Autor Wątek: [Tiguan II] Tiguan II - zużycie adblue w dieslach  (Przeczytany 204 razy)

Offline tomekt928

• *
  • Pomocny: 0
  • Auto: Tiguan II
  • Model: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
Tiguan II - zużycie adblue w dieslach
« dnia: 11 - Styczeń - 2017 - 23:27:17 »
Stwierdziłem że warto podzielić się czy też zaczerpnąć informacji w tematyce adblue w dieslach i Waszego zużycia/doświadczenia.

Użytkuje Tiguana 2.0 napęd przód, od października 2016, na dzisiaj 6.200km przebiegu i wyskoczyło powiadomienie by dolać max 8.25l płynu gdyż za 2400km nie zapale samochodu :)
Byłem dosłownie kilka razy w trasie, głównie jazda w mieście, niemniej jednak mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

Czy macie już podobne przemyślenia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

T

Offline arekp

• *
  • Pomocny: 1
  • Model: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
Odp: Tiguan II - zużycie adblue w dieslach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 - Styczeń - 2017 - 08:01:33 »
mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

W teorii, zużycie AdBlue jest ściśle związane ze zużyciem paliwa. Czyli im więcej ON przejeździsz, tym więcej AdBlue zużyjesz.

Offline kuba73

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 14:55:30 »
Przy przebiegu prawie 6700km, komputer podaje dolewkę adblue maks 8L. Jak odbierałem auto z salonu to zasięg adblue wynosił trochę powyżej 8600km wiec wydaje mi się że w chyba zbiornik w aucie nie był napełniony do końca :neutral:

Offline arekp

• *
  • Model: Highline + Offroad
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 19:23:35 »
Sprawdzałem w międzyczasie, różne źródła podają różne wartości, ale większość pisze o zużyciu AdBlue w ilości 5% zużywanego paliwa.

Czyli dla 8l/100km ON zużywane jest 0,4l/100km AdBlue.

Jeśli po 6500 km podaje Ci, że masz dolać max 8,5l, to wychodzi dużo mniejsze zużycie - zakładając pełny zbiornik AdBlue na starcie i te 8,5l jako uzupełnienie do maksimum zbiorniczka.

Offline rk

• *
  • Model: Highline+R-Line
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 15 - Styczeń - 2017 - 19:13:14 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Offline tomekt928

• *
  • Model: Highline
« Odpowiedź #5 dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 12:17:46 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Oczywiście jestem bardzo spokojny co do tego, zastanawiałem się tylko czy zużycie AdBlue wynika ze zużycia i czy może być różne w zależności od tryby jazdy /miasto, trasa/ ale widzę że równe i można traktować jako backup'owe.

Dolałem do pełna i teraz pokazuje 9000km.

Zobaczymy z czasem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
T

Tagi wątku: