Autor Wątek: [Tiguan II] AdBlue - jakie zużycie w dieslach ?  (Przeczytany 1368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekt928

• Amator
  • Pomocny: 0
  • Auto: Tiguan II
  • Model: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
AdBlue - jakie zużycie w dieslach ?
« dnia: 11 - Styczeń - 2017 - 23:27:17 »
Stwierdziłem że warto podzielić się czy też zaczerpnąć informacji w tematyce AdBlue w dieslach i Waszego zużycia/doświadczenia.

Użytkuje Tiguana 2.0 napęd przód, od października 2016, na dzisiaj 6.200 km przebiegu i wyskoczyło powiadomienie by dolać max 8.25 L płynu gdyż za 2400 km nie zapale samochodu :)
Byłem dosłownie kilka razy w trasie, głównie jazda w mieście, niemniej jednak mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

Czy macie już podobne przemyślenia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

T

Offline arekp

• Moderator
  • Pomocny: 2
    • odszkodowania
Odp: Tiguan II - zużycie adblue w dieslach
« Odpowiedź #1 dnia: 12 - Styczeń - 2017 - 08:01:33 »
mam wrażenie że nawet ciągła jazda w mieście nie skutkowałoby szybszym dolaniem płynu czy  też w trasie rzadszym...

W teorii, zużycie AdBlue jest ściśle związane ze zużyciem paliwa. Czyli im więcej ON przejeździsz, tym więcej AdBlue zużyjesz.
odszkodowania.pl - serwis z bezpłatną wiedzą i poradami w zakresie samodzielnego uzyskania odszkodowania

Offline kuba73

• Amator
« Odpowiedź #2 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 14:55:30 »
Przy przebiegu prawie 6700km, komputer podaje dolewkę adblue maks 8L. Jak odbierałem auto z salonu to zasięg adblue wynosił trochę powyżej 8600km wiec wydaje mi się że w chyba zbiornik w aucie nie był napełniony do końca :neutral:

Offline arekp

• Moderator
    • odszkodowania
« Odpowiedź #3 dnia: 14 - Styczeń - 2017 - 19:23:35 »
Sprawdzałem w międzyczasie, różne źródła podają różne wartości, ale większość pisze o zużyciu AdBlue w ilości 5% zużywanego paliwa.

Czyli dla 8l/100km ON zużywane jest 0,4l/100km AdBlue.

Jeśli po 6500 km podaje Ci, że masz dolać max 8,5l, to wychodzi dużo mniejsze zużycie - zakładając pełny zbiornik AdBlue na starcie i te 8,5l jako uzupełnienie do maksimum zbiorniczka.
odszkodowania.pl - serwis z bezpłatną wiedzą i poradami w zakresie samodzielnego uzyskania odszkodowania

Online rk

• Pasjonat
  • Pomocny: 3
  • Model: Highline+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 15 - Styczeń - 2017 - 19:13:14 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Offline tomekt928

• Amator
« Odpowiedź #5 dnia: 16 - Styczeń - 2017 - 12:17:46 »
AdBlue w nowych silnikach VW działa trochę wydajniej, niż piszą w Wikipedii:)

Ludzie piszą o ok 1l/1000km, więc mniej więcej zgadza się to w twoim przypadku. Myślę, że nie ma się co spinać. Rożnie pisano o dokładności komputera. Nie ma tez pewności, że zalano ten zbiornik do pełna. Zalej na maksa, pojeździj trochę i napisz ile wychodzi z tankowań.

Oczywiście jestem bardzo spokojny co do tego, zastanawiałem się tylko czy zużycie AdBlue wynika ze zużycia i czy może być różne w zależności od tryby jazdy /miasto, trasa/ ale widzę że równe i można traktować jako backup'owe.

Dolałem do pełna i teraz pokazuje 9000km.

Zobaczymy z czasem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
T

Offline kuba73

• Amator
« Odpowiedź #6 dnia: 10 - Luty - 2017 - 13:05:15 »
U mnie przy przebiegu 7736km pojawił się komunikat o konieczności dolania Adblue bo za 2400km nie będzie możliwe uruchomienie silnika. Dolałem maksymalną ilość wskazywaną przez komputer czyli 9L. Po dolewce zasięg Adblue wynosił 9000 km.
Swoją drogę ciekawe przy pierwszym wyświetleniu komunikatu (czyli przy pozostałym zasięgu Adblue wynoszącym 2400km) ile można jeszcze bezpieczenie przejechać kilometrów bez ryzyka unieruchomienia samochodu? Instrukcja podaje ze zignorowanie tego komunikatu skutkuje brakiem możliwości uruchomienia silnika ale na pewno jest jakis margines bezpieczeństwa ...

Offline mwilk71

• Bywalec
  • Wersja: comfort
  • Silnik: TDI
  • Kod: SCR
  • Moc: 115
« Odpowiedź #7 dnia: 27 - Kwiecień - 2017 - 16:29:31 »
Witam, czy do tankowania Adblue używacie specjalnego węża - np. taki dostępny na allegro

I gdzie kupujecie Adblue ?

