Autor Wątek: Zakup kontrolowany - kupujemy Jette, Vento, Bore, na co zwrócić uwagę ?  (Przeczytany 4320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline almond

• Nowy
  • Auto: ?????
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Napęd: FWD
Komentarz administratora W tym temacie pytamy o wszelkie sprawy dotyczące zakupu Jetty, Vento, Bory. Tutaj też możemy wklejać linki do aukcji i prosić o porady zakupowe.

Cześć wszystkim!
Od pewnego czasu poszukuję VW Bory. Moje kryteria to diesel min. 110 KM, czarny lub szary. To tyle, albo aż tyle :) O dziwo ciężko utrafić takie auto. Ostatnio znalazłem wymarzony samochód jednak zapaliła mi się lampka ostrzegawcza.
Otóż znalazłem ten oto egzemplarz: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bora-vw-bora-116-koni-6-biegow-klimatronik-sprowadzony-ladny-ID6y9wxX.html
Szare, 1.9 TDI, 115 KM, zadbany, świetne alufelgi.
Jednak to co mnie zaniepokoiło to nadzwyczaj niska cena. Porównując go z innymi autami tego typu na wszystkich portalach aukcyjnych jest nadzwyczaj tani. Chętnie pojechałbym z kimś go sprawdzić gdyby nie fakt, że auto jest jakieś 4-5 godzin drogi ode mnie i  nie uśmiecha mi się jechać taki kawał żeby dowiedzieć się, że coś jest nie tak :)
Teoretycznie wszystko wygląda ok, jest VIN, auto widocznie niedawno sprowadzone skoro ma dopiero miesięczne ubezpieczenie, więc chyba nie zdążyli go zrobić :) Nie znam się zbytnio na autach więc ciężko mi to ocenić. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Online Gulasz

• Master
  • Auto: Touareg I
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
Odp: [Bora] 1.9 TDI - Pomoc w wyborze?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 - Sierpień - 2015 - 22:02:43 »
Jak na moje to cena raczej normalna .Co do wozu to mi lampka zapala się patrząc na ogłoszenie brak napisów na tylnej klapie i do kompletu połamana tablica reistracyjna (duże prawdopodobieństwo bitego tyłu )Fotki tak zrobione by nie było nic widać .Na moje słabo pasują prawe przednie drzwi (dolna część)zderzak tył lewa strona (na łączeniu z błotnikiem )Drobiazg w postaci nie ustawionego zegarka na liczniku (podłączony aku na pół godziny przed zrobieniem fotek (albo słaby albo podłączony jakikolwiek do odpalenia )Raczej auto wypadało by obejrzeć z natury bo z fotek to raczej słabo .Co do odległości by obejrzeć je z natury to i tak bliżej niż jechać do francji.

Offline wesol

« Odpowiedź #2 dnia: 19 - Sierpień - 2015 - 22:22:07 »
jedz podepnij pod kompa i sprawdzaj zeby pozniej sie ne okazalo ze turbo ledwo zipie, wtryski klekaja, dwumas umarl a akumualtor ledwo ledwo daje rade. Wtedy pakiet startowy ci sie zamknie w dodatkowych gdzies ze 3-4 tys. Chyba ze dw alata temu kupowalismy dla wujka takiego golfa AJM tyle ze kombi to dalismy za niego 11800 pln. A i tak nie byl idealny. Z tym z ezesmy w ciagu chyba miesiaca czy dwóch cos kolo 10 aut.

Offline cikos

• Nowy
  • Auto: Golf III
  • Silnik: 1,9 TD
  • Moc: 75 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 00:19:49 »
Witam serdecznie.
Od razu przepraszam Moda za treść i tytuł, ale jeszcze nie znam  tego forum, żeby się po nim swobodnie poruszać :)
Tak się w życiu ułożyło, że potrzebuję drugi samochód w rodzinie. Samochód będzie używany sporadycznie tylko w mieście, myślę że 5000 km rocznie max.
Tak się też złożyło, że pojawiła się oferta kupienia golfa III GTD 1.9 TD z 1993 roku
Szperałem trochę po internecie, ale stwierdziłem, że zapytam fachowców.
Co możecie powiedzieć o tym modelu. Odnośnie silnika, mniej więcej się domyślam co i jak, bo obecnie jeżdżę Galaxy z 2003 roku. Wiem, że to nie to samo....ale mniej więcej :) Bardzo złe opinie słyszałem odnośnie blachy tego modelu. Model, który mogę kupić, też podobno ma spore braki pod tym względem. Na jakie elementy zwrócić uwagę, nie mam tu na myśli progów, nadkoli, tylko może są jakieś inne elementy, które mogą mi przysporzyć dużo problemów w tym temacie?
Sprawdzając konkretnie ten model, na co zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
I NIECH SIĘ STANIE CUD - NIECH MOD MI WYBACZY :)
Aha - cena 1100 zł - chyba konkurencyjna :)

Komentarz moderatora  Masz wybaczone ale na przyszłość nie pisz dwóch takich samych tematów  :)

Online Gulasz

• Master
« Odpowiedź #4 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 06:19:14 »
Witam jeśli pojazd posiada jeszcze podłogą i fotel kierowcy nie wypada na asfalt uważam zakup takiego wozu za dobry wybór .Odnośnie blach nie spodziewaj się cudów ma swoje lata i inne marki pojazdów w tym roczniku to dawno się rozsypały a ruda zżarła je w całości.Osobiście uważam że jednostka napędowa jaka w nim drzemie jest najbardziej udaną (dlatego ja wykorzystuję ją wkładając do innych wozów )Jak potrzebujesz tanie wozidełko to lepiej takiego golfa niż tiko,matiz,106 itp.

Offline almond

• Nowy
« Odpowiedź #5 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 11:47:24 »
Dzięki wielkie za info. Co do braku znaczków to też mnie to zastanowiło ale w sumie wszędzie piszą, że sporo jest takich aut i że przy zakupie nowego auta można bez problemu pozbyć się znaczków nawet w salonie.

Offline pretor

• Administrator
  • Auto: Sharan I
  • Silnik: 1.9 TDi VP
  • Kod: AFN
  • Moc: 117 KM
« Odpowiedź #6 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 12:44:51 »
Na moje oko to auto od typowego handlarza: fotki zrobione tak że nic kompletnie na nich nie widać, zegarek nieustawiony to albo padnięty całkiem akumulator albo auto miało odłączone aku bo przechodziło Spa w garażu pana Zenka.
Książka z kluczykiem dla wiarygodności i liczy na klienta który jadąc zobaczyć auto 4-5 godzin, kupi je mimo zastanego złego stanu technicznego.
Handlarze w Polsce i nie tylko w Polsce, liczą na tak zwanego nieznającego się 'frajera".
Jak już przyjedzie to go tak omamimy że prawie na pewno zawsze kupi auta :evilmrgrin:

Nie szukaj aut tak daleko od siebie, bo to zwyczajnie się nie opłaca.
Przejeździłem z pomocą w zakupie znajomym Polskę wzdłuż i w szerz a to najlepsze auto zawsze znajdowało się blisko miejsca zamieszkania.
Ciekawa prawidłowość, co  ::)
I nigdy nie jedź po auto sam, szczególnie jeżeli nie jesteś mechanikiem ani handlarzem.

Offline almond

• Nowy
« Odpowiedź #7 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 13:00:44 »
Dzięki wielkie za pomoc :) Nie chcę jeździć po auto daleko ale z racji na małą ilość tych aut tym się szczególnie zainteresowałem. Nic, czekam na coś w okolicy :) Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i porady!

Offline pretor

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 15:58:14 »
Jak znajdziesz auto w mojej okolicy: K-Koźle, Gliwice, Katowice i okolica, to jestem w stanie je obfotografować i w miarę możliwości sprawdzić je na miejscu ;) 

Offline almond

• Nowy
« Odpowiedź #9 dnia: 20 - Sierpień - 2015 - 16:26:11 »
Super, dzięki wielkie :) W takim razie będę się odzywał w razie potrzeby :)

Dodano:  21 - Sierpień - 2015  -  21:52:35
pretor, to wykrakałeś :) Akurat się trafiła Bora w Rybniku, chociaż nie wiem czy to Twój rejon. Jeśli nie to może powiesz mi coś z ogłoszenia :)
http://olx.pl/oferta/volkswagen-bora-ctronic1-9tdi130ps6biegowks-serwisowaallufelgigwarancja-CID5-IDbmmap.html#a02aedca0b
Auto wygląda nieźle, przebieg trochę mało prawdopodobny ale poza tym chyba nieźle. Cena też w miarę przyzwoita. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Offline cikos

• Nowy
« Odpowiedź #10 dnia: 21 - Sierpień - 2015 - 22:16:54 »
 :D Akumulator wstawiony 30 min przed zrobieniem fotek, akurat w sam raz, żeby dojechać do myjni (ślady wody wokół samochodu od wody) ten handlarz, to chyba jakiś amotor  ::)

Offline pretor

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: 21 - Sierpień - 2015 - 22:42:20 »
Google to bardzo przydatne narzędzie  ;) http://forum.newbeetle.pl/viewtopic.php?t=7406

Nie mówię żeby się tym sugerować ale ja znając u siebie paru właścicieli komisów, nie kopiłbym u nich auta raczej nigdy.
Oczywiście są odstępstwa od reguły ale większość moich znajomych właścicieli komisów to tak zwane byłe cfaniaczki z giełd samochodowych.
Na giełdach dawno już się nic nie dzieje to pozakładali komisy...resztę sam sobie dopowiedz ;)

Fotki gorszej jakości niż ze starej Noki 6500, ciekawe dlaczego ? Czyżby właściciela komisu nie stać było na porządny aparat, a może woli takie foty bo na dobrych za duży byś się dowiedział i nie pojechał obejrzeć auta  ::)

Szukaj auta blisko siebie tak abyś mógł go sam obejrzeć bez dodatkowych kosztów. Najlepiej od prywatnej osoby a nie handlarza, chyba że handlarz to twój znajomek i przytarga ci auto specjalnie dla ciebie.

Cytat: FRESH-CAR
Witam Mam do Zaprezentowania Państwu Vw Bora Bardzo dobrym Stanie wizualnym i technicznym Bora jest po bardzo dużym Serwisie po wymianie Tarcze oraz klocki filtry wraz z olejami Pasek rozrządu był zrobiony przy 156Tyś km Bardzo oszczędny Silniczek spalanie około 5l na 100km
Wnętrze czyste zadbane bez przetarć oraz dziur po papierosach plastiki nie wytarte są jak nowe autko Bardzo Zadbane
Godne Polecenia Zapraszam na Zobaczenia Auta na Żywo oraz miłą Jazdę Próbną Pozdrawiam

Jak jest takki piękny to czemu foty takie słabe ?
Wymiana: tarcz, klocków, olejów, rozrządu...tylko na jakich częściach, Chińskich czy oryginalnych ?
Kto w sprzedawanym aucie zrobi sobie większe koszty wymieniając wszystko na oryginały, handlarz wymieni i owszem ale na największe dostępne na rynku badziewie....ale przekona się o tym dopiero ten co kupi  :evilwink:

Dodano:  21 - Sierpień - 2015  -  22:48:44
Zapomniałem się spytać: a gdzie ten uczciwy sprzedawca zamieścił VIN tego auta ?
Pewnie u siebie w szufladzie abyś nie mógł sprawdzić w serwisach VAG-a, to że auto 10 lat temu miało już 250 tyś. a nie jak teraz 180 tyś.
Uczciwy sprzedawca podaje wszystko na talerzu, taki co chce dużo ukryć pisze puste pierdoły o swojej działalności a 3 linijki o sprzedawanym aucie.

Online Gulasz

• Master
« Odpowiedź #12 dnia: 21 - Sierpień - 2015 - 22:50:27 »
Ta bora z Rybnika jakoś czytając ogłoszenie mnie zniechęciło .Wizualnie wygląda nieźle (przynajmniej na fotkach) Ale nawijanie makaronu na uszy w postaci gwarancji mnie rozbawia .To niby kupujesz od nich wóz i przez rok będą ci go serwisować za darmo.Dziwne że nie mają kolejki ludzi trudniącymi się wypożyczalniami samochodów .Czego to handlarz nie wymyśli by złapać klienta .W opisie niby nówka nie śmigana plasticzki pachnące ale fotek nie wrzucił a z wnętrza tylko tył (który zawsze jest w lepszej kondycji)Czy to naprawdę taka polska mentalność ?By zweryfikować niestety trzeba by obejrzeć je z natury (ja stawiam w ciemno że będzie rozczarowanie)

Dodano:  21 - Sierpień - 2015  -  23:04:20
Może lepiej zamiast szukać przyzwoitego egzemplarza poszukać takiego który nie jest przysłowiową mielonką a ma pewne defekty i samemu (lub u znajomego mechanika )doprowadzić do oczekiwanego stanu .Jak samemu dopieścisz taki wózek to będziesz wiedział czym jeździsz a na koniec może się okazać że wyjdzie taniej i samemu dasz sobie gwarancję że wóz pojeździ bezawaryjnie.

Dodano:  21 - Sierpień - 2015  -  23:25:01
http://olx.pl/oferta/vw-bora-1-9-tanio-CID5-IDb1vqx.html#9cf3a9587a   ogłoszenie tego wozu wisi już dość długo to i pewnie właściciel jak chce się go pozbyć to zejdzie jeszcze z ceny (bo rwania nie ma)jak w pompujesz jeszcze w niego ze 3tyś to będzie laluńka a i tak wyjdzie taniej niż ten z Rybnika.

Dodano:  21 - Sierpień - 2015  -  23:28:56
http://olx.pl/oferta/vw-bora-combi-sport-1-9-tdi-ok-160km-6-biegow-CID5-IDbj5Vt.html#df7ea027a9   A jak mało mocy to może takie coś do tego możesz jeszcze więcej wpompować kasy a i tak wyjdzie taniej niż ten z Rybnika

Offline cikos

• Nowy
« Odpowiedź #13 dnia: 23 - Sierpień - 2015 - 22:33:57 »
W tym tygodniu będę oglądał autko z zamiarem zakupu, chyba, że na miejscu okaże się, że to zwłoki :)
Może jest ktoś z Rawicza, kto mógłby ze mną obejrzeć ten samochód?

Dodano:  05 - Wrzesień - 2015  -  22:42:29
No to stałem się pełnoprawnym członkiem forum. Kupiłem dzisiaj tego 22-letniego golfa. Blacha jeszcze daje radę  :evilmrgrin:
Zrobiłem nim dzisiaj 130 km i jestem po prostu zachwycony elastycznością jednostki napędowej tego samochodu. Brakuje trochę szóstego biegu  ;) A ręcznie ssanie spowodowało, że przypomniał mi się mój maluch, którego miałem 15 lat temu :)
Pytanie techniczne - jaka jest pojemność baku w tym golfie

Offline faro

• Nowy
  • Silnik: 1,8
« Odpowiedź #14 dnia: 08 - Wrzesień - 2015 - 11:30:23 »
Zainteresowało mnie to ogłoszenie o sprzedaży golfa mk1 po swapie: gieldaklasykow.pl/volkswagen-golf-mk1
Czy ktoś z forum zna to auto i mógłby mi doradzić, czy temat wart zainteresowania.
Z góry dziękuję.

Offline kodak

• Nowy
  • Model: Volvo V50
  • Silnik: 2.0D
  • Kod: D4204T
  • Moc: 136
« Odpowiedź #15 dnia: 05 - Listopad - 2015 - 07:50:19 »
Witam, chętnie kupie golfa 2 z gazem. (ewentualnie JETTA 2)
Nie jestem handlarzyną, potrzebuję nieduży samochód na dojazdy do pracy.  Samochód do jazdy, nie do naprawy. Gaz z papierami, ważność butli jeszcze min. 2 lata. bez dziur w podłodze i dachu, błotnikach itd. bez chlewu w środku. Cena jaką mogę zaoferować 1500-1700zł.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to proszę info na mejla (kodak3000@go2.pl) oferty raczej z okolic południa woj. lubelskiego, północy podkarpackiego. okolice Biłgoraja.

p.s. czemu akurat golf 2 lub jetta? - bo mi sie podobają.
pozdrawiam.

Offline waldi919

• Bywalec
  • Silnik: 1,9 tdi
  • Moc: 110KM
« Odpowiedź #16 dnia: 06 - Listopad - 2015 - 09:32:22 »
Ciężko ci będzie kupić zadbanego golfa 2 lub Jette 2 z gazem i bez tak zwanego wkładu własnego. Nie licz na to że ktoś zainwestuje w auta ze 2-3 tysie i wystawi go zaraz do sprzedaży, zazwyczaj po takiej inwestycji to się jeździ aż się zainwestowane pieniądze wyjeździ :evilmrgrin:

Ale w polsce cuda się przecież zdarzają, więc może znajdziesz takiego ::)

Offline kodak

• Nowy
  • Model: Volvo V50
  • Silnik: 2.0D
  • Kod: D4204T
  • Moc: 136
« Odpowiedź #17 dnia: 06 - Listopad - 2015 - 11:48:33 »
Czekałem tylko kiedy tego typu wpis się pojawi.... :)) Oczywiście masz rację i ja nie oczekuję, że ktoś się będzie pozbywał świeżo zrobionego samochodu, tym bardziej za takie pieniądze jakie ja oferuję. Ale... pracowałem swego czasu na złomie jako kierowca lawety i wiem czego się ludzie pozbywają za dwa razy mniejszą kasę. Pracę zmieniłem i jak się okazało potrzebuję samochodu do taniego przemieszczania się po mieście, (volvo w mieście to :kolejka: :) ) ale dlaczego przy okazji nie ma to być coś fajnego i klasycznego. I nigdzie nie napisałem że musi być "bez wkładu własnego", chodzi mi o to żeby na tzw. dzień dobry, nie pruć silnika, skrzyni i spawać całej budy, legalizować butli  i żeby to nie był kurnik.  Może coś takiego stoi u kogoś na podwórku i tylko plac zagraca.... może nie potrzebny pięćdziesiąty ósmy samochód w rodzinie.... ,a może poszli do lasu.....
A cuda się zdarzają, to fakt...:)
pozdrawiam;)

Offline Tiger

• Pasjonat
  • Auto: Inne
« Odpowiedź #18 dnia: 10 - Listopad - 2015 - 08:27:45 »
Dołączę się do konwersacji. Niestety za 1500zł golf lub jetta to będzie już zmęczony czasem trupek. Jestem tego przykładem. Kupiłem golfa dokladnie za 1500zł i mogę powiedzieć że lata świetności ma już za sobą. Z taką różnicą że spodziewałem się tego, że za takie pieniądze golf nie będzie idealny. Poruszam się na codzień, ale  nie zamierzam inwestować w niego zbyt wiele bo to mija się z celem. Na golfa lub jette w przyzwoitym stanie musisz szykować od 2,5 tys w górę. Za tą sume co chcesz przeznaczyć w dobrym stanie kupisz renaulta lub fiata i to też nie zawsze. Przypominam że dobry rower kosztuje ponad 1000zł

Offline SSII

• Nowy
  • Silnik: 2.0 TDI
Zakup kontrolowany - kupujemy Jette, Vento, Bore, na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 - Grudzień - 2015 - 13:57:02 »
Witam
Mysle nad kupnem drugiego auta i chyba nie wybiore Octavi tylko Jette.. ale co mnie martwi, chyba slaba opinia 2.0 TDI? Mam zamiar kupic roczna Jette z przebiegiem 15 tys, full opcja od Krotoskiego z Poznania. Z tym, ze czy ktos sie moze wypowiedziec o tej jednostce 150 konnej? Wiem, ze to jakis nowy silnik, poniewaz poprzedni mial 140 km. Skrzynia DSG sluzy gdy sie dba, wiem to bo mam ja w Superbie II (przebieg 95 tys). Olej wymieniony z wyprzedzeniem i wszystko gra :) ale ja mam pytanie wlasnie odnosnie silnika w VW 2.0 TDI 150 km. A drugie pytanie czy komfort jazdy Jetta jest lepszy niz Octavia? Ma moze wiecej miejsca ?

Pozdrawiam.

Offline tygrojaszczur

• Bywalec
  • Auto: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Moc: 184 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: Jetta 2.0 TDI 150 km 2015 rok z DSG
« Odpowiedź #20 dnia: 13 - Grudzień - 2015 - 20:31:02 »
Silniki 2.0 TDI są poprawione. Sam wiesz zapewne bo masz CR w TDI. Ja niedawno kupiłem Tiga bo już nie chciałem mieć 4 skody a futrzak chodził mi po głowie. Jeżeli twoim kryterium przy zakupie jest przestronność wnętrza to Octa jest na pozycji wygranej.
Też mam Superba II a wybrałem go tylko dla miejsca z tyłu. Wiadomo również, że skody są gorzej wyciszone. Kolega ma CC i jest wiele ciszej niż u mnie w 170 TDI w SII.   :(
Spytam tak z ciekawości o ile skróciłeś interwał wymiany oleju w DSG :question:

Offline SSII

• Nowy
« Odpowiedź #21 dnia: 13 - Grudzień - 2015 - 23:17:16 »
Czyli mówisz, że już nie trzeba się obawiać tej 2.0 w Jettcie? Bo wiem, że poprzednie były słabe w porównaniu do 1,9. Tak ja mam 2.0 ale 170 km więc nie wiem czy ten temu równy. Mój się spisuje mi wybornie szczerze :) Dużo robię tras do Niemiec, pięknego kopa ma i w ogóle. Na wygłuszenie nie narzekam. Co do CC to też się zastanawiam nad jednym. Stoi u Plichty w takiej wersji idealnej jak dla mnie z tym, że z 140 km 2.0 TDI. Ale wiadomo, wyprzedaż rocznika i rabacik 35 tyś to jest to! Jednak to auto ma być dla syna głównie a on bardziej patrzy na wyposażenie niż na wielkość. CC też mu się podoba ale no trzeba dorzucić 30 tyś. Więc ta Jetta jak ma full'a to bierze w ciemno i szczerze w takim wieku nie dziwie się :) spróbował by nie hehe. Ekonomicznie pewnie Jetta też wyjdzie lepiej. Pytałeś o DSG to ja robiłem pierwszy przy 55 tyś, więc o ile się nie myle skróciłem o 5 tyś. Mam 95 i szykuje zrobić za jakieś 10-12 tyś. Zapłacić za to i tak będę musiał, więc wole 2 miesiące wcześniej niż póżniej bulić tysiące zł na naprawy :)

Czym się kieruje przy wyborze tego auta? W sumie czasem.. Jetta czy CC są od ręki Octavia taka w super wersji z silnikiem 2.0 TDI kosztowałaby mnie około 135-140 tyś i do tego czekałbym pewnie na nią do kwietnia :/ Tutaj mam Jette full z cena katalogowa 148 tyś za 96 tyś z przebiegiem 15 tyś. Od dealera więc uważam, że warto. Ale jak po wpadałem na parę wątków na pewno 2.0 w Jettcie to się wycofałem z tym, że dopuszczałem myśl, że może tu chodzić o ten starszy 140 konny

Offline wesol

« Odpowiedź #22 dnia: 13 - Grudzień - 2015 - 23:34:35 »
Nie chodzi o ilość koni. A jeśli już mówimy o tych 2.0 tdi 170 km na simensie piezopompkach to porażka. Mocy nie trzymają a z biegiem kilometrów to nawet ubywa i jak ma 150 km to dobrze. Drogie w naprawie. CRy to dopiero raczkuja ale też nie sa idealne.

Offline tygrojaszczur

• Bywalec
  • Auto: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Moc: 184 KM
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #23 dnia: 13 - Grudzień - 2015 - 23:45:55 »
Za 140k możesz mierzyć w paska albo SIII popatrz sobie lub co ja polecam subiektywnie w Tiga

Offline SSII

• Nowy
« Odpowiedź #24 dnia: 14 - Grudzień - 2015 - 08:26:19 »
No właśnie myślę o tym CC jeszcze ze 140 km. Tylko czy kopa będzie miał hehe. Chociaż kop to pojecie względnie, dla mnie przydatne tylko w sferze mentalnej przy wyprzedzaniu tzn. żebym wiedział, ze zapas jeszcze jest jak depne  :evilwink:

Passat nowy jest drogi jak widziałem ofertę a co do Superba.. hmm no pewnie za nie zła kasę bym jakiegoś tam skonfigurował ale dziękuje czekać do jesieni 2016 pewnie(zresztą czas oczekiwania tyczy się też Passata), więc patrze na auta dostępne od ręki i nie za takie pieniądze (140-200 tyś). :)

Nie chodzi o ilość koni. A jeśli już mówimy o tych 2.0 tdi 170 km na simensie piezopompkach to porażka. Mocy nie trzymają a z biegiem kilometrów to nawet ubywa i jak ma 150 km to dobrze. Drogie w naprawie. CRy to dopiero raczkuja ale też nie sa idealne.

Porażka? Ja słyszałem, że zmiana na siemensa jest zdecydowanie na plus. Jeśli mówisz, że mocy nie trzymają 2.0 170 km to dziwne, ja zrobiłem dotąd 40 tyś i wszystko jest jak było. Może mówisz o przebiegu 200 tys? Wtedy pewnie się tego nawet nie dowiem, bo planuje do 150-160 tys pojezdzić. Drogi w naprawie 2.0 TDI 170 km? Ale polecany, z tego co wiem Skoda najbardziej się szczyci tym silnikiem ze względu na mała awaryjność i ekonomie (5l/100 w jeżdzie 90-110 km/h uważam za ogromny sukces przy combi). A te CRy to nie wiem co to. Ogólnie pewnie sypiecie modelami silnika, ale ja się aż tak na tym nie znam. Dla mnie istnieje tylko diesel/benzyna, pojemność oraz moc. Na reszcie się nie znam :P

Tagi wątku: