Autor Wątek: Termin odbioru auta  (Przeczytany 80741 razy)

Offline KTF

• Amator
  • Auto: Passat B7
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Kod: CFF
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Termin odbioru auta
« Odpowiedź #850 dnia: 07 - Październik - 2018 - 13:57:16 »
Mój zamówiony w marcu Allspace 1.4TSI miał być produkowany w 38 tygodniu, ale diler powiadomił mnie, że produkcja wstrzymana z uwagi na WLTP i nie wiadomo, czy będzie do odbioru jeszcze w tym roku, może już w nowym :(
Porażka jakaś. Chyba będę musiał zmienić swój wybór, gdyż leasing muszę rozpocząć w tym roku.
Rozglądam się za GLC lub Q5... (ok. 3 letnie)
Tam przynajmniej nie ma problemów z zawieszeniem, aczkolwiek w tigu najlepszy jest system multimedialny... i tego najbardziej szkoda.

Offline mmw

• Nowy
  • Auto: Stary grat
« Odpowiedź #851 dnia: 07 - Październik - 2018 - 21:43:55 »
Co do leasingu - o ile dobrze wiem, możesz podpisać umowę leasingową w tym roku, a odebrać auto w dowolnym późniejszym terminie (tzw. odroczony harmonogram spłat). Niedługo będę to ćwiczył - auto już zamówione, umowę zamierzam podpisać w listopadzie (podobno mogą wjechać dodatkowe zniżki).

Offline KTF

• Amator
  • Auto: Passat B7
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Kod: CFF
  • Moc: 140 KM
« Odpowiedź #852 dnia: 07 - Październik - 2018 - 22:02:41 »
Takie rozwiązanie byłoby idealne dla mnie...
Muszę dopytać mojego handlowca.

Dodano:  08 - Październik - 2018  -  14:11:58
Co do leasingu - o ile dobrze wiem, możesz podpisać umowę leasingową w tym roku, a odebrać auto w dowolnym późniejszym terminie (tzw. odroczony harmonogram spłat). Niedługo będę to ćwiczył - auto już zamówione, umowę zamierzam podpisać w listopadzie (podobno mogą wjechać dodatkowe zniżki).
Faktycznie, jest taka możliwość.
Co do zniżek również :)

Offline Szymek

• Amator
  • Auto: Jetta VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 122 KM
« Odpowiedź #853 dnia: 08 - Październik - 2018 - 14:45:03 »
Mój dealer zadzwonił do mnie w piątek z informacją, że Tig wszedł do produkcji, ale przewidywany termin odbioru za jakiś miesiąc, bo nie wiadomo na który statek trafi.
Tak czy siak, już bliżej niż dalej, a zamawiałem w maju Allspace'a 2.0 TDI FWD DSG
No to chyba nasze auta będą razem podróżować przez ocean :) auto wyprodukowane 02.10 niestety wygląda na to, że auto nadal czeka w meksyku na transport ....

Offline RojalBejbi

• Nowy
  • Auto: Polo VI
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1.0 TSI
  • Moc: 95 KM
« Odpowiedź #854 dnia: 09 - Październik - 2018 - 08:02:29 »
Cześć,
Jeżeli mam zatwierdzony 46 tydzień produkcji to oznacza to, że w 46 tygodniu wyjeżdża z fabryki?
Na umowie (za gotówkę) mam zapis że samochód dostarczony będzie do 30.11.2018. Wychodzi mi, że totalnie na styk dealer może się wyrobić. Pytanie brzmi co jeżeli auto dotrze w pierwszym tygodniu grudnia. Ktoś miał taką sytuacje, warto ubiegać się o jakieś rekompensaty w postaci dodatkowego rabatu, gadżetów?

Online Drmscp

• Nowy
  • Silnik: 1.2
« Odpowiedź #855 dnia: 09 - Październik - 2018 - 10:14:36 »
Cześć,
Jeżeli mam zatwierdzony 46 tydzień produkcji to oznacza to, że w 46 tygodniu wyjeżdża z fabryki?
Na umowie (za gotówkę) mam zapis że samochód dostarczony będzie do 30.11.2018. Wychodzi mi, że totalnie na styk dealer może się wyrobić. Pytanie brzmi co jeżeli auto dotrze w pierwszym tygodniu grudnia. Ktoś miał taką sytuacje, warto ubiegać się o jakieś rekompensaty w postaci dodatkowego rabatu, gadżetów?

Polo poprzedniej generacji na Europę było składane w Pampelunie w Hiszpanii, więc obecne zapewne również tam składają. Jeśli wchodzi do produkcji w 46. tygodniu, to raczej się wyrobią do końca listopada z dostarczeniem. Gdybym się mylił, proszę poprawiać.

Offline Tomus

• Amator
  • Auto: CC
  • Silnik: 2.0 TDI
« Odpowiedź #856 dnia: 09 - Październik - 2018 - 20:19:01 »
U mnie wciąż zła passa... Allspace zamówiony w kwietniu, termin produkcji wpisany w zamówienie 37tr, po zatwierdzeniu konfiguracji podany 25tr, po czym przesunięcia na 39tr potem 41tr a info z wczoraj (cyt):
"Nie wiem co powiedzieć bo" zniknął "  tydzień produkcji !!! , na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć :("
Napisałem oficjalną skargę do Biura Obsługi Klienta Volkswagen Group Polska.

Cześć.

Jak Twój samochód? Dowiedziałeś się coś nowego? Z tego co widzę coś się ruszyło ale ja potwierdzenia produkcji nie mam jeszcze a miał zejść z taśmy w 39tyg.

T

Offline sperou

• Nowy
« Odpowiedź #857 dnia: 10 - Październik - 2018 - 09:42:21 »
Zamawiałem 15 września i też mam na fakturze termin realizacji do 31.12. Jest to tylko orientacyjny termin. Mój sprzedawca ma do mnie dzwonić w połowie października, gdy w systemie pojawi się jakiś pierwszy termin realizacji. Dlatego też, jeśli do ciebie jeszcze nie dzwonił, to sam przedzwoń do niego i zapytaj. Koniecznie później napisz na kiedy ci wskoczył termin. :-) Co do rabatu, to na pewno obecny cennik będzie podstawą do negocjacji. Mi sprzedawca wprost powiedział, że końcowy rabat będzie zależny od tego, jakie rabaty będą pod koniec roku. Teraz już wiemy, że na dzień dobry 2000, a do tego brałem pakiet przeglądów i przedłużenie gwarancji, co w nowym cenniku jest w pakiecie. Dlatego liczę, że uda się zbić cenę przynajmniej o te 3000 zł (w zasadzie bez większej łaski) plus jakieś gratisy w postaci akcesoriów może. Byleby tylko zjechał z taśmy w tym roku, na roku produkcji 2019 mi nie zależy bo i tak ma mi służyć wiele lat, więc ta zmiana cyferki w roku produkcji w kontekście odsprzedaży mi kompletnie różnicy nie robi.
Po kontakcie z dealerem okazuje się że termin produkcji to ostatni tydzień listopada+miesiąc transportu. Mam nadzieję, że zalapie się na promocję pakiet przeglądów plus przedłużona gwarancja bo obowiązuje tylko dla aut wydanych do końca 2018. W takim razie będę renegocjować cenę, zawsze będzie na whiskacza dla dealera, bo daje radę. :P

Online Drmscp

• Nowy
« Odpowiedź #858 dnia: 10 - Październik - 2018 - 09:51:01 »
Po kontakcie z dealerem okazuje się że termin produkcji to ostatni tydzień listopada+miesiąc transportu
Miesiąc transportu? To skąd to jedzie? Czyżby składali te nasze Pola gdzieś w RPA? Myślałem, że tam składają tylko te robione na rynki z ruchem lewostronnym. Jeśli składane są w Pampelunie, to nie bardzo mi się chce wierzyć, że aż miesiąc transport zajmie. No i dlaczego niby ta promocja obowiązuje tylko dla aut wydanych do końca roku? Jest RM2019 i rok produkcji 2018. Jeśli dealer będzie się upierał, że ten rabat to tylko tylko jeśli do końca roku zostanie wydany, to ciśnij go, żeby ten rabat ci dał w ramach rabatu od dealera, a nie samego VW bo byłoby to niesprawiedliwe.

Kiedy w sierpniu zamawiałeś? Na początku, na końcu?

Offline sperou

• Nowy
« Odpowiedź #859 dnia: 10 - Październik - 2018 - 10:25:40 »
Miesiąc transportu? To skąd to jedzie? Czyżby składali te nasze Pola gdzieś w RPA? Myślałem, że tam składają tylko te robione na rynki z ruchem lewostronnym. Jeśli składane są w Pampelunie, to nie bardzo mi się chce wierzyć, że aż miesiąc transport zajmie. No i dlaczego niby ta promocja obowiązuje tylko dla aut wydanych do końca roku? Jest RM2019 i rok produkcji 2018. Jeśli dealer będzie się upierał, że ten rabat to tylko tylko jeśli do końca roku zostanie wydany, to ciśnij go, żeby ten rabat ci dał w ramach rabatu od dealera, a nie samego VW bo byłoby to niesprawiedliwe.

Kiedy w sierpniu zamawiałeś? Na początku, na końcu?
Wiesz co, nie mam pojęcia może to tylko orientacyjne spekulacje dealera. No cóż, wiem że to niesprawiedliwe ale nie wiem jakie są zasady ,,cisniecia dealera" i czy on może sobie to wpakowac w rabat? Auto było zamawiane koło 20 sierpnia.
P.S jestem dziewczyną. ;)

Online Drmscp

• Nowy
« Odpowiedź #860 dnia: 10 - Październik - 2018 - 10:42:36 »
Wiesz co, nie mam pojęcia może to tylko orientacyjne spekulacje dealera. No cóż, wiem że to niesprawiedliwe ale nie wiem jakie są zasady ,,cisniecia dealera" i czy on może sobie to wpakowac w rabat? Auto było zamawiane koło 20 sierpnia.
P.S jestem dziewczyną.
Na pewno taka sytuacja, w mojej opinii, stanowi podstawę do dalszego negocjowania ceny, tj. to "nie łapanie się" na rabat i pakiet promocyjny, mimo iż auto spełnia warunki promocji (RM2019, rok produkcji 2018). Na pewno jest to lepszy powód do dalszych negocjacji, niż rozmowa na zasadzie: "a może by pan jeszcze coś dorzucił". ;-) Mnie to prawie na pewno czeka bo auto zamówione miesiąc później niż twoje, więc nawet jest ryzyko, że z taśmy w tym roku nie zjedzie z powodu Świąt (nie mam zielonego pojęcia jak te fabryki w okresach świątecznych pracują). W każdym razie na dniach będę miał kontakt z moim handlowcem, to dopytam o miejsce produkcji i te rabaty jeszcze, więc dam znać.

PS. Wybacz, nie zwróciłem uwagi na żeńskie końcówki w twoim wcześniejszym poście. :)

Offline sperou

• Nowy
« Odpowiedź #861 dnia: 10 - Październik - 2018 - 10:48:21 »
Na pewno taka sytuacja, w mojej opinii, stanowi podstawę do dalszego negocjowania ceny, tj. to "nie łapanie się" na rabat i pakiet promocyjny, mimo iż auto spełnia warunki promocji (RM2019, rok produkcji 2018). Na pewno jest to lepszy powód do dalszych negocjacji, niż rozmowa na zasadzie: "a może by pan jeszcze coś dorzucił". ;-) Mnie to prawie na pewno czeka bo auto zamówione miesiąc później niż twoje, więc nawet jest ryzyko, że z taśmy w tym roku nie zjedzie z powodu Świąt (nie mam zielonego pojęcia jak te fabryki w okresach świątecznych pracują). W każdym razie na dniach będę miał kontakt z moim handlowcem, to dopytam o miejsce produkcji i te rabaty jeszcze, więc dam znać.

PS. Wybacz, nie zwróciłem uwagi na żeńskie końcówki w twoim wcześniejszym poście. :)
W sumie racja, no nic będę się mocno kłócić w takim razie o rabat i ewentualnie pakiety. Miejmy nadzieję, że opóźnień nie będzie :) w takim razie czekam na nowości :)

Offline DrWredman

• Amator
  • Auto: Inne
« Odpowiedź #862 dnia: 10 - Październik - 2018 - 12:54:38 »
No to chyba nasze auta będą razem podróżować przez ocean :) auto wyprodukowane 02.10 niestety wygląda na to, że auto nadal czeka w meksyku na transport ....

Chyba jednak nie jest tak źle jak prognozujesz. Wczoraj wypłyną w rejs ;)

Offline Szymek

• Amator
  • Auto: Jetta VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 122 KM
« Odpowiedź #863 dnia: 10 - Październik - 2018 - 20:36:05 »
Kiedy otrzymałeś informację, że ruszył w rejs, wczoraj? z tego co wiem to statek miał dopiero dziś opuścić Veracrus. Dziś byłem w salonie i w systemie dalej żadnej zmiany od daty produkcji. No chyba że twój załapał się na transport z 01.10.2018 a dopiero teraz wprowadzili zmianę do systemu.

Mały Update - zgodnie ze stroną https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ships/shipid:4858426/mmsi:636017539/imo:9762534/vessel:SIEM_CICERO

statek SIEM CICERO, który miał być w porcie 10.10. dopiero płynie do Veracrus i ma być w portcie 11.10 o 1500 UTC
natomiast statek MIRACULOUS ACE, który miał być w Veracrus 01.10 wypłynął z niego 05.10 i kieruje się do Davisville

Offline DrWredman

• Amator
« Odpowiedź #864 dnia: 10 - Październik - 2018 - 23:01:46 »
Tak jak napisałem. ponoć 9.10 wypłynął. Ja nie mam czasu na śledzenie statków. Czy to będzie ten czy inny statek, nie ma to dla mnie znaczenia bo nie mam na to wpływu.

Offline Barkon

• Nowy
  • Model: Allspace
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #865 dnia: 11 - Październik - 2018 - 17:26:13 »
Witam ponownie oczekujących  :)
Odnośnie zamówionego Tig Allspace 2.0 TDI 190 KM mam informację od dealera że ostatecznie auta z tym silnikiem zostały zatwierdzone do produkcji w 47 tygodniu. Do tego ok 6 tygodni zanim dotrze do salonu - odbiór prawdopodobnie styczeń 2019...

Offline bielaszkin

• Nowy
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #866 dnia: 11 - Październik - 2018 - 21:10:37 »
Witam.
A może wie ktoś kiedy zaczną produkcję Tig Allspace z silnikiem 2.0 TSI 180KM, miało być produkowane w 38 tygodniu ale niestety nie wyprodukowali i mój diler nie wie dlaczego i nie wie kiedy będzie wyprodukowane.
Samochód zamówiłem w czerwcu.

Offline michalw

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 2.0TDI
  • Moc: 150 KM
« Odpowiedź #867 dnia: 12 - Październik - 2018 - 21:33:43 »
Na brytyjskim forum Tiguana jest ogromny wątek dot. opóźnień w dostawach Tiguana.
I tam już wiele razy pisali, że wg informacji od dealerów 2.0 TSI mają zacząć!! produkować dopiero w lutym.
Do tego jeszcze pewnie trzeba doliczyć parę tygodni na testy wszystkich wariantów wg WLTP i pewnie dopiero najwcześniejsze dostawy marzec/kwiecień 2019.

https://www.tiguanforums.co.uk/viewtopic.php?f=8&t=3460&start=1590

Współczucia.

Online Drmscp

• Nowy
« Odpowiedź #868 dnia: Dzisiaj o 15:58:09 »
VW Polo 1.0 TSI Highline. Zamówiony 15.09, wstępny termin produkcji – początek grudnia.

@RoyalBeybi, @Sperou
Według handlowca nowe Polówki są składane w Wolfsburgu. Do Rzeszowa miałyby dotrzeć w ciągu dwóch tygodni. Więc jeśli mieszkacie na zachodzie, to może i szybciej. Zatem te bajki o miesięcznym transporcie to tylko bajki.

Podziękował: sperou

Tagi wątku: odbiór termin