Offline Toomasz

• Bywalec
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Moc: 190 KM
Odp: AdBlue - jakie zużycie w dieslach ?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 - Kwiecień - 2017 - 16:30:34 »
I gdzie kupujecie Adblue ?

Na stacji paliw 1,49/l   ;-)

Offline mwilk71

• Bywalec
  • Wersja: comfort
  • Silnik: TDI
  • Kod: SCR
  • Moc: 115
« Odpowiedź #9 dnia: 28 - Kwiecień - 2017 - 16:39:07 »
Dziękuję myślałem że na stacji to tylko do ciężarów bo otwór wlewowy trochę mały

Offline arekp

• Moderator
    • odszkodowania
« Odpowiedź #10 dnia: 28 - Kwiecień - 2017 - 20:35:15 »
Dziękuję myślałem że na stacji to tylko do ciężarów bo otwór wlewowy trochę mały

Na stacji można kupić w małych opakowaniach dla osobowych. Dla ciężarowych idzie tego tyle, że szkoda plastiku z opakowań ;-)

Podziękował: mwilk71

Offline Już_nie_Passat

• Nowy
  • Wersja: highline
  • Moc: 190 KM
« Odpowiedź #11 dnia: 04 - Maj - 2017 - 19:55:45 »
Z moich doświadczeń, po 19000 przebiegu wynika, że AdBlue jest wciągane w tempie 1l/1000km.
Na Orlen mają 18-to litrowe kanisterki w cenie ok. 70zł = ok. 3,9zł/l.
I to jest moim zdaniem rozsądne rozwiązanie.
Taniej wychodzi z dystrybutora (podobno ok. 1,4zł/l) ale jest jedno ALE:
warunkiem bezawaryjnego funkcjonowania całego układu dozowania AdBlue (szczególnie w zimie) jest używanie środka o bardzo wysokiej czystości a dystrybutory dla ciężarówek jakoś nie wzbudzają mojego zaufania - wolę hermetycznie zamknięty kanisterek.

Offline Vlodi75

• Amator
  • Silnik: 2.0 Tdi
  • Kod: DFGC
  • Moc: 115 KM
« Odpowiedź #12 dnia: 04 - Maj - 2017 - 21:10:58 »
U mnie pierwsze tankowanie adblue było przy 12tys.km przebiegu i zatankowałem całą bańkę 10 litrową.
Ogólnie jazda spokojna 50/50 trasa/miasto.
Płyn oryg. Vw zakupiony na allegro w cenie 65zł/kanister - 10l.

Offline kuba73

• Amator
« Odpowiedź #13 dnia: 02 - Czerwiec - 2017 - 17:51:15 »
U mnie pierwsze tankowanie adblue było przy 12tys.km przebiegu i zatankowałem całą bańkę 10 litrową.
Vlodi75 przy jakim zasięgu Adblue zatankowałeś 10 litrów Adblue?. Ja przy pierwszym wyświetleniu komunikatu o Adblue ("za 2400km nie bedzie możliwe uruchomieniu silnika") dolałem 9 L Adblue. Gdzieś czytałem ze najlepiej dolewać jak największe ilości świeżego płynu do zbiornika tzn zeby zostało zostawało jak najmniej "starego" płynu. Ciekawe ile jeszcze udałby się przejechać kilometrów z tych 2400km bez ryzyka unieruchomienia silnika? (a co za tym idzie dolać jeszcze więcej świeżego Adblue)

Offline Vlodi75

• Amator
  • Silnik: 2.0 Tdi
  • Kod: DFGC
  • Moc: 115 KM
« Odpowiedź #14 dnia: 04 - Czerwiec - 2017 - 12:34:21 »
Nie pamiętam dokładnie ale było chyba około 1000 km. Napewno przed kazdym uruchomieniem silnika pojawiał mi się już komunikat na wyświetlaczu o konieczności uzupełnienia ad-blue oraz małymi literkami informacja że ilość do zatankowania ad-blue to MAX 10L. Specjalnie czekałem do tego komunikatu MAX 10-litrów żeby nie bawić się w żadne dolewki tylko opróżnić kanister do końca.

Offline wojtekpz

• Nowy
  • Model: HLBMT, Offroad
  • Wersja: AD149T
  • Kod: CUAA
  • Moc: 240
« Odpowiedź #15 dnia: 10 - Lipiec - 2017 - 21:22:58 »
Komunikat o tym, że za 1000 km nie odpalę auta i sygnalizacja dźwiękowa pojawiła się przy przebiegu 7700 km. Informowało mnie, że max mogę nalać 10,25l AdBlue. Zaraz też podjechałem do BP i zatankowałem z dość sterylnego dystrybutora 10l. Cena 2,14 PLN/l. Komunikat nie znikł od razu. Pojawiał się systematycznie przez kilka kolejnych uruchomień silnika.
Auta używam przeważnie w mieście i pewnie stąd zwiększone zużycie niebieskiego... Chociaż może to też wynikać że jednak ten BiTDI pali wyraźnie więcej - średnia z 8300 km - 8,01 l (7,5l - z wyświetlacza)

moje tankowania:
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85474

Tagi wątku: