Autor Wątek: PRZYSPIESZENIE SHARANA - jakie jest naprawdę ?  (Przeczytany 6487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
PRZYSPIESZENIE SHARANA - jakie jest naprawdę ?
« dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 18:03:14 »
Cześć.
Byłem bardzo ciekaw, jakie przyśpieszenie ma mój Sharan I 1.9 TDI (AFN) 110 KM  i czy jest to dobre przyśpieszenie czy nie. Postanowiłem więc to sprawdzić i w tym celu zainstalowałem sobie płatną (15.80 zł) wersję programu Torque Pro.

Przeprowadziłem 4-testowe próby z różnym skutkiem ale najlepszy czas uzyskałem przy ostrym ruszeniu z piskiem opon (4-tyś.obr/min) i zmianie biegów przy obrotach 3500-3700 obr/min. Test przyśpieszenia przeprowadziłem na oponach 225/50/17 z połową paliwa (Dynamic) w baku i przy temperaturze zewnętrznej 21st C.

Screen z wynikiem zamieszczam poniżej i jestem ciekawy czy jeszcze ktoś pokusi się o sprawdzenie swojego wyniku i porównaniu go tutaj w temacie ::)  ;)



Fabryczne dane techniczne silnika 1.9 TDI VP 110 KM (AFN):
Moc silnika        110 KM przy 4150 obr/min
Maks. moment obr.  235 Nm przy 1900 obr/min
Prędkość maks.     172 km/h
(0-100 km/h)       16,4 s


Bylem 3-4 lat temu na hamowni w Gliwicach i mojemu Sharanowi zmierzono wtedy 117 KM i 245 Nm więc uzyskany w czasie testu wynik 16s 0-100 km/h wydaje się prawdziwy i adekwatny do danych technicznych podawanych przez fabrykę  :D

Cytat: pretor
Do zmierzenia przyspieszenia proponuję wykorzystać aplikację Torque Pro, dostępną na smartfony w Google Play (jest też darmowa wersja Torque Lite, ale ma bardzo mocno okrojone możliwości). Aplikacja oprócz sporych możliwości sprawdzenia przez amatora, różnych danych poprzez OBD II, posiada fajny interfejs do pomiaru przyśpieszeń i mocy. Można nią zmierzyć czas: 1/4 mili, 1/8 mili 0-100 km/h, 0-200 km/h a także czas zatrzymania 100-0 km/h. Ma świetnie rozwiązany sam pomiar przyśpieszenia: wystarczy włączyć aplikacje i ustawić display przyspieszenia a wszystko inne robi za ciebie program. Nie ma potrzeby nic naciskać aby aktywować i zakończyć czas pomiaru przyśpieszenia. Można po wykonanym pomiarze zrobić zrzut ekranu i udostępnić do porównania na forum  ;)

 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 18:37:30 »
Bardzo ciekawy temat. :evilwink:
Ściągnąłem sobie na tel. aplikację Torque Lite z Google Play i pobawiłem się w mierzenie ile mam do setki. :pirate:
Oczywiście wynik jest w milach przy tej wersji oprogramowania. Wskaźnik pokazuje od 0-60 mil.
Warunki pomiaru ciepły słoneczny dzień około 30 stopni. Paliwo w baku ON Verva, w ilości według wskazań komputera na 230 km. Opony 225/45-17"
Sharan 2.0 TDI PD 140 KM



Wynik osiągnięty używając czterech biegów (1,2,3,4).

Muszę sobie ściągnąć wersję Pro mierzy w km. ;) I jest bardziej wypasiona.  :P
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 19:09:45 »
Spora różnica do mojego ale pomiar wykonany w milach więc się nie liczy tak samo jak mój, bo 60 mil to tylko 96,56 km/h  :devilwink:

Fabryczne dane techniczne silnika 2.0 TDI PD 140 KM (BRT):
Moc silnika        140 KM przy 4000 obr/min
Maks. moment obr.  310 Nm przy 1900 obr/min
Prędkość maks.     195 km/h
(0-100 km/h)       12,2 s


Fabryczne dane techniczne silnika 1.9 TDI VP 110 KM (AFN):
Moc silnika        110 KM przy 4150 obr/min
Maks. moment obr.  235 Nm przy 1900 obr/min
Prędkość maks.     172 km/h
(0-100 km/h)       16,4 s


Widać ogromną różnicę w generacji silników i w momencie obrotowym  ;)
 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 19:33:28 »
Wiem że w mil a nie km. ;)

Dziś u mnie są całkiem inne warunki klimatyczne jak wczoraj. Jest deszczowo i chłodno. (16 stopni na zewnątrz). Byłem ciekaw jak przy takiej aurze spisze się auto. Nie spodziewałem się takiego wyniku.  :o Auto osiągnęło nowy wynik po kilku startach:



Wynik taki udało się osiągnąć używając trzech biegów ( 1,2,3). Włączone radio z navi oraz klimatyzacja.

 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 945
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 21:03:57 »
Pomiar nie jest prawdziwy.  To zabawka ktora oszukuje ludzi by sie cieszyli jak dzieci. Sharan z silnikiem 2.0 140 koni ma przyspieszenie do setki 12.1 s a taki 115 konny ma 13.7 s te z napedem 4x4 o sekunde jeszcze dluzej.  Z 200 konmi powinienem miec jakies 8 sekund w takim razie. Teraz sobie kuknijcie ile maja auta male osobowe z mocami 110-150 koni. Podpowiem wam- golf 4 115 konny tdi ma nieco ponad 10 sekund taki 130 konny juz niecale 10 sekind a taki 150 konny ma ponad 8,6 sekundy. Ciekawe jakby ten test pokazal przyspieszenie w golfie takim zmodzonym na jakies 250 koni ale pewnie ze 2 sekundy. To bujda na kulkach w tym tesie. Lepszy pomiar cos podobny sie wykona vcds. Tez tam jest taka opcja pomiarow na 1/4 mili  jak i do setk itp. Kiedys robilem swoim takie pomiary ale jakie wyniki mi tam wyszly to bija zabij nie pamietam. Ale napewno jakegos szalu nie bylo, tka mi swita cos kolo 10.5 sekundy albo nawet i 11 sekund.  To auto to za duza kamienica z dosc duza waga ktora odgrywa kluczowa role przy przyspieszeniu i pozniej juz przy wysokiej predkosci opor powietrza a uto jest dosc duze.
 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 21:45:04 »
To bujda na kulkach w tym tesie. Lepszy pomiar cos podobny sie wykona vcds. Tez tam jest taka opcja pomiarow na 1/4 mili  jak i do setk itp.
Może to i bujda a może prawda. ;) Po to właśnie przeprowadzamy testy bawiąc się aplikacjami by ustalić czy jest to miarodajne.

Jeśli zaś chodzi o VCDS-a to może podpowiesz jak za jego pomocą prawidłowo przeprowadzić taki test. Mam VCDS-a i jestem ciekawy co moje auto by pokazało. Mógł bym porównać go z tym zrobionym za pomocą Torque Lite.
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 22:02:39 »
W te 9 sekund u @Andrzeja w drugim pomiarze rzeczywiście nie wierzę ale nie mam już takich powodów przy swoich pomiarach.
Przy przeprowadzonych 6-testowych próbach, wszystkie wyniki były bardzo podobne i wahały się na początku od 18 s do 16 s po nabraniu doświadczenia do szybkiego ruszania i właściwej zmiany biegów.
Nawet jak jest to tylko zabawa, to właśnie dla takich zabaw żyję i dlatego też bawię się w motoryzację  :vwclubpolska:
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 945
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 22:04:45 »
Tu nie chodzi oto czy t bujda czy prawda. Jakby ci ktos teraz powiedzial ze polecial w kosmos i opuscil nasz uklad sloneczny to tez w to uwierzysz.  Pomysl chwile czy duze auto moze osiagac przyspieszenie takie jak osobowy golf?? Czemu ja Roberta pytalem czy sharan z 240 konmi bedzie szedl tak jak zawirusowany ASZ i mowil ze raczej nie. Jakie powinienem osiagac wyniki swoim autem??  Czemu nowszy sharan po 2010 roku z 2.0 tdi 140 koni tez mam przyspiesenie na poziomie 10.9 sekundy?? a jest nizszy i bardziej oplywowy. Trzeba miec dobre auto sobowe by wykrecac czasy do setki okolo 6 sekund.
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 22:09:15 »
@wesol, przestań marudzić o kosmosie  ;)
Ściągnij tą aplikację na telefon, sprawdź przyśpieszenie na niej i na VCD-esie, wrzuć tu wyniki i wtedy porównamy.
Teraz jak zwykle mącisz i nic nie wnosisz do tematu o przyśpieszeniu Sharana.
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 945
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 22:18:19 »
nie mam aplikacji a ni nie ma do tego sprzetu pod telefon.
Tak jeszcze spytam bo nei wiem jak przyspieszaliscie tymi autami ale rozumiem ze ASR/ESP powylaczane i pedal gazu w podloge i stral ze sprzegla przy ruszaniu tak??
Jakie przyspieszenie powinno miec auto np porche panemara turbo z ponad 600 konmi pod maska?? Bo chyab wychodzi na to ze jak silniki 150 konne kreca 11 s w wielkiej budzie to 300konny pewnie ze 3 sekundy a 600 konne to chyba ponizej 2 sekund traska.
Teraz to chesz by ci udowodnic ze ziemie jest okragla i trzeba cie zabrac w kosmos bo nie uwierzysz. Trzeba tylko myslec i byc realista.

Trzeba w kocu pojac ze swiat nasz zwyklych ludzi caly czas oglupia i robi w balona. Po czesci Gulasz ma troszke racji w niektorych sprawach ktore porusza. niemozna slepo wierzyc we wszystko co nam podsuwaja pod nos.
 

Offline red

  • :: VIP ::
  • Wiadomości: 1688
  • Pomógł: 54
    • S7
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 1.9 TDI-PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: BWM
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 22:56:05 »
Ja mam torque wersję pro i chyba przestarzały telefon albo przynajmniej moduł GPS :)
Według aplikacji przyspieszenie do setki (w wersji pro mam km/h) zajmuje ponad 15 sekund a stoperem wychodzi nieco poniżej dwunastu  - u mnie ten program znacznie zawyża i według mnie nie jest to żaden miarodajny wynik.
Kiedyś jak znajdziemy kawałek jakiegoś zamkniętego dla ruchu równego i prostego asfaltu to możemy zrobić wyścigi równoległe na 400 metrów z pomiarem czasu i to będzie moim zdaniem miarodajne i pozwoli na przekonanie się które auto (i jego kierowca) co potrafi.
Na chwilę obecną wyniki z aplikacji torque mają niewiele wspólnego z rzeczywistością - to moje zdanie.

red@tapatalk

 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 23:23:26 »
Czyli dwóch realistów mamy @Andrzeju z głowy, reszta jest mile widziana w zabawie z pomiarami przyśpieszenia ;)
 

Offline Scrappy

  • clubmen
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł: 21
  • Silnik: 3.0 TDI
  • Moc: 265 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: DS
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 23:46:05 »
Ja chętnie stanąłbym swoim na kresce z seryjnym 110 i porównał jak chip wplynął na przyspieszenie względem serii.
 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #13 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 23:49:33 »
Trzeba miec dobre auto sobowe by wykrecac czasy do setki okolo 6 sekund.
Mając auto Ford Probe 2,5 wykręcałem czas 5,8 s do setki. Więc nie potrzeba super bryki by takie czasy kręcić. :evilwink:
 Mi nie zależy na tym czy 9 bądź też 15 sekund. Po prostu testuję daną aplikację.

 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 23:49:45 »
Ja chętnie stanąłbym swoim na kresce z seryjnym 110 i porównał jak chip wplynął na przyspieszenie względem serii.
Z "kreską" może być ciężko, ale aplikacje do pomiaru przyspieszenia są dostępne i nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił taki pomiar i dał tutaj wynik ;)
 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 - Lipiec - 2017 - 23:52:15 »
Tak jeszcze spytam bo nei wiem jak przyspieszaliscie tymi autami ale rozumiem ze ASR/ESP powylaczane i pedal gazu w podloge i stral ze sprzegla przy ruszaniu tak??
Spróbuj moim tak zrobić to stracisz 5 sekund na starcie.

Dodano:  28 - Lipiec - 2017  -  23:56:11
Z "kreską" może być ciężko, ale aplikacje do pomiaru przyspieszenia są dostępne i nic nie stoi na przeszkodzie abyś zrobił taki pomiar i dał tutaj wynik ;)

Właśnie. Apka na telefon i do przodu. Fajna zabawa. Wystarczy przetestować by zobaczyć jak to działa. ;)

A jeśli chodzi o różnice 110 seria i po chipie to jest różnica i odczuwalna.
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 00:00:45 »
Tak jeszcze spytam bo nei wiem jak przyspieszaliscie tymi autami ale rozumiem ze ASR/ESP powylaczane i pedal gazu w podloge i stral ze sprzegla przy ruszaniu tak??
W odpowiedzi na twoje zadane pytania:
- ASR/ESP wyłączone u mnie na stałe  :evilwink:
- pedał gazu był prawie w podłodze (ruszałem z około 4tyś. obr/min)
- był strzał ze sprzęgła, TAK !!!
Wystarczy ???
 

Offline Scrappy

  • clubmen
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł: 21
  • Silnik: 3.0 TDI
  • Moc: 265 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: DS
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 06:39:56 »
Nie no czuję różnicę po chipie, zebynie bylo :P Moze dzisiaj się pobawię jak znajdę chwilę czasu choć akurat nie ufam takim apkom do konca.
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 10:08:55 »
@Scrrapy, tu nie chodzi o jakieś wielkie zaufanie, tylko o zabawę. Wynik mojego testu potwierdza podawane dane fabryczne i zaobserwowane różnice mieszczą się w akceptowalnym zakresie. Różnice w wynikach u @Andrzeja są już tak duże, że nie można już brać ich na poważnie. Nie wiem z czego to wynika i co ma na to wpływ ale to to jest tylko zabawa z użyciem prostych i ogólnie dostępnych narzędzi. Kto chce bierze w niej udział a kto ma zastrzeżenia niech zakupi bardziej profesjonalny sprzęt i udowadnia swoje racje, ja bardzo chętnie o tym poczytam :D


 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 11:30:39 »
Ten mój wynik wydaje się nie prawdziwy. W większości startów apka pokazywała 11 s a te 9 to tylko raz uzyskałem. Później jak uporam się z robotą to może pobawię się jeszcze z tą aplikacją. :P Może nawet pokuszę się o nagranie filmiku. A co na to inni użytkownicy? Fajna zabawa i warto chwilę poświęcić by sprawdzić działanie aplikacji. :D
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 11:32:18 »
Z 200 konmi powinienem miec jakies 8 sekund w takim razie.
I tu niestety mylisz się, bo nie tylko moc silnika ma tutaj znaczenie. Spróbuję to przedstawić w przejrzysty sposób ;)

W pierwszej kolejności: przyśpieszenie auta zależy od wielkości momentu obrotowego i zakresu w jakim ten moment występuje (im większy zakres tym lepsze przyspieszenie), następnie liczy się masa auta (im mniejsza tym lepsza), zastosowane koła i opony (liczy się średnica koła i szerokość opony),  warunki drogowe i pogodowe w jakich przeprowadzamy nasze testy (30-stopniowy upał czy zimowa pora to nie są optymalne warunki), kierowca i jego czas reakcji przy zmianie biegów (doświadczenie w szybkich startach), sprzęt GPS do pomiarów przyspieszeń (profesjonalny i drogi).

Weźmy dla przykładu Sharana od @Roberta z napędem 4motion. Auto seryjnie ma 115 KM ale po przeróbkach według właściciela powinno mieć co najmniej 160-170 KM i dużo większy moment obrotowy od seryjnego.
Seryjny Sharan I FL 1.9 TDI PD 115 KM z napędem na przednią oś: powinien przyśpieszać w czasie 13,7 s a taki z napędem 4motion w czasie 14,3 s, więc jest wielce prawdopodobne że zmierzony przez @Roberta czas 12 s od 0-100 km/h jest bardzo zbliżony do prawdy. Widać też wyraźnie że napęd 4motion w lecie na suchej nawierzchni nie pomaga a przeszkadza w czasie próby przyspieszania, powodując dodatkowe opory i większy ciężar. Pewnie na mokrej i śliskiej nawierzchni nikt o podobnej mocy i masie auta nie będzie miał z nim szans w przyspieszaniu ale na suchej dodatkowy ciężar i opory robią jednak swoje.

@wesol, twoje auto ma podobno ponad 200 KM mocy ale nie wiemy ile ma momentu obrotowego a to on i zakres jego działania ma największy wpływ na przyśpieszenie i elastyczność auta. Proponuję pobrać aplikację Torque Pro i sprawdzić swoje przyspieszenie albo wskazać inną która będzie bardziej wiarygodna.   

Z ciekawości sprawdzę dzisiaj jeszcze czasy przyspieszenia (elastyczności) w zakresie 80-120 km/h na 3 i 4 biegu i wrzucę tu wyniki. Przy pomiarze elastyczności, mniejsze znaczenie będzie miał fakt braku doświadczenia a i auto mniej "cierpi" przy takim pomiarze.

@Scrrpy, bardzo chętnie wezmę udział w konfrontacji z twoim bolidem, wskaż miejsce i czas to spotkamy się i przeprowadzimy testy ;)

 

Dodano:  29 - Lipiec - 2017  -  11:35:03
W większości startów apka pokazywała 11 s a te 9 to tylko raz uzyskałem
Aby wykluczyć jedną z przyczyn niemiarodajnego pomiaru, proponuję zrobić test przyśpieszenia na tej samej płatnej wersji aplikacji, którą posiadam ja i @Robert.
 

Offline andrew7800

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1636
  • Pomógł: 68
  • VW: Sharan I 2FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: BRT
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: BKL
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #21 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 11:53:18 »
@Red zapodaj fotkę z apki na forum. To jedyny dowód na to co pokazują nasze aplikacje. ;)

Dodano:  29 - Lipiec - 2017  -  12:08:08
Wersja Torque Pro zakupiona. Potem będą wyniki. :P
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 945
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #22 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 12:09:23 »
nie jest to miaodajne. U jednego pokaze 10 a u drugiego 15 s a w praktyce moze sie okazac ze auta ida tak samo. Propstu aplikacja to zabawka. Ta k jak pomiar napiecia itp spraw takimi aplikacjami. Bierze sie miernik i mierzy miernikiem a nie aplikacja. To zabawka dla dzieci. Zaden warsztat nei uzywa takich zabawek mimo ze niektore pseldo-diagnostyczne niby dzialaja ze spora iloscia merk aut. Kazdy serwis uzywa KTSa itp sprzetow bo to jest miarodajne a nie apka na elm'ie. Sprawdzalem kilka razy u kolegi co prowadzi wasztat i ma wlasnie LAUNCHa i KTS i vcds  i podpinajac smialismy sie ze bledy byly rozne calkiem. Najlepsze bylo to ze klient przyjechal bo takie bledy ma. Wykasowalismy bledy launchem podpinamy jego sprzet i nadal widzi bledy. Znowu podpinamy launcha i widzi inne bledy ktore co ciekawe zesmy pozniej potestowali sam elm generowal w sterowniku auta. Chcecie to sie bawcie ale to nie jest wiarygodny test. Dlatego wlasnie warsztaty kozystaja juz do wielu lat najczesciej z boschowskiego kts'a bo jest niezawodny.

Robert to ja nie wiem kto mu robil soft ale jesli jakis amator to duza szansa ze moze mu tylko dowalil paliwo i dygnal dolaodwanie a to nei wszystko by uzyskac moc. To nie takie proste jak myslisz. Tak to ja jzu kupuje jakis kabelek do odciagania softow i zajmuje sie tuningiem za 400 zl.  Ja mam nieco ponad 200 koni ale niuton mam max 444.9Nm W zakresie od 2000 obr do 4000 obr nie mam mniej jak 360Nm. Auto wazy 1666kg. Opny jak opony nie sa kiblowate chinskie a pozadne wiec raczej nie beda zamiatac na szorstkim asfalcie. owszem zrywam przyczpenosc jak wcisne pdal gazu w podloge przy obrotach okolo 2400 na drugim biegu bo widac to po migajacej kontrolce trakcji. Zeby przyspieszyc najszybciej jak sie da  i zahamowac tez to sie wylacza systemy takie jak asr abs. Wtedy masz najlepsze wyniki. ABS wydluza droge hamowania a ASR znowu lagodzi przyspieszanie. Oczewiscie sam proces przyspieszania to tez nie tak ze mamy na obrotku 5000 obr i stral ze sprzegla bo oani tu najwieksza moc ani nie idzie przekazac to na asfalt. Trzeba utrzymac gdzies kolo 3500-4000 obr choc to tez zalezy od danego silnika.
Jak pisalem panamera turbo np ta z 550konnym silnikiem ma 3.8 sekundy do setki ale to trzeba napade takim autem pjezdzic ze dwa lat aby osiagnac choc ze 4 sekundy. Wystarczy tez poczytac np na frum golfa o golfiku  Złos'ia i jak wlaczyl z trakcja w aucie i rozne ogumienei stosowal ale tam mam wiecej mocy jak  taka panamera.
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5936
  • Pomógł: 1380
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #23 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 12:20:04 »
Problem w tym że nikt z nas nie będzie jeździł po warsztatach i płacił za takie pomiary, tak samo próby na 1/4 mili z wiarygodnym i profesjonalnym sprzętem pomiarowym są tylko na zlotach i spotach na które nikt z nas jak widać się nie wybiera.
Zostaje zabawa w pomiary za pomocą aplikacji i tego się w tym temacie trzymamy ;)
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 945
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Jak naprawdę przyśpiesza Sharan ?
« Odpowiedź #24 dnia: 29 - Lipiec - 2017 - 12:31:17 »
to taki pomiar jest obludny i tyle. To mi napisz ze wyszlo 3.5 skundy do setki tylko fotki nie zrobilem bo wiesz misialem trzymac kiere przy pomiarze.
 

Tagi wątku: