Autor Wątek: [Tiguan II] SZYBKIE PYTANIA i SZYBKIE ODPOWIEDZI  (Przeczytany 10168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline K9Darek

• VIP
  • Auto: Sharan I FL
  • Model: Family
  • Silnik: 1.8T+LPG
  • Kod: AWC
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
Odp: SZYBKIE PYTANIA i SZYBKIE OSPOWIEDZI
« Odpowiedź #50 dnia: 24 - Grudzień - 2018 - 14:26:21 »
Niestety elektryczne hamulce parkingowe nie zasłużyły na dobrą opinię.
Tym gorzej jeśli auto jest tak rzadko używane. Brud ma czas by zastygnąć i stwardnieć na całym odsłoniętym układzie. Zamiast tego lepiej zostawiać auto tylko na biegu. Czasem też kilka razy włączyć i wyłączyć by się trochę rozruszał.

Podziękował: robi0172, antoneos

Offline antoneos

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 1.4 TSI ACT
« Odpowiedź #51 dnia: 24 - Grudzień - 2018 - 23:12:27 »
Dzięki K9Darek za szybką odpowiedź na moje pytanie. Faktycznie chyba zaprzestanę używać tego wspaniałego hamulca "ręcznego" elektrycznego na nizinach, szczególnie zimą. Bo jak to wytłumaczyć, że w nowym, markowym samochodzie firmy VW (mniej niż 1 rok użytkowania, zaledwie 15 kkm przebiegu), hamulec elektryczny nie odblokowuje kół - coś rdzewieje lub przymarza (?) - i tym samym uniemożliwia odjazd z parkingu?? Przez 10 lat jeździłem Citroenem C5 z tradycyjną dźwignią hamulca ręcznego, i było zero problemów z blokowaniem kół nawet w największy mróz, never!! Niestety w czasie wyjazdów w góry Tiguanem trzeba będzie to elektryczne "koromysło" włączać, bo w górach często jest mocno pochyło na parkingach.  Ryzyk-fizyk, odpuści rano albo nie:( Co za fus z tym wynalazkiem!! Wielki wstyd dla marki VW!

Podziękował: robi0172

Offline K9Darek

• VIP
  • Auto: Sharan I FL
  • Model: Family
  • Silnik: 1.8T+LPG
  • Kod: AWC
« Odpowiedź #52 dnia: 25 - Grudzień - 2018 - 11:35:42 »
Nie szufladkuj tego tak po marce. Znajomi jeżdżący Fordami też narzekają na to ustrojstwo. To ogólnie nieudany eksperyment.

Offline tuiko

• Amator
  • Auto: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 230 KM
  • Napęd: 4Motion
felgi stalówki 16-stki z tiguana I pasują do Tiguana 2 ?
« Odpowiedź #53 dnia: 31 - Grudzień - 2018 - 18:31:59 »
Witam mam pytanie czy stalówki z Tiguana I 16" pasują do 2 ? tam są montowane z tego co wiem 17" ? wiem że et jest o 4mm różne tzn felga z Tiguana I jest o te 4mm głębiej osadzona co raczej nie jest problemem natomiast czy to spasuje na tarczę ? wiem że Tiguan 2 ma je większe pytam gdyż w styczniu odbieram Tiguana 2.0tsi 230 a mam w domu zimówki na 16" i nie wiem czy muszę je mienić na 17 czy te spasują rozstaw śrub i piasta ta sama

Tagi wątku: