Autor Wątek: Wi-Fi - problem z połączeniem  (Przeczytany 1975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vwdanat

• Nowy
  • Silnik: 1.4FSI
  • Moc: 150KM
Wi-Fi - problem z połączeniem
« dnia: 20 - Sierpień - 2016 - 12:54:58 »
Od 1m-c używam TIGUANA II. Problem z jakim nie mogę sobie poradzić również za
pośrednictwem serwisu (trzy wizyty bez skutku) to brak możliwości ustawienia wifi (WLAN-Client).
Dostęp do wifi które chcę udostępnić za pomocą telefonu blokowane jest przez
komunikat że samochód jest już połączony z urządzeniem. Kolejny komunikat jaki
jest dostępny to że system widzi włożonego CarStic (oczywiście nie jest on podłączony do USB).
Ciekawe jest to że czasami statystycznie raz na 3dni nagle zaczyna działać wszystko poprawnie (samochód nie widzi CarStica,
którego oczywiście nie ma i wtedy mam możliwość udostępnienia wifi dla samochodu)
natomiast najczęściej trwa to do zgaszenia samochodu czyli dość krótko.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dodam że w samochodzie jest Discover Media II.
Pzdr,

Offline Vlodi75

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGC
  • Moc: 115 KM
  • Napęd: FWD
[Tiguan II] problem z działaniem sytemu Wi-Fi
« Odpowiedź #1 dnia: 04 - Październik - 2016 - 13:53:02 »
Witam.
Nawiązując do Twojego opisanego problemu, u mnie też był ten problem, z tym że udostępnienie dostępu do internetu możliwe było tylko i wyłącznie, gdy router w telefonie ustawiłem jako otwarty dla wszystkich. Gdy próbowałem ustawić bezpieczne połączenie z hasłem tak jak to być powinno, radio discover media nie chciało się połączyc z telefonem.

Podziękował: przemo

Offline arekp

• VIP
  • Auto: Tiguan II
  • Wersja: HL+Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: 4Motion
Odp: [Tiguan II] problem z działaniem sytemu Wi-Fi
« Odpowiedź #2 dnia: 14 - Listopad - 2016 - 22:40:12 »
Dostęp do wifi które chcę udostępnić za pomocą telefonu blokowane jest przez
komunikat że samochód jest już połączony z urządzeniem.

Upewnij się, że Twój telefon nie zmienia hasła co kolejne utworzenie hot-spotów.

U mnie któregoś razu męczyłem się z zestawieniem połączenia do mobilnego routera, ale zapomniałem że zmieniłem hasło. Przy czym auto miało zapamiętane stare hasło - była dodana sieć w ustawieniach auta. Najpierw należy usunąć stary wpis, a następnie dodać nowy. Od tego momentu wszystko śmiga pięknie, bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Dodam, że nie używam CarStick'a i nie widziałem żadnego komunikatu z nim związanego. No i używam Discover Media.

Tagi wątku: