Autor Wątek: Lista fuckupów w nowym modelu  (Przeczytany 14295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline omen

• Pasjonat
  • Auto: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: Lista fuckupów w nowym modelu
« Odpowiedź #25 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 12:02:30 »
U mnie fotele przednie maja tak samo sztywne uchwyty do zapinania pasów (wersja HL 2,0TSI)

Za to zauważyłem coś dziwnego jeśli chodzi o PERSONALIZACJĘ.

Po przypisaniu profilu do kluczyka (ręcznie czy automatycznie) zapamiętywane są niektóre ustawienia np:
asystenci, podświetlenie ambiente, jasność zegarów oraz POZYCJA LUSTERKA WSTECZNEGO.

Skoro zakładają, że z auta korzystają np 2 osoby (z rożnymi kluczykami) to chyba dość oczywiste jest ze zmienią pozycję fotela (fotele mam ergo active - czyli przesuwane manualnie).
Jak przesunie się fotel LUSTERKA MAMY W ZŁEJ POZYCJI bo pozostają po przednim użytkowniku !!!!
Fajnie że można bezpiecznie cofać bo zapamiętana jest pozycja lusterka wstecznego (jak otworzymy "swoim" kluczem) gdy cofamy. Wolałbym gdyby to pozycja lusterek się zapamiętywała - trochę częściej jeżdżę do przodu jednak...

Offline WuWojtas

• Bywalec
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
« Odpowiedź #26 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 14:28:08 »
Z tymi lusterkami to też już o tym myślałem... zabrakło już tylko jednej opcji do pełnej konfiguracji przy manualnych siedzeniach. Na szczęście i ja i żona mamy lusterka jednakowo ustawione i pasują.
------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan 2016 Highline 2.0 TDI 150KM 4Motion DSG-7 z pakietem Offroad

Offline Kabe

• Pasjonat
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Kod: CZEA
  • Napęd: FWD
« Odpowiedź #27 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 17:35:23 »
Po przypisaniu profilu do kluczyka (ręcznie czy automatycznie) zapamiętywane są niektóre ustawienia np:
asystenci, podświetlenie ambiente, jasność zegarów oraz POZYCJA LUSTERKA WSTECZNEGO.
Proszę wytłumaczcie mi bo nie mam przypisywanie profilu, czy lusterko wsteczne to wewnątrz auta jest jakoś elektrycznie sterowane czy jak że zapamiętuje pozycję? Czy coś źle zrozumiałem.

Offline Robert_em

• Pasjonat
  • Model: Highline
« Odpowiedź #28 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 17:39:47 »
Heh no właśnie też tak zrozumiałem tego posta.  ::)

Mam pełną elektrykę i pamięć foteli i owszem do kluczyka przypisane są ustawienia fotela oraz lusterek bocznych, ale niestety nie wstecznego środkowego - tego nie ma w żadnym samochodzie na świecie niestety. Bo mnie właśnie dość mocno irytuje, że tylko to jedno lusterko muszę przestawiać - reszta po otwarciu drzwi jeździ i ustawia się sama  :)

Offline WuWojtas

• Bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 18:33:51 »
Oczywiście chodziło nam o prawe lusterko, które obniża się przy wrzucenie wsteczne go biegu. Pozycja jest przypisana do kluczyka.

Wysłane z urządzenia mobilnego :)

------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan 2016 Highline 2.0 TDI 150KM 4Motion DSG-7 z pakietem Offroad

Offline omen

• Pasjonat
« Odpowiedź #30 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 20:13:17 »
Oczywiście że chodziło o prawe lusterko zewnętrzne.

Robert_em - zazdroszczę i łączę się w bólu ;)

Przy braku elektryki foteli ewidentnie dali ciała i mogliby dodać zapamiętywanie pozycji lusterek ZEWNĘTRZNYCH skoro jest możlowość zapamiętania pozycji prawego lusterka podczas cofania.

Może mogli a nie chcieli - aby wymusić zakup foteli skórzanych.
Ja z chęcią bym zamówił elektrykę foteli gdyby nie była połączona od razu ze skórą. Zresztą wg mnie skórzane fotele w tigu są mniej wygodne i zaawansowane niż ergo activ (zwlaszcza jeśli się weźmie opcje dla kierowcy i pasażera).

Offline Kabe

• Pasjonat
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Kod: CZEA
« Odpowiedź #31 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 20:22:51 »
Zresztą wg mnie skórzane fotele w tigu są mniej wygodne i zaawansowane niż ergo activ (zwlaszcza jeśli się weźmie opcje dla kierowcy i pasażera).
No z fotelami to każdy musi wybrać świadomie co jest dla niego najważniejsze. Ja np. celowo wybrałem ergoActiv tylko dla kierowcy by pod fotelem pasażera była szuflada. Taki dodatkowy schowek jest dla mnie cenny.

Offline Robert_em

• Pasjonat
« Odpowiedź #32 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 20:29:11 »
Ja skórę wybrałem po tym jak córka podczas wyjazdu na wczasy zwymiotowała cale auto
I zrobilem to juz w trakcie oczekiwania na auto (pierwotny wybór to też był ergoactiv).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline arekp

• Pasjonat
  • Wersja: HL+Off-road
« Odpowiedź #33 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 23:31:09 »
Ja np. celowo wybrałem ergoActiv tylko dla kierowcy by pod fotelem pasażera była szuflada.

Ja znów z powodu składanego "na płasko" fotela pasażera.

Offline omen

• Pasjonat
« Odpowiedź #34 dnia: 19 - Luty - 2018 - 12:37:20 »
NIEDOPRACOWANY soft systemu zmiany trybów jazdy.
np można zmienić w czasie jazdy na tryb ECO, ale już powrócenie do 100% sprawnego trybu NORMAL (tak aby działało Dynamic Light Assist) jest już niemożliwe.
Co więcej: jeśli jedziemy na trybie ECO i tak wyłączymy auto, to przy ponownym uruchomieniu włączy się tryb NORMAL. Ale nie jest to taki 100% NORMAL bo w tle działa (na niektóre elementy) tryb ECO (widać to napisie ECO w lewym górnym rogu wyświetlacza infotainment!!!
Wydaje się że ruszamy na trybie NORMAL, mamy aktywnych wszystkich asystentów, ale to nie jest prawda bo np DLA nie działa!
Absurd.

Moją przygodę z DLA opisałem w wątki świateł DLA:
http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=3907.new#new

Offline Toomasz

• Pasjonat
  • Silnik: 2.0 TDI CR
  • Moc: 190 KM
« Odpowiedź #35 dnia: 19 - Luty - 2018 - 20:23:05 »
Co więcej: jeśli jedziemy na trybie ECO i tak wyłączymy auto, to przy ponownym uruchomieniu włączy się tryb NORMAL.

U mnie jak mam Eco i zgaszę sinik to zawsze w Eco mi startuje niezależnie od tego ile nie jeżdżę - nie mam zmiany z automatu na Normal. Żeby to zmienić muszę sam zmienić ten tryb.

U was się zmienia ????

Offline dj_rush

• Amator
  • Wersja: HL
« Odpowiedź #36 dnia: 19 - Luty - 2018 - 21:02:25 »
Po ponownym uruchomieniu auta pozostaje ten sam tryb, co przed zgaszeniem.

Offline omen

• Pasjonat
« Odpowiedź #37 dnia: 20 - Luty - 2018 - 01:43:07 »
Dzis jeszcze raz testowałem na wszystkie sposoby.

Włączam zapłon zmieniam tryb na ECO i jadę. Biegi oznaczone jako E1-E7. Na infotainment z lewej na górze napis ECO. Po naciśnięciu przycisku mode na pokrętle też podświetlona ikonka ECO.

Po 30 min wsiadłem do samochodu. Odpaliłem. Z lewej na górze infotainment napis ECO. Po naciśnięciu przycisku mode na pokrętle trybów też podświetlone ECO..... ALE BIEGI JUŻ D1-D7 A NIE E....

Ruszam. Dalej tak samo. Naciskam jeszcze raz mode. Nadal podświetlone ECO. Po jego naciśnięciu biegi zmieniają się z D na E.

Oznacza to że po wyłączeniu auta i pozostawieniu na jakiś czas (nie wiem jakie jest minimum) tryb się jakby resetuje. A właściwie zostaje ale biegi są w trybie normal. Czyli włącza się w niepełnej funkcjonalności. Na 100% skrzynia nie działa w trybie eco lub sport. O tym że pozostaje świadczy brak działania Dynamic Light Assist. Bo w trybie Eco on nie działa. Tylko że widząc biegi w trybie Drive można mylnie twierdzić że ma się tryb normal.

U was biegi też pozostają E lub S nawet po wyłączeniu auta i pozostawieniu na jakiś czas?

Offline Toomasz

• Pasjonat
« Odpowiedź #38 dnia: 20 - Luty - 2018 - 07:37:36 »
U was biegi też pozostają E lub S nawet po wyłączeniu auta i pozostawieniu na jakiś czas?

Tak - chyba musisz odwiedzić serwis z tym resetowaniem.

Offline Robert_em

• Pasjonat
« Odpowiedź #39 dnia: 20 - Luty - 2018 - 08:15:59 »
Nie. Problem jest i był już poruszany. Tyle, że nie w kontekście trybu Eco, a sport, lub indywidual.
Ja jeżdżę na trybie indywidual i nie ma problemu, zapamiętuje cały tryb, oprócz trybu działania skrzyni - skrzynia po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu, zawsze odpala się w trybie D.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline omen

• Pasjonat
« Odpowiedź #40 dnia: 20 - Luty - 2018 - 10:00:29 »
Robert_em
U mnie jest dokładnie tak samo. W trybie indywidual (tak samo jak na eco i sport) gubi ustawienia skrzyni. Tryb pozostaje działający ale biegi po rwstarcie zawsze D.

Mam auto z 43 tygodnia 2017. Kolega z 45 i dokładnie ma tak samo. Na forum też o tym czytałem. Stwierdziłem że ten typ tak ma...

Offline buliking

• Baned
  • Wersja: highline
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #41 dnia: 23 - Luty - 2018 - 21:54:13 »
najwiekszy fuckup jak dla mnie to dynamika powyzej 120km/h, do tej predkosci jeszcze sprawnie auto z 2.0tsi 220 przyspiesza ale pozniej jest masakra. bardziej to wina bryły nadwozia niz fackup modelu ale to pierwszy suv jakim jezdze i mega rozczarowanie, do miasta ok, w trase lepszy golf

Offline wojo

• Moderator
« Odpowiedź #42 dnia: 23 - Luty - 2018 - 21:58:08 »
najwiekszy fuckup jak dla mnie to dynamika powyzej 120km/h, do tej predkosci jeszcze sprawnie auto z 2.0tsi 220 przyspiesza ale pozniej jest masakra. bardziej to wina bryły nadwozia niz fackup modelu ale to pierwszy suv jakim jezdze i mega rozczarowanie, do miasta ok, w trase lepszy golf

To wina beznadziejnej mapy silnika... to samo jest w 180KM - inne marki jakoś inaczej mają napisany soft (w tigu przy wyższych obrotach czasem mam wrażenie, że zaczyna hamować zamiast przyspieszać)
Doposażanie / modyfikacje Grupy VAG / Wgrywanie / aktualizacja oprogramowań
Modyfikacje sterowników / Diagnostyka pojazdowa / Nagłośnienia Car Audio / Wygłuszanie wnętrza

Offline Toomasz

• Pasjonat
« Odpowiedź #43 dnia: 24 - Luty - 2018 - 07:37:38 »
najwiekszy fuckup jak dla mnie to dynamika powyzej 120km/h, do tej predkosci jeszcze sprawnie auto z 2.0tsi 220 przyspiesza ale pozniej jest masakra. bardziej to wina bryły nadwozia niz fackup modelu ale to pierwszy suv jakim jezdze i mega rozczarowanie

Tak jak pisałem w jednym z postów "ciśniesz a samochód nie jedzie" - ale była obraza osób które kupiły benzynę. Dlatego właśnie mam diesla i przyśpieszeni z 50km/h do 150km/h to czysta przyjemność  ;-)

Offline Rocko

• Bywalec
  • Silnik: 1.4 TSI DSG
« Odpowiedź #44 dnia: 24 - Luty - 2018 - 08:44:38 »
Tak jak pisałem w jednym z postów "ciśniesz a samochód nie jedzie" - ale była obraza osób które kupiły benzynę. Dlatego właśnie mam diesla i przyśpieszeni z 50km/h do 150km/h to czysta przyjemność  ;-)
Nie obraza a przytoczenie suchych faktów

Offline Robert_em

• Pasjonat
« Odpowiedź #45 dnia: 26 - Marzec - 2018 - 12:57:56 »
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180326/877e443e8ff666921524f6dc8629df50.jpg
Lista fuckupów w nowym modelu

Taka ciekawostka - właśnie wróciłem z serwisu, aby im to zaprezentować.
Niestety ani ja, ani serwis na przeglądzie zerowym, ani wspaniała kontrola jakości w fabryce w Wolfsburgu, nie zobaczyły tego wcześniej.

Fragment listwy progowej z pakietu R-Line, który jest zamocowany na błotniku przednim (po obu stronach auta), jest pomalowany innym kolorem. Domniemam, że Pure White, bo nie ma kompletnie efektu perły, jak na całej reszcie samochodu.
Wg mnie koleś, który kompletował listwy do montażu, pomylił zestawy i gdzieś jeździ Tiguan w Pure White z moimi listwami w Oryxie

Czekam na odpowiedź centrali VW.
Serwis stwierdził, że taki przypadek mają pierwszy raz!

Doprawdy ciężko byłoby wyjaśnić kiedyś w przyszłości nowemu nabywcy, że „tak wyszło z fabryki”

P.S. Wiem, że czeka mnie zabawa ze smołą po zimie ;)

Offline wojo

• Moderator
« Odpowiedź #46 dnia: 26 - Marzec - 2018 - 13:10:40 »
Serwis stwierdził, że taki przypadek mają pierwszy raz!

Z czym byś nie pojechał zawsze twój przypadek będzie pierwszym! ;)
Doposażanie / modyfikacje Grupy VAG / Wgrywanie / aktualizacja oprogramowań
Modyfikacje sterowników / Diagnostyka pojazdowa / Nagłośnienia Car Audio / Wygłuszanie wnętrza

Offline kucyk

• Bywalec
« Odpowiedź #47 dnia: 03 - Kwiecień - 2018 - 11:58:21 »
W sumie to takie dwie pierdoły.

1) Tylną wycieraczkę można "przyciąć" na środku szyby przy wyłączeniu silnika. Nie posiada ona systemu takiego jaki posiadają przednie wycieraczki, które zawsze wracają do swojej pozycji.
2) Kontrolka płynu od spryskiwaczy ... gdy stan płynu osiąga niski poziom, na przemian co kilka minut wyskakuje i gaśnie informacja o uzupełnieniu płynu. Nie wiem czy pożałowali dwóch czujników, ale na pewno można było to zrobić tak, aby nie pikało ci kilka minut.

Offline tiguan220

• Pasjonat
  • Wersja: HL
  • Moc: 220 KM
« Odpowiedź #48 dnia: 04 - Kwiecień - 2018 - 00:19:18 »
Irytował mnie ostatnio ten komunikat, ale wystarczy zatwierdzic jako odczytany i przestaje pokazywac przynajmniej do nastepnego odplaenia silnika.

Offline daniels81

• Pasjonat
  • Wersja: R-line
  • Silnik: TSI
« Odpowiedź #49 dnia: 04 - Kwiecień - 2018 - 22:47:36 »
czeka mnie wizyta w serwisie...parująca lampa to mało powiedziane, tu jest prawdziwy potop...

Tagi wątku: Front Assist