Autor Wątek: Dostęp bez-kluczykowy - zatrzaśnięte kluczyki  (Przeczytany 5643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gustaw54

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Dostęp bez-kluczykowy - zatrzaśnięte kluczyki
« Odpowiedź #25 dnia: 01 - Listopad - 2018 - 17:20:30 »
Radar od Front Assist  znajduje się za znaczkiem VW na przednim grilu

Offline wojtekpz

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Model: HLBMT+Off
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CUAA
  • Moc: 240 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: Dostęp bez-kluczykowy - zatrzaśnięte kluczyki
« Odpowiedź #26 dnia: 06 - Listopad - 2018 - 21:37:47 »
Jeszcze wtrącę info odnośnie tego uszkodzonego kluczyka.  Sprawdzałem kilkukrotnie napięcie baterii CR2025 - była sprawna. Zamieniałem baterie między kluczykami. Ewidentnie wina była po stronie kluczyka (brak "mrugania" led-y przy wciskaniu przycisków). Po 1,5h wizycie w serwisie stwierdzono, że kluczyk jest sprawny! Serwis sprzedał mi nową baterię i problem został rozwiązany. Powiedziałby ktoś, że niczym "Janusz" udałem się do serwisu (70km w jedną stronę) na wymianę baterii... Jeśli serwisant nic nie majstrował przy kluczyku to wyglądałoby to na to, że kluczyk zablokował się i wystarczyłoby, domniemam, wyjąć baterię na dłuższą chwilę. Wymieniona bateria - ta niby uszkodzona - ponownie trafiła do uszkodzonego kluczyka - i kluczyk działa :P
Może ktoś z szanownych guru skomentowałby sytuację? Czy możliwe jest uruchomienie auta gdy w kluczyku padnie bateria? - auto z keyless

Zgłosiłem też problem czujnika Front Assist - dokonano korekty czułości czujnika (?) - od jakiegoś czasu ewidentnie wyłączał się przy niewielkim deszczu.

Tagi wątku: