Autor Wątek: ODBIÓR AUTA Z SALONU - na co zwrócić uwagę ?  (Przeczytany 32816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toomasz

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł: 6
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: WS
ODBIÓR AUTA Z SALONU - na co zwrócić uwagę ?
« dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 16:51:49 »
Witam,

Zbliża się termin odbioru nowego auta ale chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę.
Rozumiem że trzeba:
- zobaczyć czy nie ma rys na karoserii
- sprawdzić opony czy nie ma widocznych uszkodzeń i nierówności
- sprawdzić tapicerkę czy nie ma plam i rozpruć
- sprawdzić numery czy się zgadzają z papierami
- sprawdzić sprawność radia, nawigacji, wyświetlaczy, świateł

- Czy można przejechać się autem przed podpisaniem odbioru ???
- Czy AdBlue jest zatankowane czy zaraz czeka nas wizyta na stacji ???


 

Offline Roberto

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł: 1
  • VW: Caddy III
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 170 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: [Tiguan II] Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę
« Odpowiedź #1 dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 18:58:09 »
Salon sie wszystkim napewno zajął , wiec o nic sie nie martw. U mnie tak było że gościu wszystko mi pokazywał i objaśniał , jakby cos było wadliwe zawsze masz serwis.Szerokiej drogi  :P
 
Podziękował: Toomasz

Offline Toomasz

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł: 6
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: WS
Odp: [Tiguan II] Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę
« Odpowiedź #2 dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 19:38:45 »
U mnie tak było że gościu wszystko mi pokazywał i objaśniał , jakby cos było wadliwe zawsze masz serwis

Ale jeżeli np. jest jakieś uszkodzenie podwozia powstałe np w transporcie a potem okaże się że "tłumik odpadł" to będzie że ja zaczepiłem a nie wina tego co go przywiózł na lawecie. Oczywiście wymyślam, ale wady mechaniczne, ukryte chyba nie będą na gwarancji.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: [Tiguan II] Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę
« Odpowiedź #3 dnia: 17 - Styczeń - 2017 - 11:18:16 »
Sam sobie odpowiedziałeś:)

W wypadku gwarancji jak będzie widać, że uszkodzenie spowodował JEDNOZNACZNIE czynnik zewnętrzny to mogą (i pewnie tak zrobią) odmówić naprawy gwarancyjnej (jak sam zauważyłeś).

Np. pęknięta szyba gdzie widać odprysk od kamienia (samo pęknięcie od naprężeń raczej jest OK). Albo np. mechaniczne uszkodzenia szwu (przecięcie jest problemem, ale samoczynne pęknięcie, obejmie gwarancja). W wypadku wątpliwości czy to wada czy czynnik zewnętrzny raczej uznają gwarancję.

Obejrzałbym zatem pod tym kątem, bardzo dokładnie  i powoli w dobrym świetle (dziennym):
- szyby (również od środka)
- cały lakier, wliczając ślady malowania (m.in. śruby od drzwi, maski, bardziej upierdliwi mierzą grubość powłoki, ale to czasami normalne, że w fabryce auto może być malowane podwójnie ze względów na problemy z jakością czy też  pewne jego elementy gdzie lakier jest narażony na zużycie jak maska czy dach), chodzi raczej o szkody transportowe i o to , że przyszły kupujący może być na to wyczulony
- lakier na progach
- całą tapicerkę (wliczając szwy), nie tylko uszkodzenia ale zmarszczenia, fałdy (te mogą poźniej powstać od wsiadania) i jak napisałeś plamy
- elementy ozdobne z aluminium lub chromowane (rysy, przebarwienia, pęknięcia) - tutaj są upierdliwi, bo to często później robi się od złej chemii samochodowej
- deskę rozdzielczą, ekrany i elementy z tworzyw sztucznych (rysy, łuszczenie)
- podwozie (czy nic grubszego nie ma tam miejsca)
- z grubsza komora silnika (uszkodzenia od ładowania akumulatora, przeglądu zerowego)
- bagażnik (wrzucają tam np. ekstra koła, instrukcje, dywaniki, akcesoria), szczególnie górną część zderzaka i tapicerkę/plastiki
- ślady wody w okolicach uszczelek w środku

Sprawdź koniecznie jak działają dzrzwi itp., w wypadku np. jak auto spadło w czasie transportu i naruszona została sztywność konstrukcji (ew. był problem z konstrukcją od nowości) bo to może oznaczać masę problemów w przyszłości. Jedne niespasowane drzwi to nie problem ale jak będzie tego sporo odmówiłbym odbioru auta.

W teorii szkody transportowe (twoje auto jest przecież wielokrotnie pakowane na lawetę, ew. wagon i z nich zjeżdża, jest też przeparkowywane, niby tapicerka jest zabezpieczona ale tam wsiadają i wysiadają ludzie, może być doładowywany akumulator itp.) powinny być ci znane. Ale to oznacza, że np. laweciarz mógłby dostać po tyłku za uszkodzenie, więc coś może nie zostać zgłoszone). Czasami też coś nie zagra w przekazywaniu papierów itp.

Sprawdź wyposażenie czy zgadza się z zamówieniem, bo nie wiem, czy będą skłonni/zdolni potem ci je dołożyć (a finansowa rekompensata to nie jest zwykle najlepszy pomysł). Na wymianę auta chyba nie ma co liczyć;)

Spasowanie elementów karoserii sprawdziłbym dokładnie. Jeśli nie ma tego zbyt dużo i są to małe, drobne niedopracowania to raczej bym tego nie naprawiał. To samo tyczy się wnętrza. Każda naprawa to często spaprane coś innego. Trzaski/świerszcze wyjdą w praniu.

Jak chcesz mieć pewność z rejestracją to zrób to sam lub uczul dealera na problemy z katalogiem ITSu (maja sprawdzić każdą pozycję w dowodzie z homologacją). Mi dealer nie sprawdził i mam wpisany zły podtyp i jeszcze jedna pozycję w sekcji D wpisaną, to samo złą moc). Teraz wszedł tzw. katalog ITS który jest jednym wielkim bałaganem. Jakiś czas temu była możliwość bezpośrednio przed wydrukowaniem pozwolenia tymczasowego na ręczną korektę. Prostowanie tego to sporo straconego czasu. Właśnie czekam na 3 twardy dowód rejestracyjny, całe szczęście, że nie muszę za to płacić;) Dolicz sobie stanie w kolejkach ;)

Sprawdź czy homologacja, dowód się zgadza z tabliczką znamionową i czy wszystko w dowodzie (każda pozycja) zgadza się z homologacją. To samo czy zgadzają się numery nalepek na szybę i tablice z decyzją/dowodem twardym. Oczywiście sprawdź VIN. Sprawdź kartę pojazdu czy każda pozycja jest prawidłowo wypełniona (np. ja nie ma mocy, jest na szczęście w opisie modelu).

Jak masz hak to musi być wpisany na fakturze albo homologacji (standardowo VW nie wpisuje tego na homologacji). Inaczej czeka cię wizyta na stacji diagnostycznej (35 zł) i wycieczka do urzędu komunikacji, po pieczątkę HAK:). Dopóki nie masz wpisu nie możesz nic na nim wieszać/ciągnąć. Warto też od razu załatwić 3 tablicę rejestracyjną na bagażnik rowerowy. Wtedy pozwolenia stałe ma to i informacje o haku już ładnie nadrukowane;)

Sprawdź szczególnie wszystko z wątku 'lista fuckupów.....';)

Jak coś nie działa, się zepsuło to jest to naprawialne, więc tym bym się nie przejmował. Wszystko co znajdziesz wpisz do protokołu i zażądaj swojej kopii. Nie ma przymusu odbioru auta i jak jest mocno problematyczne możesz odmówić odbioru.
 
Podziękował: Toomasz

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 - Styczeń - 2018 - 12:28:02 »
Może napiszę trywialne rzeczy, ale mnie to kosztowało kilka wizyt w salonie:

Co należy sprawdzić przy odbiorze (poza szczelinami, stanem lakieru, tapicerką itd, itp)?
GALANTERIĘ która nie jest na stałe przymocowana do auta, dywaniki oraz zawartość bagażnika!

Dywaniki WELUROWE każda wersja (trendline, comfortline oraz highline) MA W STANDARDZIE - sprawdzić czy są wrzucone do bagażnika lub czy leżą na podłodze
(u mnie nie było! a jak przysłali to w końcu złe - do starego tiga - kilka telefonów, 2 wizyty w salonie)

Rzeczy które nie są założone jak auto przyjeżdża z Poznania:
-dekielki na koła z logiem volkswagena w przypadku alufelg
-nakładki na śruby - takie czarne kapturki

ZAWARTOŚĆ BAGAŻNIKA

Dealer powinien dodać gaśnicę oraz apteczkę.
Trójkąt ostrzegawczy powinien być firmowo zamontowany w klapie bagażnika.
(info: gaśnica nie pasuje w wytłoczkę - miejsce na gaśnicę po lewej stronie przy zderzaku - w wytłoczce styropianowej!! Dealerzy wrzucają ją do wnęki po lewej lub prawej stronie w bagażniku. Apteczka- luźna torebka z rzepem)

NARZĘDZIA W WYTŁOCZCE KOŁA ZAPASOWEGO
foto w załączniku - obrazek z instrukcji

z lewej strony powinny być:
- jeden klin pod koło - składany (miejsca na kliny są 2)
- korbka do lewarka (podnośnika)
(reszta "wnęk" pozostaje pusta)

z prawej strony znajduje się kilka elementów:
- nakładka antykradzieżowa do śrub (jeśli wybrane zostały inne niż standardowe felgi - w opisie w cenniku jest które felgi mają zabezpieczenie antykradzieżowe - info na końcu wpisu).
- zawleczka do zdejmowania dekielków/nakładek na śruby oraz zaślepek do śruby holowniczej
- śruba holownicza
- klucz do kół
- śrubokręt - pod kluczem do kół
- lewarek

Czemu to takie ważne?
Bo później trudno udowodnić, że tego nie było.

Ja dywaniki zauważyłem od razu - zapisane na protokole odbioru - "brak dywaników welurowych - do uzupełnienia"
Nie zauważyłem natomiast BRAKU KORBKI do lewarka! Błędnie założyłem, że lewarek jest kompletny i znajduje się z prawej strony...

W wersji bez koła zapasowego (dojazdowego) - nie wiem czy nadal są takie wersje w sprzedaży (kiedyś wersja City) oraz w Tiguanie ALLSPACE w wersji 7-miejscowej pod podłogą powinien być zamiast koła dojazdowego spray do "naprawy" opony oraz kompresorek.
Takiej wersji (city) nie miałem okazji oglądać - jak coś poplątałem to proszę o poprawienie mnie.

KOŁA na przykładzie HL - standard to KINGSTON:
Obręcze aluminiowe Kingston 7J x 18
- opony 235/55 R 18 samouszczelniające się
- śruby kół z zabezpieczeniem antykradzieżowym - dla Comfortline

i dla HL kosztują 0 pln ale wtedy nie ma zabezpieczenia antykradzieżowego. Tylko jak ktoś dokupi do Comfortline za 2130pln to będzie miał zabezpieczenie

Śruby z zabezpieczeniem wraz z kaprurkami oraz stosowną nakładką (4szt.) można dokupić w dziale akcesoria- koszt 129 pln.


P.S. dobrze gdyby ten wątek był w głównych - zaraz po PORADY ZAKUPOWE - wydaje mi się że jest to dość istotne dla kogoś kto nie co rok odbiera nowe auto
 
Podziękował: Maciek05, dj_rush

Offline Maciek05

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł: 13
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WPI
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 - Styczeń - 2018 - 17:25:34 »
Hmmm, ja dostałem dywaniki gumowe jako gratis od dealera, ale welurowych ani śladu... Mówisz że powinny być? To standardowe wyposażenie?
 

Offline Igorz

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł: 18
  • VW: Tiguan Allspace
  • Model: SUV
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Skrzynia: DSG
  • Napęd: 4x4
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 - Styczeń - 2018 - 08:56:36 »
Cześć,
Ja standardowo przy odbiorze w Allspace miałem dywaniki welurowe, gumowe wynegocjowałem dodatkowo "w ramach dobrej współpracy".
Nie mam natomiast zestawu naprawczego opisanego poniżej - sprzedawca tłumaczył to zastosowaniem samouszczelniających opon Continental.
(w Tiguanie ALLSPACE w wersji 7-miejscowej pod podłogą powinien być zamiast koła dojazdowego spray do "naprawy" opony oraz kompresorek).

Taki zestaw z kompresorem zakupiłem sobie niestety sam, bo po zmianie kół na zimowe nie mam opcji samouszczelniania.
Czy któś z Tiguanem Allspace taki zestaw miał (wersja 7os)?

pozdrawiam,
Igor
 

Offline hef4jt

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 1
  • Silnik: 19 TDI VP
  • Rej: MBW
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 - Luty - 2018 - 15:11:32 »
Jak już ktoś kupuje auto za niemala kase, to niech sie nie kloci o dywaniki, ze swojej strony polecam ********.***, tam kupowalem do Passata i elegancko się nadają, już troche czasu mi sluza a i krawedz mają wysoką, przez co nic mi sie nie wylewa w deszczowa, czy tez sniezna pogode :D noo, ale z drugiej strony, skoro sprzedawca moze dorzucic dywaniki, to czemu by nie wziąć :D

[mod=arekp]usunięty link[/mod]
 

Offline Kabe

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 318
  • Pomógł: 55
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.4 TSI ACT
  • Kod: CZEA
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WE
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 - Luty - 2018 - 15:24:23 »
Jak już ktoś kupuje auto za niemala kase, to niech sie nie kloci o dywaniki, ze swojej strony polecam ...
Jeśli chodzi o welurowe to są standardowym wyposażeniem więc chyba oczywistym jest że powinny być wydane kupującemu.  Co do gratisów to oczywiście trzeba pytać bo sprzedawcy sami z siebie przecież nie dadzą i nie ma w tym żadnej ujmy na honorze ...
Co do linka i widząc że to pierwszy post hef4jt to traktuję to jako reklamę !
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 - Luty - 2018 - 21:21:00 »
Tu nie chodzi o kłócenie się o cokolwiek.
W standardzie są więc powinny być w aucie. Jakbyś nie miał zamontowanego oświetlenia ambiente (standard w HL) lub zegarów cyfrowych AID (standard w HL) też stwierdziłbyś że wszystmo jest OK?
Czemu dokupować coś za co już sie zapłaciło (to że to standard nie znaczy że dostało sie to za free).

Co do gratisów - zależy od sprzedającego i kupującego.

Jak dają - brać. Jak nie chcą dać to i tak nie dadzą ;)
 

Offline buliking

Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #10 dnia: 07 - Luty - 2018 - 18:36:23 »
zwracajcie uwagę na przebieg, ja odebrałem swojego z przebiegiem 7km ale w salonie stał na sprzedaż nowy niezarejestrowany z przebiegiem 45km, skąd ta rozbieżność?
Przecież to auto ma wjechać i zjechać z lawety i ewentualnie na przegląd pojechać.
 

Offline dj_rush

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Rej: GKW
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #11 dnia: 13 - Luty - 2018 - 17:16:16 »
Tig właśnie odebrany. Uczulam was, żeby dobrze sprawdzać wyposażenie. W moim przypadku brakowało korbki od lewarka. Sprzedawca zdziwiony, że pierwszy raz widzi kogoś kto tak dokładnie sprawdza auto. Po 2 minutach przyszedł z korbką w reku. :-)
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #12 dnia: 14 - Luty - 2018 - 01:38:19 »
Tak jak pisałem wyżej u mnie też nie było korbki co przeoczyłem podczas odbioru i  stąd mój wpis. Cieszę się że być może dlatego wyhaczyłeś jej brak u siebie.

Na szczęście korbka już na pokładzie a właściwie pod podłogą. Dealer się spisał i uwierzył że mogło jej nie być a nie że sprzedałem na allegro.
Choć sam sprzedawca nie do końca wiedział jak wygląda lewarek i że korbka jest osobno!! Stwierdzenie "nikt tam nie zagląda..." skwitowałem że ja zaglądam a jak będzie potrzebny lewarek to już za późno na myślenie czemu nie ma korbki. A wtedy tylko niepotrzebne nerwy - jakby sama zmiana koła np w trasie nie wystarczała.
 
Podziękował: dj_rush

Offline Sleepy

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł: 17
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CUAA
  • Moc: 240 KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #13 dnia: 15 - Luty - 2018 - 10:08:21 »


z lewej strony powinny być:
- jeden klin pod koło - składany (miejsca na kliny są 2)

He, he, he - dobre, ja mam dwa kliny.
 

Offline Sleepy

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł: 17
  • VW: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CUAA
  • Moc: 240 KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 - Luty - 2018 - 10:17:50 »
A ja do tego wszystkiego dodałbym - sprawdzajcie wyposażenie, które zamówiliście! Ja po kilku dniach spostrzegłem, że brakuje jednej pozycji za którą zapłaciłem ale która "nie wbiła się" na zamówieniu. Po lekkich przepychankach serwis dołożył to za co zapłaciłem.
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 - Luty - 2018 - 12:03:19 »
z lewej strony powinny być:
- jeden klin pod koło - składany (miejsca na kliny są 2)

He, he, he - dobre, ja mam dwa kliny.

To ktoś ma "zero" - nic w naturze nie ginie  ;>
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 - Luty - 2018 - 22:46:11 »
Bo może sprzedawcy wreszcie weszli na forum i zobaczyli co powinno byc :P

wojo, no to dużo radości z nowego nabytku.
 

Offline wojo

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 474
  • Pomógł: 27
  • VW: Tiguan II
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: WZ
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 - Luty - 2018 - 22:51:17 »
Raczej trafiłem na sensowny salon ;)

Dziękuje. Jedyna rzecz ktora mnie zaczela wkurzac na poczatku to moc silnika... czasem mam wrazenie, że jest 100KM mniej
 

Offline Maciek05

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł: 13
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WPI
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #18 dnia: 05 - Maj - 2018 - 18:38:03 »
Co należy sprawdzić przy odbiorze (poza szczelinami, stanem lakieru, tapicerką itd, itp)?
GALANTERIĘ która nie jest na stałe przymocowana do auta, dywaniki oraz zawartość bagażnika!

Dywaniki WELUROWE każda wersja (trendline, comfortline oraz highline) MA W STANDARDZIE - sprawdzić czy są wrzucone do bagażnika lub czy leżą na podłodze

@Omen, wielkie dzięki za ten punkt :) Upomniałem się i dostałem właśnie swoje należne dywaniki welurowe, mimo że odbierałem auto we wrześniu! Okaże się dopiero czy te właściwe ;) Sprawdzenie schowka pod podłogą bagażnika - wciąż przede mną...
 

Offline Marqus

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 1
  • VW: Passat B8
  • Silnik: 1,8 TSI
  • Napęd: FWD
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #19 dnia: 13 - Wrzesień - 2018 - 18:33:08 »
Odbierałem niedawno Passata, nie Tiguana ale to co mnie spotkało może dotyczyć każdego modelu, proszę sprawdzać ilość paliwa, mnie pokazywało że mam do przejechania 30 km, samochód stanął 100 m po wyjeździe z salonu na szybkiej trasie stwarzając ogromne zagrożenie dla ruchu. Nie wiem jaki będzie ciąg dalszy ale myślę że salon powinien uderzyć się w piersi i coś z rabatować.
W każdym razie nie więcej nie dałbym się tak w"wypuścić".
 

Offline Goku

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: Odbiór auta z salonu - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 - Luty - 2019 - 21:00:31 »
Nie mam natomiast zestawu naprawczego opisanego poniżej - sprzedawca tłumaczył to zastosowaniem samouszczelniających opon Continental.
I miał rację ;)
 

Tagi wątku: