcy.

Podziękował: westsajd

Offline apodlesny

• Amator
  • Model: Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TFSI
  • Moc: 220
Odp: Akcesoria - \"chińszczyzna\"
« Odpowiedź #129 dnia: 14 - Czerwiec - 2018 - 09:54:41 »
A może ktoś się pokusi o wymianę Dźwigni zmiany biegów. Trochę podobna do tej co w Kodiaqu

Trochę się uśmiecham - kiedy miałem Passata B6 który miał dźwignię właśnie poprzeczną zapragnąłem posiadać wersję GTI (czyli wzdłużną, wyglądającą podobnie jak ta w TIG) - wiązało się to niestety nie tylko z wymianą samej dźwigni (gałki) ale również całego mechanizmu (chodzi o położenie "ucha" obsługującego mechanizm przycisku blokady zmiany biegów: w wersji GTI było położone wzdłużnie a w normalnej poprzecznie). Nie badałem tego w TIG`u ale dostrzegam pewną analogię....

Dodano:  14 - Czerwiec - 2018  -  10:13:09

W przypadku nakładki na pedał gazu zacznij od góry, tak aby w pierwszej kolejności nałożyć narożnik z "ząbkiem" (nie pamiętam czy to narożnik skierowany na zewnątrz czy do środka auta).

Tagi wątku: