Autor Wątek: [Passat B5] Zmiana skrzyni biegów z diesla do benzyny  (Przeczytany 857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichuMP5

• Nowy
  • Auto: Inne
  • Model: 3B2
  • Silnik: 2.8 V6
  • Kod: AFN
  • Moc: 193 KM
Zmiana skrzyni biegów z diesla do benzyny
« dnia: 30 - Kwiecień - 2017 - 21:14:30 »
Witam,
posiadam Passata B5 z 1999r z silnkiem 2.8 V6 (kod silnika APR i skrzyni biegów EFC) i napędem 4Motion. Wczoraj padła mi skrzynia biegów ( brak drugiego biegu )  :(
znalazłem passata b5 fl z 2004r z silnikiem 2.5 TDi 180KM (kod silnika BDH, brak kodu skrzyni) i tym samym napędem 4Motion, ale z uszkodzonym silnikiem i zdekompletowanym środkiem.
Moje pytanie brzmi w czym będzie problem przy swapie jeżeli mam kompletny układ napędowy z tdi-ka (dyefr, skrzynia sprzęgło, półosie tył i przód,wał), jeżeli tak to w jakim punkcie przekladki ?  :P
Może jest ktoś kto już robił coś takiego :D

Offline red

• Administrator
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: BlackVelvet
  • Silnik: 1.9 TDi PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115++
  • Napęd: 4Motion
Odp: Zmiana skrzyni biegów z diesla do benzyny
« Odpowiedź #1 dnia: 30 - Kwiecień - 2017 - 21:35:29 »
Skrzynia od silnika benzynowego będzie miała inne przełożenie główne i inaczej zestopniowane biegi - moim zdaniem lepiej poszukaj skrzyni takiej jak masz lub daj swoją do naprawy.
Ten zespół napędowy występował dość powszechnie w audi A4 i A6 - poszukaj raczej czegoś takiego.
W Twoim passacie 4Motion to tylko nazwa handlowa - faktycznie siedzi tam quattro z torsenem jak w audi.

Offline MichuMP5

• Nowy
  • Auto: Inne
  • Model: 3B2
  • Silnik: 2.8 V6
  • Kod: AFN
  • Moc: 193 KM
Odp: Zmiana skrzyni biegów z diesla do benzyny
« Odpowiedź #2 dnia: 30 - Kwiecień - 2017 - 21:45:48 »
Kolega nie zrozumiał pytania. Inne przełożenia nie robią żadnego problemu. O to mi własnie chodzi. Chce wydłużyć biegi. Ze względu na różnice przełożeń chce zakupić kompletny układ napędowy. Chodzi mi o połączenie skrzynia-blok i problemy jakie mogą wyniknąć przy montażu sprzęgła.
A co do 4Motion, Quattro czy Syncro to studiowałem już dokładnie rodzaje napędów sposobów przeniesienia momentu obrotowego więc wiem jak to wygląda torsen czy haldex

Tagi wątku: zmiana 4motion skrzynia 2.8 tdi diesel benzyna swap