Autor Wątek: [Gdynia] Szukam dobrego mechanika/elektryka  (Przeczytany 1306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wloczykij

• Nowy
  • Auto: Touareg I
  • Model: MICHAL
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: 7LA
  • Moc: 315 KM
  • Napęd: FWD
[Gdynia] Szukam dobrego mechanika/elektryka
« dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 13:38:36 »
Cześć,
Mój touareg potrzebuje kilku napraw, gdzie będzie potrzebny dobry elektryk i mechanik.
Czy ktoś może polecić jakiś zaufany i taki, który nie zedrze ostatnich pieniędzy?  :)

Offline pretor

• Administrator
    • Dzień dobry K-Koźle
  • Auto: Sharan I
  • Wersja: CL Basic
  • Silnik: 1.9 TDi VP
  • Kod: AFN
  • Moc: 117 KM
Odp: [Gdynia] Szukam dobrego mechanika/elektryka
« Odpowiedź #1 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 13:51:16 »
Osobiście nie korzystałem z jego usług, ale z Gdyni i okolic znam tylko kolegę @Gulasz z naszego forum.
Jak się nie odezwie w tym temacie to napisz do niego PW ;)

Offline red

• Administrator
    • S7
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: BlackVelvet
  • Silnik: 1.9 TDi PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115++
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #2 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 13:52:03 »
Napisz do kolegi Gulasz - on jest z Trójmiasta i powinien coś Ci doradzić.

red@tapatalk

Offline Gulasz

• Master
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 16:23:16 »
O widzę że ktoś z niedaleka ma podobny pojazd do mojego(może nie do końca ale podobny) .Co rozbolało w tym tuaresiu ?Co chcesz przy nim walczyć ?
Trochę mało mam chwilowo czasu na dłubaninki ale nie mówię nie jak jakieś szybkie drobiazgi to mogę pomóc .

Offline wloczykij

• Nowy
« Odpowiedź #4 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 18:18:24 »
Cześć,

No więc, najbardziej palący problem to przewody paliwowe w zbiorniku dziurawe i nie trzymające ciśnienia. Przez to nie za barddzo chce jechać do momentu przełączenia na gaz.

Potem do sprawdzenia błędy:
- pneumatyki,
- check engine (możliwe, że to od tych przewodów tylko),
- czasami wywali błąd od korka paliwa i klocków hamulcowych.

Dalej mam do wymiany kosz lampy przedniej albo jego poklejenie.

Jak będzie już chodził normalnie to muszę go oddać do serwisu od skrzyni, bo biegi mi głupieją i właśnie przekraczam 200k i myślę, że sama wymiana oleju nie pomoże.

To tak tyle  ;)

Offline Gulasz

• Master
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
« Odpowiedź #5 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 20:30:09 »
najbardziej palący problem to przewody paliwowe w zbiorniku dziurawe i nie trzymające ciśnienia
Nawet bym się nie spodziewał że komuś mogłyby się przydać i z mojego wypatroszyłem cały komplet i poszedł w kibel,wraz z podgrzewaczem i chłodniczką (bo konstruktor do końca nie wiedział czy paliwo ma być gorące czy zimne ).
Jeśli potrzebujesz klamoty to stał rozbitek turasia na szrocie za Starogardem (przy głównej trasie w miejscowości bodajże Łąg) na pewno był na pneumatyce i w automacie ( w miarę przyzwoite ceny) .

Jak będzie już chodził normalnie to muszę go oddać do serwisu od skrzyni,
Zacznij od tego bo cyfra może powalić na kolana i stracisz dalszą chęć na posiadanie tej marki .Jak szukasz warsztatu od automatów mogę polecić magika który najpierw robił w Gdańsku na ul.Śnieżnej potem poszedł na swoje i wynajmował warsztacik w Gd.Oliwie a obecnie ma firmę w Miszewku 42 (jest nie zły w te klocki ).Może inaczej godny polecenia (nie słyszałem by ktoś był niezadowolony z jego roboty ).A po drodze do niego masz dobry warsztacik jeśli chodzi o elektronikę przy wieży telewizyjnej w Chwaszczynie .
Jak ogarniesz skrzynię możemy pobawić się z przewodami by chciał chodzić na Pb.Mogę oferować swoją pomoc najprędzej za jakieś dwa,trzy tygodnie (lekko jestem zawalony robotą ) 

Offline wloczykij

• Nowy
« Odpowiedź #6 dnia: 19 - Styczeń - 2017 - 21:06:22 »
Przed chwilą jeszcze sąsiad przyszedł, że alarm mi wyje. Tego jeszcze nie miałem. Jak zamknę z pilota czy kluczykiem to po chwili się włącza. Jedyna rada to trzymać otwartego...

Mam go 3 lata i w sumie coraz bardziej jestem skłonny go sprzedać, ale dopuki nie naprawię przewodow, skrzyni i pneumatyki to nie dostane za niego prawie nic, a w zeszłym roku już wydałem 6k na naprawę i w listopadzie 3k na opony. Szkoda, że rok temu go nie oddałem.

Przyda się info o tym w Łęgu. Rozmawiałem już z gościem z Miszewka i mowił, że zanim do niego podjade to mam te przewody zrobić, żeby na benzynie chodził. Także najpierw to.

Tagi wątku: