Autor Wątek: [Tiguan II] Tiguan II - zużycie adblue w dieslach  (Przeczytany 319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekt928

• *
  • Pomocny: 0
  • Auto: Tiguan II
  • Model: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
Tiguan II - zużycie adblue w dieslach
« dnia: 11 - Styczeń - 2017 - 23:27:17 »
Stwierdziłem że warto podzielić się czy też zaczerpnąć informacji w tematyce adblue w dieslach i Waszego zużycia/doświadczenia.

Użytkuje Tiguana 2.0 napęd przód, od października 2016, na dzisiaj 6.200km przebiegu i wyskoczyło powiadomienie by dolać max 8.25l płynu gdyż za 2400km nie zapale samochodu :)
Byłem dosłownie kilka razy w trasie, głównie jazda w mieście, niemniej jednak mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

Czy macie już podobne przemyślenia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

T

Offline arekp

• *
  • Pomocny: 1
  • Model: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
Odp: Tiguan II - zużycie adblue w dieslach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 - Styczeń - 2017 - 08:01:33 »
mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

W teorii, zużycie AdBlue jest ściśle związane ze zużyciem paliwa. Czyli im więcej ON przejeździsz, tym więcej AdBlue zużyjesz.

Offline kuba73

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 14:55:30 »
Przy przebiegu prawie 6700km, komputer podaje dolewkę adblue maks 8L. Jak odbierałem auto z salonu to zasięg adblue wynosił trochę powyżej 8600km wiec wydaje mi się że w chyba zbiornik w aucie nie był napełniony do końca :neutral:

Offline arekp

• *
  • Pomocny: 1
  • Model: Highline + Offroad
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 19:23:35 »
Sprawdzałem w międzyczasie, różne źródła podają różne wartości, ale większość pisze o zużyciu AdBlue w ilości 5% zużywanego paliwa.

Czyli dla 8l/100km ON zużywane jest 0,4l/100km AdBlue.

Jeśli po 6500 km podaje Ci, że masz dolać max 8,5l, to wychodzi dużo mniejsze zużycie - zakładając pełny zbiornik AdBlue na starcie i te 8,5l jako uzupełnienie do maksimum zbiorniczka.

Offline rk

• *
  • Pomocny: 2
  • Model: Highline+R-Line
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 15 - Styczeń - 2017 - 19:13:14 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Offline tomekt928

• *
  • Model: Highline
« Odpowiedź #5 dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 12:17:46 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Oczywiście jestem bardzo spokojny co do tego, zastanawiałem się tylko czy zużycie AdBlue wynika ze zużycia i czy może być różne w zależności od tryby jazdy /miasto, trasa/ ale widzę że równe i można traktować jako backup'owe.

Dolałem do pełna i teraz pokazuje 9000km.

Zobaczymy z czasem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
T

Offline kuba73

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 10 - Luty - 2017 - 13:05:15 »
U mnie przy przebiegu 7736km pojawił się komunikat o konieczności dolania Adblue bo za 2400km nie będzie możliwe uruchomienie silnika. Dolałem maksymalną ilość wskazywaną przez komputer czyli 9L. Po dolewce zasięg Adblue wynosił 9000 km.
Swoją drogę ciekawe przy pierwszym wyświetleniu komunikatu (czyli przy pozostałym zasięgu Adblue wynoszącym 2400km) ile można jeszcze bezpieczenie przejechać kilometrów bez ryzyka unieruchomienia samochodu? Instrukcja podaje ze zignorowanie tego komunikatu skutkuje brakiem możliwości uruchomienia silnika ale na pewno jest jakis margines bezpieczeństwa ...

Tagi wątku: