Autor Wątek: Lista fuckupów w nowym modelu  (Przeczytany 16662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrBlacker

• Pasjonat
  • Auto: Tiguan II
  • Model: Allspace
  • Wersja: HL+Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: Lista fuckupów w nowym modelu
« Odpowiedź #50 dnia: 04 - Kwiecień - 2018 - 23:04:34 »
czeka mnie wizyta w serwisie...parująca lampa to mało powiedziane, tu jest prawdziwy potop...

Albo masz nieszczelną lampę i dostaje się do niej po prostu woda - to wtedy serwis i wymiana na gwarancji.
Albo zapchały się przewody/otwory odpowietrzające - wystarczy je udrożnić i problem teoretycznie powinien zniknąć.

Offline rk

• Pasjonat
  • Wersja: HL+R-Line
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #51 dnia: 04 - Kwiecień - 2018 - 23:19:43 »
czeka mnie wizyta w serwisie...parująca lampa to mało powiedziane, tu jest prawdziwy potop...

Znika Ci to po włączeniu świateł mijania? Te reflektory nie są szczelne, więc jak woda znika to cie serwis na drzewo spuści (ew. po sprawdzeniu czy nic nie przeszkadza w wentylacji i nie ma pęknięć itp.).

Offline topic75

• Pasjonat
  • Kod: CZPA
« Odpowiedź #52 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 07:15:19 »

Poszukaj na Erwin, był TPI związany z parowaniem reflektorów. Ja nie czytałem go i nie wiem jakie było rozwiązanie. Obstawiam, że serwis powie że kondensacja jest normalnym objawem i zaparowanie znika po czasie użytkowania samochodu. Przy diodach led dłużej, ale to normalne bo wydziela się mniej ciepła niż przy halogenach. Chłodzenie diody led lub sekcji diod, odbywa się poprzez radiator montowany za diodami.

Podziękował: DrWredman

Offline WuWojtas

• Pasjonat
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
« Odpowiedź #53 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 07:40:06 »
A ten ERWIN jest dla każdego dostępny? Ile to kosztuje?
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan 2016 Highline 2.0 TDI 150KM 4Motion DSG-7 z pakietem Offroad

Offline topic75

• Pasjonat
  • Kod: CZPA
« Odpowiedź #54 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 08:02:28 »
A ten ERWIN jest dla każdego dostępny? Ile to kosztuje?

Trzeba się zajerestrować. Portal płatny, cennik są za godzinne, dzień i miesiąc itp. Normalnie wystarczy godzina żeby sprawdzić i po ściągać to co nas interesuje. Cena za godzinę to 7 euro bez podatku.

Offline Igorz

• Bywalec
  • Wersja: Allspace
« Odpowiedź #55 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 08:45:48 »

Cześć, ja zaraz po odbiorze auta i po mocnym myciu (przed położeniem ceramiki) miałem też zaparowane (ale delikatnie - zdjęcie) dwa reflektory. Problem ustąpił samoistnie i nie zauważyłem, żeby coś parowało od tamtego czasu (3 miesiące temu) nawet po myciu samochodu. Czy stopień zaparowania się zmniejszył po tych paru ciepłych dniach? Daj znać co powie na to serwis. Powodzenia!

Offline rk

• Pasjonat
« Odpowiedź #56 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 13:20:48 »
Poszukaj na Erwin, był TPI związany z parowaniem reflektorów. Ja nie czytałem go i nie wiem jakie było rozwiązanie. Obstawiam, że serwis powie że kondensacja jest normalnym objawem i zaparowanie znika po czasie użytkowania samochodu. Przy diodach led dłużej, ale to normalne bo wydziela się mniej ciepła niż przy halogenach. Chłodzenie diody led lub sekcji diod, odbywa się poprzez radiator montowany za diodami.
W TPI jest napisane, że to norma i te obudowy lamp nie są hermetyczne. Zaparowanie nie ogranicza ich funkcji. Więc serwis pewnie sprawdzi czy po włączeniu świateł to znika, i czy nie ma jakiś ewidentnych powodów dostawania się wody. Jak znika i nie ma powodów - kierunek drzewo. Jak pisze Topic LEDy wydzielają mniej ciepła, więc pewnie Basici wolniej odparowują od Topów a one wolniej od halogenów.

Na niemieckich forach ktoś kiedyś podesłał fotkę jak mu lampy LEDów Basic (w Passacie albo Tiguanie) pokryły się kilkumilimetrową warstwą lodu. Warunki były bardzo ciężkie (duże opady, bardzo niska temperatura).

Zaparowanie po odbiorze jest jak najbardziej standardowe. Później to zależy od eksploatacji (garaż czy świeże powietrze, wilgotność, jak często jeździsz i myjesz itp.).

Offline daniels81

• Pasjonat
  • Wersja: R-line
  • Silnik: TSI
  • Napęd: FWD
« Odpowiedź #57 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 14:57:47 »
a wiec tak, auto mam od sierpnia 2017, problem nie wystepowal wczesniej, reflektory led top. Problem tylko od strony kierowcy. O ile w lampie głównej jeszcze idzie sie z tym pogodzić w juz w kierunkowskazie jest zwykłe akwarium....

Dodano:  05 - Kwiecień - 2018  -  15:15:44
Znika Ci to po włączeniu świateł mijania?
nie znika...

Offline rk

• Pasjonat
« Odpowiedź #58 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 16:36:32 »
Jeśli ta woda nie odparowuje po jakimś czasie używania świateł mijania, pozostaje tylko serwis. Powodzenia zatem, daj znać co Ci powiedzieli.

Offline daniels81

• Pasjonat
« Odpowiedź #59 dnia: 05 - Kwiecień - 2018 - 19:45:40 »
oczywiscie dam znac, umowiłem sie na środe zobaczymy co powiedzą...

Offline kalex

• Amator
  • Moc: 190 KM
« Odpowiedź #60 dnia: 10 - Kwiecień - 2018 - 11:46:51 »
Odkryłem "niedoróbe".  Jak jadę po mokrej nawierzchni to mi szumi (i to dość mocno) z dziury gdzie wychodzi pas w słupku. 

Offline Robert_em

• Pasjonat
  • Model: Highline
« Odpowiedź #61 dnia: 11 - Kwiecień - 2018 - 12:29:41 »
Dostałem info w sprawie niezgodnych kolorystycznie listew progowych, że uznano reklamację i zamówili listwy, bo nie ma ich w Polsce.
Jak będą gotowe to podjadę na przekładkę i po sprawie.
To mi się podoba :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline daniels81

• Pasjonat
« Odpowiedź #62 dnia: 12 - Kwiecień - 2018 - 09:01:50 »
oczywiscie dam znac, umowiłem sie na środe zobaczymy co powiedzą...
i po serwisie... serwisant stwierdził że lampa do wymiany, lampa zamówiona, jak sam powiedział teraz trzeba sie modlić żeby dojcze nie odrzucili reklamacji :D uświadomiłem sobie że mam oklejone lampy folią, trzeba bedzie okleić nową jak przyjdzie- salon tego nie zapewnia ( to akurat oczywiste). Parowanie parowaniem ale u mnie był już prawdziwy potop. Druga lampa tego problemu nie miała...

Offline MrBlacker

• Pasjonat
  • Model: Allspace
« Odpowiedź #63 dnia: 12 - Kwiecień - 2018 - 09:27:31 »
mam oklejone lampy folią, trzeba bedzie okleić nową jak przyjdzie

Nigdy nie oklejałem lamp folią. Fakt po 2-3 latach lampy trochę matowiały, ale dawałem na polerkę i były jak nowe.
Jak często taką folię zmieniasz? I czy faktycznie takie oklejanie ma wymierny skutek?

Offline tiguan220

• Pasjonat
  • Wersja: HL
« Odpowiedź #64 dnia: 01 - Czerwiec - 2018 - 22:57:49 »
Kieszenie w drzwiach bocznych przednich mają na końcu takie zakamarki, że jak wpadnie tam moneta czy nawet paczka gum orbit to w czasie jazdy nie do ogarnięcia.

Offline Kabe

• Pasjonat
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Kod: CZEA
« Odpowiedź #65 dnia: 02 - Czerwiec - 2018 - 00:11:32 »
Kieszenie w drzwiach bocznych przednich mają na końcu takie zakamarki, że jak wpadnie tam moneta czy nawet paczka gum orbit to w czasie jazdy nie do ogarnięcia.
Bardzo fajne zakamarki,  ja w nich mam kamizelki odblaskowe,  chusteczki wilgotne,  czy małą parasolkę.

Podziękował: WuWojtas

Offline wojo

• Moderator
« Odpowiedź #66 dnia: 02 - Czerwiec - 2018 - 00:24:54 »
Ja dodam od siebie, ze od nowosci mam problem z swiszczeniem powietrza przy lewym lusterku. Do tego stopnia ze powyzej 70 tak slychac jakby bylo otwarte okno. Oczywiscie w aso rozkladaja rece i prosili o rozwiazanie sprawy w Wolfsburgu

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Doposażanie / modyfikacje Grupy VAG / Wgrywanie / aktualizacja oprogramowań
Modyfikacje sterowników / Diagnostyka pojazdowa / Nagłośnienia Car Audio / Wygłuszanie wnętrza

Offline WuWojtas

• Pasjonat
« Odpowiedź #67 dnia: 02 - Czerwiec - 2018 - 06:34:32 »
Bardzo fajne zakamarki,  ja w nich mam kamizelki odblaskowe,  chusteczki wilgotne,  czy małą parasolkę.

Skąd ty masz taką małą parasolkę? A ten pomysł z kamizelkami to bezbłędny :thumbup: - dzisiaj skopiuję  :P
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan 2016 Highline 2.0 TDI 150KM 4Motion DSG-7 z pakietem Offroad

Offline arekp

• VIP
« Odpowiedź #68 dnia: 02 - Czerwiec - 2018 - 09:01:43 »
Skąd ty masz taką małą parasolkę? A ten pomysł z kamizelkami to bezbłędny :thumbup: - dzisiaj skopiuję  :P

Ja mam z Wittchen'a, też tam wożę. + kamizelkę + szmatkę do szyb + butelkę z wodą do picia.

Fakt, kieszeń jest beznadziejnie zaprojektowana w kwestii nieplanowanego "znikania" rzeczy ;-)

Offline rk

• Pasjonat
« Odpowiedź #69 dnia: 02 - Czerwiec - 2018 - 10:42:24 »
Te przestrzenie właśnie po to zostały zaprojektowane, aby wozić tam kamizelki. Niestety jak ich opakowanie jest za wąskie to sobie kamizelki wypadają.

Z innej beczki jeśli chodzi o fuckupy. Co prawda rzadko jeżdżę w okolicach rezerwy, ale symbol na AID sygnalizujący brak paliwa jest dość słabo widoczny w stosunku do klasycznych zegarów Jak zapomni się o ostrzeżeniu dźwiękowym (bo np. kończy się nam płyn do spryskiwaczy i człowiek te dźwięki ignoruje) i ew. komunikacie na nawi (albo się go wyłączyło), to można się zdziwić.

Offline pdurys

• Amator
« Odpowiedź #70 dnia: 04 - Czerwiec - 2018 - 11:13:28 »
symbol na AID sygnalizujący brak paliwa jest dość słabo widoczny w stosunku do klasycznych zegarów

No nie wiem.
U mnie pod prawym zegarem w miejscu kresek 1/2 1/4 itd w momencie osiagniecia rezerwy pokazuje sie caly czas pozostaly zasieg jazdy.
Jest to jak dla mnie najlepszy przyklad, ze wyswietlacze graficzne sa o wiele lepsze w przekazywaniu informacji niz analogowe.

A oprocz tego na centralnym wyswietlaczu tez masz zasieg po nacisnieciu CAR.

Offline daniels81

• Pasjonat
« Odpowiedź #71 dnia: 04 - Czerwiec - 2018 - 15:51:38 »
hmm u mnie jak pojawia sie rezerwa to wyswietla sie caly czas komunikat zeby zatankowac, po kazdym uruchomieniu auta pyta czy poprowadzic do najblizszej stacji paliw. Wchodząc w menu statusu pojazdu dodatkowo wywala wielki obrazek z naysowanym pustym bakiem, jak dla mnie bardzo czytelny system...

Offline rk

• Pasjonat
« Odpowiedź #72 dnia: 04 - Czerwiec - 2018 - 16:19:29 »
Ten komunikat właśnie mi uratował skórę - inna sprawa, że kilka razy mi znikł, bo pasażer/kierowca był w trakcie dzwonienia/przełączania trybów systemu infotainment, więc nawet go nie zauważyłem itp. Menu statusu niestety nie jest domyślnie wyświetlane (nawet po naciśnięciu car), ja jeżdzę zwykle z nawigacją w trybie podglądu całej trasy. Czepiam się zatem tylko tej niezbyt widocznej ikony:P

Offline pdurys

• Amator
« Odpowiedź #73 dnia: 04 - Czerwiec - 2018 - 17:47:50 »
Żółtych lampek w moim poprzednich autach nie przeoczyłem nigdy

OK, pewnie masz racje human error ;-)

Na obrazku widac to tak, wiec zolty dystrybutor jest nadal czytelny (jak dla mnie) i zmienia kolor z szarego plus zasieg tak jak na tym obrazku

https://incarux.com/wp-content/uploads/2017/09/Volkswagen-Tiguan-Active-Info-Display-1.jpg
Lista fuckupów w nowym modelu

asta

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 12 - Czerwiec - 2018 - 17:41:44 »
co sądzą dilerzy na temat marki, to chyba też wynik wszelkich fuckupów i sposobu ich rozwiązania przez VAG https://www.miesiecznikdealer.pl/analizy-i-raporty/xi-badanie-satysfakcji-dealerow-samochodowych/

Tagi wątku: Front Assist