Autor Wątek: LISTA FUCKUPÓW - Tiguan II  (Przeczytany 50023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arekp

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 345
  • Pomógł: 53
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
LISTA FUCKUPÓW - Tiguan II
« dnia: 17 - Listopad - 2016 - 15:37:37 »
Jako że na drogach mijam sporo nowych Tiguanów, a kolejne sporo osób czeka na odbiór pomyślałem że warto by spisać listę fuckupów odkrytych po odbiorze samochodu.
Nawet jeśli będzie się to powtarzać z wcześniejszymi wpisami, to pozwoli zorientować się czy problemy są powtarzalne czy jednostkowe w konkretnym aucie.

Tiguan 2.0 TSI 180 KM Highline - odbiór, początku sierpnia 2016:
- Discover Media - nie działa rozpoznawanie znaków drogowych w Polsce
- Discover Media - polska klawiatura ma układ QWERTZ i nie da się go zmienić
- uszczelka w przednich drzwiach (prawe i lewe) na łączeniu szyb jest brzydko zakończona
- słyszalne są stuki z zawieszenia
- na drodze brukowej "coś" wpada w denerwujące wibracje od spodu auta - być może osłona silnika
- brzydko wykończone podłokietniki i inne elementy na drzwiach przód i tył
- pęknięta uszczelka tylnych drzwi w "wewnętrznym zagięciu" (nie wiem jak to lepiej opisać)
- odkształcone uszczelki obu tylnych drzwi od spodu - jak by się niezbyt udanie układały z karoserią auta
- trzeszczenie karoserii po prawej stronie auta, jak by pracujące blachy - objaw ciężki do zdiagnozowania
- trzeszczenie przy obracaniu kołem kierownicy - stawiam na źle ułożone przewody poduszki powietrznej oraz sterowania multimediami

Cytuj (zaznaczone)
Proszę też abyście nie prowadzili tu dyskusji, tylko punkt po punkcie spisali co u siebie odkryliście przy odbiorze lub po czasie.
 

Offline arljazz

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł: 3
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Moc: 122 KM
  • Napęd: FWD
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 - Listopad - 2016 - 16:14:32 »
Tiguan II 1.4 TSI 150 KM:
1. System ACC wyłącza się po pewnym okresie używania wyświetlając komunikat "Czujnik ACC nie ma widoczności"
2. Nie działa rozpoznawanie znaków w Polsce - Discovery Media
3. Mam skrzynię DSG i nie był zaślepiony otwór po pedale sprzęgła. Wiało zimne powietrze do wnętrza w czasie jazdy. Zostało naprawione w serwisie.
4. Źle spasowana/założona obudowa lewego zewnętrznego lusterka - dla mnie pierdoła.
5. Coś w prawych przednich drzwiach wpada w nieprzyjemne wibrację przy głośnej muzyce z dużą ilością basów.
6. Nie działa otwieranie klapy bagażnika za pomocą gestu nogi jeżeli zamkniemy samochód używając funkcji EasyOpen (dotykając klamki), jeżeli zamknę z kluczyka system działa.
7. Hałasujące przednie zawieszenie.
 

Offline Vlodi75

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGC
  • Moc: 115 KM
  • Napęd: FWD
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 - Listopad - 2016 - 21:12:49 »
Tiguan II 2.0 TDI 115 KM:
1. Nie działa rozpoznawanie znaków w Polsce - Discover Media
1. Problem z uruchamianiem zimnego silnika - (silnik uruchamia się dopiero po 3.5 - 4 sek. pracy rozrusznika) - wymiana sterownika pompy paliwa nie pomogła - usterka nadal występuje i jest w trakcie analizy przez producenta. Co ciekawe zimny silnik odpala na tzw. "dotyk" dopiero po 5-krotnych próbach włączenia i wyłączenia zapłonu (podgrzaniu świec żarowych).
3. Opony letnie Pirelli Scorpion Verde 215/65/17 - wszystkie 4-szt opon, posiadają boczną zewnętrzną deformację struktury w dwóch miejscach. Przyczyną są dwa zgrubienia wewnątrz opony zaznaczone na zdjęciach strzałkami. Trzecie szerokie zgrubienie to fabryczne łączenie opony które pomimo swoich rozmiarów - nie zdeformowało zew. struktury opony w tym miejscu.

Usterka zgłoszona, na razie brak informacji o rozpatrzeniu reklamacji.

 

Offline Qortes

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 8
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Rej: PO
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 - Listopad - 2016 - 20:57:45 »
Tiguan II 2.0 TSI 180 KM 4motion:
1. Nie działa rozpoznawanie znaków w Polsce - Discover Media - standard. W ASO (na podstawie odpowiedzi z VW Polska) otrzymałem informację o planowanej akcji serwisowej w 7 tygodniu 2017 roku.
2. Irytujące stuki w zawieszeniu w okolicach bagażnika (lewa strona auta) - dwukrotna wizyta w ASO i nie udało się zlokalizować przyczyny. Kolejna próba pod koniec listopada, oby tym razem skuteczna.
3. Zacinają się uchwyty na kubek - nie otwierają się po naciśnięciu przycisku, trzeba je pociągnąć ręcznie.
4. Nie sposób się zalogować do systemu Car-net, system nie widzi udostępnionej przez telefon sieci WiFi.
5. W skórzanych fotelach zamontowano materiałowe zagłówki - poszła reklamacja.

Samo auto super.
Pozdrawiam
 

Offline kajtek

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: DFGA
  • Rej: TK
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #4 dnia: 24 - Listopad - 2016 - 00:11:30 »
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM 4motion, Highline, odbiór - sierpień 2016, przebieg 6000 km:
- nie działa rozpoznawanie znaków w Polsce - Discover Media - standard. W ASO (na podstawie odpowiedzi z VW Polska) otrzymałem informację o planowanej akcji serwisowej w I kwartale  2017 roku.
- silnik po odpaleniu utrzymuje obroty w granicach 900 po okresie około 1-min podnosi do około 1200 obr/min.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #5 dnia: 04 - Grudzień - 2016 - 21:35:51 »
Tiguan II 2.0 TSI 220 KM:
1. Obroty biegu jałowego nie są zawsze stałe

 

Offline WuWojtas

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł: 9
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: FZ
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 - Grudzień - 2016 - 22:13:01 »
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, Highline:
1. Zaraz po wyjechaniu z salonu zapaliło się "ACC: brak widoczności czujnika" i "Front Assist: brak widoczności czujnika".

------------------------------------------------------------------------------------
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, 4Motion, DSG-7 + pakiet Offroad
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 - Grudzień - 2016 - 16:58:13 »
Tiguan II 2.0 TSI 220 KM, 4motion, Highline:
1. Prawa lampa jest minimalnie (mniej niż milimetr) niżej niż listwa ozdobna na przedzie, lewa lampa się zgrywa z listwą idealnie
2. Karoseria drzwi kierowcy przy przedniej krawędzi w środkowej części jest minimalnie (mniej niż milimetr) głębiej w stosunku do elementów karoserii w okolicach nadkola, drzwi są zamocowane dobrze, z drugiej strony pojazdu jest idealnie
3. Nie działa Security&Service Basic/Plus, nie pali się na zielono lampka w module w dachu. Pali się jedynie lampka SOS, usługi aktywowałem dzień wcześniej i widoczne są w portalu Car-Net. Car-Net działa. Możliwe, że trzeba silnik uruchomić i się kawałek przejechać.
4. Problem z włączeniem widoku Google Earth w DP. Widok się uruchamiał, ale nie ładowały się mapy satelitarne i ludzik StreetView był nieaktywny. Można było zmienić zoom ale nic się nie działo. Mam nadzieje, że to kwestia połączenia z internetem.
5. RSAP rozłączył mi się z telefonem sam z siebie, po połączeniu ponownym nie widziałem informacji o ruchu drogowym, które widziałem przed rozłączeniem, w tym samym czasie pogoda była widoczna

GoogleEarth i rSAPa będę monitorował, sporo w międzyczasie grzebałem w telefonie i ustawieniach auta/nawigacji. Natomiast niepokoi mnie Security&Service, wygląda, że będę się z tym bujał przez jakiś czas.

Zauważyłem też, że skóra ma drobne fałdy w górnej części oparć i marszczy się odrobinę przy niektórych szwach w siedziskach. Generalnie w granicach normy i tych samych miejscach jakie zaobserwowałem wcześniej na filmach z testami Tiguana na YouTubie.

Generalnie pod względem jakościowym widać, że Tiguany wychodzą coraz lepsze. Szczeliny, zgranie się powierzchni dużo, dużo lepiej niż jak 3 lata temu odbierałem Golfa (który pod tym względem był naprawdę niezły).


Dodano:  15 - Grudzień - 2016  -  14:57:53
W końcu pojeździłem autem więc prześle jeszcze raz kompletną listę.

1. Prawa lampa jest minimalnie (mniej niż milimetr) niżej niż listwa ozdobna na przedzie, lewa lampa się zgrywa z listwą idealnie
2. Karoseria drzwi kierowcy przy przedniej krawędzi w środkowej części jest minimalnie (mniej niż milimetr) głębiej w stosunku do elementów karoserii w okolicach nadkola, drzwi są zamocowane dobrze, z drugiej strony pojazdu jest idealnie
3. Na szczelinie pomiędzy tylną lampą a częścią karoserii w okolicach nadkola w jej dolnej części z jednej strony auta wystaje odrobinę plastik bagażnika, z drugiej jest odrobinę bardziej wciśnięty, standard samochodowy

Powyższe niedociągnięcia są na tyle małe, że nie będę raczej prosił o poprawę.

Do poprawy:
1. Nie działa Security&Service, można tylko wykonać standardowe (bez użycia danych tj. transmisji pozycji) połączenie alarmowe, nie widać tych usług w menu konfiguracji usług Car-Net w samochodzie, aplikacja nic nie pokazuje albo pokazuje błąd
2. Kierownica z progresywnym sterowaniem zaczęłą lekko skrzypieć przy manewrowaniu, w normalnej jeździe nie przeszkadza ale jest irytujące

Do obserwacji i zgłoszenia do serwisu.
1. Czasami nie działa widok StreetView dla utrudnień drogowych, działa dla wszystkich POI itp. Po restarcie systemu Infotainment działa obecnie. Być może działało po zamknięciu auta, jak odstało swoje.
2. Czasami nie da się wejść w menu konfiguracji usług Car-Net mimo włączenia zapłonu (komunikat - włącz zapłon :) ). Problem po czasie ustępuje (tj. np po zamknięciu lub zamknięciu z odstaniem), ale powraca.
3. W pewnym momencie przestał działać AppConnect, rano już działał:)
4. Czasami na AID nie widać loga stacji która jest aktualnie odtwarzana, ustępuje na pewno po zamknięciu auta lub/ ew jakimś czasie, te logo nie było widoczne przez ponad 30 minut i przy następnym działaniu już było, bawiłem się w tym czasie dodawaniem innych stcji radiowych

Problemy z Google Earth oraz RSAP ustąpiły po ponownym uruchomieniu auta i już nie występują.

Zostały dwie małe pozostałości oklejenia elementów chromowanych, ale dało się je łatwo usunąć (wyglądały jak małe pionowe ryski). Odrobinę wywiniętą uszczelkę tylnych drzwi naprawiłem sam.

Silnik na biegu jałowym pracuje nierównomiernie (wibracje) i głośniej.
W trakcie spokojnej jazdy jest za to niespodziewanie cichy.

 

Offline topic75

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł: 3
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: SZ
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #8 dnia: 19 - Grudzień - 2016 - 22:26:13 »
Tiguan II 2.0 TSI 180 KM, 4motion:
- nie działa rozpoznawanie znaków drogowych w Polsce (DM)
- nie działa FRONT ASSIST 
Przy 120km/h jak dla mnie bardzo głośnio słychać szumy wiatru, może problem ze guma nie jest prowadzona do samej góry przedniej szybie pod plastikami z lewej i prawej
- stuki metaliczne z zawieszenia z przodu przy DCC
- spasowanie klamek zewnętrzych i zderzaka  z tyłu pozostawia wiele do życzenia
- skrzypi pod macankiem
- WiFI nie zawsze łączy
- Skrzypi zawieszenie jak by stare gumy w zawieszaniu


Dodano:  20 - Grudzień - 2016  -  17:22:24
Znalazłem popołudniu trochę czasu, więc wpełzałem pod samochód.

Pierwsza sprawa, po lewej i prawej stronie podwozia są osłony plastikowe. Stukając w jedną z nich zauważałem że coś się odbija i stuka o podwozie, wydobyłem kilka kamyków gabarytów 1 cm. Nie wie jak się dostały ale trochę problematyczne jest ich usunięcie. Były po stronie kierowcy tam gdzie słyszę od początku postukiwanie metaliczne. Jutro to zweryfikuję czy to prowokowało hałas.
Druga sprawa która mi się nie podoba to rozwiązanie osłon termicznych na całej długości wydechu, w padają w wibracje przy uderzeniu.
Trzecia sprawa coś wpada w wibrację przy chłodnicy jak uderzam w spodnią część zderzaka.

 
Podziękował: Toomasz

Offline Horrorshow

  • :: StartLine
  • Wiadomości: 4
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: ?? KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #9 dnia: 27 - Grudzień - 2016 - 10:43:28 »
Tiguan II 2.0 TDI 190 KM 4motion DSG:
- Discover Media Pro - podczas wlaczania auta zdarza sie brak systemu audio (brak glosu z radia, mediow, telefonu) oraz nie dziala funkcja voice i brak "pipczenia" czunikow cofania
- Car-net nie łączy się z siecią wifi domowa tylko gdy udostępnianie wifi z telefonu dane pakietowe
- rozpoznanie znaków drogowych działają tylko znaki ograniczenia prędkości
- Front Assist teoretycznie dziala tylko do 30 km/h w praktyce w ogóle nie działa
- ACC nie dziala w czasie mocnego deszczu lub śniegu (brak możliwości włączenie normalnego tempomatu)
- asystent świateł (LED z funkcja doświetlania i automatycznej zmiany świateł na długie) działa z opóźnieniem, po minięciu pojazdu jadącego z naprzeciwka i nie działa na autostradzie
- słabo wykończone uszczelki wewnętrzne okna na drzwiach przednich
- fotel elektryczny z funkcją pamięci - aby zapamiętał pozycje, trzeba go trzymać wciśniętego a nie jak w Skodzie Superb, wystarczy wcisnąć go raz i fotel sam jedzie
- przednie reflektory Led ładne białe światło a halogeny żółte
- źle spasowane tylne drzwi na dole od strony tylnego kola
 

Offline kuba73

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 28
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Napęd: FWD
  • Rej: WF
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #10 dnia: 03 - Styczeń - 2017 - 22:10:21 »
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM, odebrany ponad 2-mce, przebieg ok. 6000 km:
- Front Assist i ACC - przy podajacym śniegu (i to nawet niewielkim)  lub mocnym deszczu pojawił się słynny komunikat "czujnik front assist nie ma widoczności" i oczywiście oba systemy przestały działac (zwłaszcza irytujace było wyłączenie sie tempomatu podczas jazdy autostradowej choc po pewnym czasie o dziwo czujnik sam odzyskał widoczność i to mimo padającego śniegu i bez restartu silnika). W sumie ten komunikat  pojawił się już kilka razy  :(.
- przy ciepłym silniku na biegu jałowym wyczuwalne wibracje na kierownicy i fotelu kierowcy
- 2-3 razy zdarzyło się ze lusterko po stronie pasazera automatycznie nie wróciło do normalnej pozycji po zakończeniu cofania i przejściu do jazdy do przodu (mimo wybranej opcji w ustawieniach a pokrętło do regulacji lusterek znajdowało sie na "R")
- przy przebiegu poniżej 1000km zdarzyło się ze po uruchomieniu silnika na wyswietlaczu centralnym systemu DiscoverPro w opcji "Menu" znikneło (!) kilka zakładek (np App Connect, Car Net) a przy wszystkich ustawionych stacjach radiowych nie były widoczone ich loga tylko białe puste kwadraty (choc stacje były slyszalne normalnie) - miało to miejsce tylko ten jeden jedyny raz.
 

Offline topic75

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 84
  • Pomógł: 3
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CZPA
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: SZ
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #11 dnia: 07 - Styczeń - 2017 - 17:24:07 »
Jeszcze raz odnośnie osłon plastikowych po lewej i prawej stronie podwozia. Zamarzła mi tam woda która dostała sie po myjni, odrywane płaty lodu generowały hałasy. Te osłony generują dość głośnie halasy przenoszone do kabiny samochodu, jak wpadają w rezonans. Na stronce erwin od VW. nazywają to w dokumentacji jako noise isolation. Jak dla mnie to więcej prowokuje hałasów. Myśle o zdemontowaniu i wykolejeniu materiałem redukującym wibracje.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #12 dnia: 17 - Styczeń - 2017 - 18:26:01 »
Tiguan II 2.0 TSI 220 KM, 4motion, Highline:
- skrzypiące lusterka - tylko przy końcowej fazie otwierania. Przy zamykaniu jest OK.

Warto by w tym wątku odróżniać złe wykonanie (ew. wyjątkowo spartolony design jak uszczelki koło lusterek) od sytuacji ten typ tak ma (by design, mamy złe oczekiwania itp.:) Stąd też mam kilka pytań do Horrorshowa.

TDiscover media pro - podczas wlaczania auta zdarza sie brak systemu audio (brak glosu z radia, mediów, telefonu) oraz nie dziala funkcja voice i brak "pipczenia" czunikow cofania
Ciekawe bo tego nie mam (ale mam też Dynaudio). System audio w zależności ile czasu był nieaktywny przechodzi w coraz to głębsze uśpienie. Zaczyna się wybudzać po odblokowaniu auta, więc opóźnienie widać tylko po długim postoju i szybkim wsiadaniu. No chyba, że system Ci się uruchomił całkowicie a nie masz dźwięku.

Rozpoznanie znakow drogowych dzialaja tylko znaki ograniczenia predkosci
Mój rozpoznaje inne znaki bez problemu (zakaz wyprzedzania np., znaki obowiązujące w innych krajach podczas deszczu, koniec ograniczeń w Niemczech, znaki dla przyczep i obowiązujące czasowo). Jeśli obowiązuje więcej niż jedno ograniczenie (a u nas w Polsce w zasadzie zawsze tak jest, bo na drogach publicznych mamy ograniczenia) to widać tylko najważniejszy znak (aktualne ograniczenie prędkości przy danych warunkach) który zasłania resztę (widac ilość zasłoniętych w AID/nawi jeśli włączono.. System może pokazać do 3 znaków na raz albo na wyświetlaczu przy zegarach(ew.AID - w danych o samochodzie trzeba wybrać znaki w obu przypadkach) albo na ekranie nawigacji (musi to być włączone w ustawieniach, dodatkowo musi być ZAMKNIĘTE dodatkowe okno nawigacji ). Pewne znaki jak stop/zakaz wjazdu/obszar zabudowany, początek autostrady, strefa zamieszkania są rozpoznawane i wykorzystywane ale nie pokazywane (ew. pokazywane jako ograniczenie prędkości). Najbardziej ubolewam, że nie rozpoznaje i pokazuje pewnych znaków ostrzegawczych (uwaga zwierzęta np.).

Front assist teoretycznie dziala tylko do 30 km/h w praktyce wogole nie dziala
Niby jak to sprawdziłeś? FA działa od 30 w górę, do 50 działa City Emergency Braking. Ostrzeżenie jest to samo.

ACC nie dziala w czasie mocnego deszczu lub sniegu (brak mozliwosci wlaczenie normalnego tempomatu)
Może się łapiesz na akcję serwisową? Część tych sterowników była wadliwych. Nawet jak sterownik jest OK to ten czujnik rzeczywiście jest dość wrażliwy na warstwę śniegu na nim, eliminując możliwość tempomatu [moim zdaniem słusznie]

Asystent swiatel (swiatla LED z funkcja doswietlania i automatycznej zmiany swiatel na dlugie) dziala z oponzieniem po minieciu pojazdu jadacego z naprzeciwka i nie dziala na autostradzie
A ty nie masz DLAa?. W Highlinie są domyślnie LEDY TOP. Może wyłączyłeś Dynamic Light Assist i wtedy rzeczywiście działa to tylko na zasadzie włącz/wyłącz? Mój prawidłowo wycienia, włącza i wyłącza długie i można tak jechać na długich kilkaset km (wliczając autostrady) pod warunkiem, że klosze i szyba są czyste. Jedyny problem to daleko jadące ciężarówki, częściowo schowane ze słabymi światłami nad kabiną (chociaż to ograniczenie jest opisane w instrukcji, także ten typ tak ma). Poprosiłbym serwis o sprawdzenie.

Fotel elektyrnczy z funkcja pamieci aby ustawil sie na zapamnietana pozycje trzeba go trzymac wcisnietego a nie jak w Superbie ze wcisnac go raz i fotel sam jedzie
Kierowcy ustawia się sam, na podstawie profilu kierowcy zsynchronizowanego z kluczykiem lub wybranego po uruchomieniu. Pasażera trzeba trzymać. Kierowcy też jak chcesz zmienić ustawienia fotela bez zmiany użytkownika. Każdy nowy Tiguan tak ma.

Zle spasowane tylne drzwi na dole od strony tylnego kola
Wydaje mi się, żę ta szczelina jest celowo. Widziałem to w wielu SUVach różnych marek, chociaż nie wiem jaki jest jej cel:P. Ma ją każdy Tiguan, jakiego obejrzałem.
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Trzaski z lusterek w ostatniej fazie otwierania
« Odpowiedź #13 dnia: 26 - Styczeń - 2017 - 21:25:35 »
Witam,

Gdyby ktoś miał dość głośne trzaski z lusterek w ostatniej fazie otwierania (u mnie były od nowości, lusterka lekko drgały również tylko w ostatniej fazie), a z kolei zamykanie lusterek odbywa się bezproblemowo to rozwiązaniem jest przesmarowanie. Mój serwis to dość szybko ogarnął. Twierdzą, że to się zdarza dość często i większośc osób nawet tego nie zauważa. Jak komuś przeszkadza musi się liczyć ze za 2 lata trzeba będzie znowu przesmarować;)

Mam nadzieję, że to pomoże forumowiczom z podobnym problemem.
 
Podziękował: Pro_Tre

Offline owoc

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 6
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Napęd: FWD
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #14 dnia: 27 - Styczeń - 2017 - 22:01:15 »
Tiguan II 2.0 TSI:
- nie działa rozpoznawanie znaków drogowych w Polsce DM
- rozpadło się łożysko koła przód - strona kierowcy po 7000 tys. km
 

Offline rk

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 366
  • Pomógł: 62
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Kod: CHHB
  • Moc: 220 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ZS
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #15 dnia: 04 - Lipiec - 2017 - 15:03:37 »
Tiguan II 2.0 TSI 220 KM, 4motion, Highline:
- wyłączające się na ponad tydzień usługi Security&Service w aucie (pomijając telefon alarmowy), znikające raporty o samochodzie w portalu Car-Net, brak możliwości pobrania lokalizacji/stanu oświetlenia i statusu zamków [i innych] z aplikacji, po tygodniu dwóch usługi wracają brakuje tylko danych za ten okres
- trzeszczący plastik w klapie bagażnika - trzeszczy element do którego dochodzi sznurek od półki, do tej pory tylko z prawej strony, widać, że element ulega przesunięciu w stosunku do innych elementów (złe spasowanie) w porównaniu do odpowiednika z lewej strony, dociśnięcie ręka powoduje ustąpienie odgłosów


 

Offline Wito1985

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 96
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: DW
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #16 dnia: 26 - Sierpień - 2017 - 07:39:05 »
Ja w swoim Tigu zauważyłem jedną dziwną rzecz nie wiem czy w Waszych jest podobnie i nie miałem okazji jeszcze podjechać do salonu i porównać z innym ale u mnie uchwyt do zapinania pasów po stronie kierowcy jest całkiem sztywny nie ugina się przez co pas nie przylega do ciała tylko jakoś dziwnie odstaje a po stronie pasażera uchwyt ten jest w pełni elastyczny, trochę to dziwne że z jednej strony jest tak z drugiej tak..


 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #17 dnia: 03 - Styczeń - 2018 - 12:02:30 »
U mnie fotele przednie maja tak samo sztywne uchwyty do zapinania pasów (wersja HL 2,0TSI)

Za to zauważyłem coś dziwnego jeśli chodzi o PERSONALIZACJĘ.

Po przypisaniu profilu do kluczyka (ręcznie czy automatycznie) zapamiętywane są niektóre ustawienia np:
asystenci, podświetlenie ambiente, jasność zegarów oraz POZYCJA LUSTERKA WSTECZNEGO.

Skoro zakładają, że z auta korzystają np 2 osoby (z rożnymi kluczykami) to chyba dość oczywiste jest ze zmienią pozycję fotela (fotele mam ergo active - czyli przesuwane manualnie).
Jak przesunie się fotel LUSTERKA MAMY W ZŁEJ POZYCJI bo pozostają po przednim użytkowniku !!!!
Fajnie że można bezpiecznie cofać bo zapamiętana jest pozycja lusterka wstecznego (jak otworzymy "swoim" kluczem) gdy cofamy. Wolałbym gdyby to pozycja lusterek się zapamiętywała - trochę częściej jeżdżę do przodu jednak...

Dodano: 19 - Luty - 2018 - 12:37:20
NIEDOPRACOWANY soft systemu zmiany trybów jazdy.
np można zmienić w czasie jazdy na tryb ECO, ale już powrócenie do 100% sprawnego trybu NORMAL (tak aby działało Dynamic Light Assist) jest już niemożliwe.
Co więcej: jeśli jedziemy na trybie ECO i tak wyłączymy auto, to przy ponownym uruchomieniu włączy się tryb NORMAL. Ale nie jest to taki 100% NORMAL bo w tle działa (na niektóre elementy) tryb ECO (widać to napisie ECO w lewym górnym rogu wyświetlacza infotainment!!!
Wydaje się że ruszamy na trybie NORMAL, mamy aktywnych wszystkich asystentów, ale to nie jest prawda bo np DLA nie działa!
Absurd.

Moją przygodę z DLA opisałem w wątki świateł DLA:
http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=3907.new#new
 

Offline Toomasz

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł: 6
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: 4x4
  • Rej: WS
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #18 dnia: 19 - Luty - 2018 - 20:23:05 »
Co więcej: jeśli jedziemy na trybie ECO i tak wyłączymy auto, to przy ponownym uruchomieniu włączy się tryb NORMAL.

U mnie jak mam Eco i zgaszę sinik to zawsze w Eco mi startuje niezależnie od tego ile nie jeżdżę - nie mam zmiany z automatu na Normal. Żeby to zmienić muszę sam zmienić ten tryb.

U was się zmienia ????
 

Offline dj_rush

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł: 1
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Rej: GKW
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #19 dnia: 19 - Luty - 2018 - 21:02:25 »
Po ponownym uruchomieniu auta pozostaje ten sam tryb, co przed zgaszeniem.
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #20 dnia: 20 - Luty - 2018 - 01:43:07 »
Dzis jeszcze raz testowałem na wszystkie sposoby.

Włączam zapłon zmieniam tryb na ECO i jadę. Biegi oznaczone jako E1-E7. Na infotainment z lewej na górze napis ECO. Po naciśnięciu przycisku mode na pokrętle też podświetlona ikonka ECO.

Po 30 min wsiadłem do samochodu. Odpaliłem. Z lewej na górze infotainment napis ECO. Po naciśnięciu przycisku mode na pokrętle trybów też podświetlone ECO..... ALE BIEGI JUŻ D1-D7 A NIE E....

Ruszam. Dalej tak samo. Naciskam jeszcze raz mode. Nadal podświetlone ECO. Po jego naciśnięciu biegi zmieniają się z D na E.

Oznacza to że po wyłączeniu auta i pozostawieniu na jakiś czas (nie wiem jakie jest minimum) tryb się jakby resetuje. A właściwie zostaje ale biegi są w trybie normal. Czyli włącza się w niepełnej funkcjonalności. Na 100% skrzynia nie działa w trybie eco lub sport. O tym że pozostaje świadczy brak działania Dynamic Light Assist. Bo w trybie Eco on nie działa. Tylko że widząc biegi w trybie Drive można mylnie twierdzić że ma się tryb normal.

U was biegi też pozostają E lub S nawet po wyłączeniu auta i pozostawieniu na jakiś czas?
 

Offline Robert_em

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 193
  • Pomógł: 30
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: SC
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #21 dnia: 20 - Luty - 2018 - 08:15:59 »
Nie. Problem jest i był już poruszany. Tyle, że nie w kontekście trybu Eco, a sport, lub indywidual.
Ja jeżdżę na trybie indywidual i nie ma problemu, zapamiętuje cały tryb, oprócz trybu działania skrzyni - skrzynia po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu, zawsze odpala się w trybie D.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Offline omen

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł: 7
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Moc: 180 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WT
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #22 dnia: 20 - Luty - 2018 - 10:00:29 »
Robert_em
U mnie jest dokładnie tak samo. W trybie indywidual (tak samo jak na eco i sport) gubi ustawienia skrzyni. Tryb pozostaje działający ale biegi po rwstarcie zawsze D.

Mam auto z 43 tygodnia 2017. Kolega z 45 i dokładnie ma tak samo. Na forum też o tym czytałem. Stwierdziłem że ten typ tak ma...
 

Offline Robert_em

  • :: ComfortLine
  • Wiadomości: 193
  • Pomógł: 30
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: SC
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #23 dnia: 26 - Marzec - 2018 - 12:57:56 »
Taka ciekawostka - właśnie wróciłem z serwisu, aby im to zaprezentować.
Niestety ani ja, ani serwis na przeglądzie zerowym, ani wspaniała kontrola jakości w fabryce w Wolfsburgu, nie zobaczyły tego wcześniej.



Fragment listwy progowej z pakietu R-Line, który jest zamocowany na błotniku przednim (po obu stronach auta), jest pomalowany innym kolorem. Domniemam, że Pure White, bo nie ma kompletnie efektu perły, jak na całej reszcie samochodu.
Wg mnie koleś, który kompletował listwy do montażu, pomylił zestawy i gdzieś jeździ Tiguan w Pure White z moimi listwami w Oryxie

Czekam na odpowiedź centrali VW.
Serwis stwierdził, że taki przypadek mają pierwszy raz!
Doprawdy ciężko byłoby wyjaśnić kiedyś w przyszłości nowemu nabywcy, że „tak wyszło z fabryki”

P.S. Wiem, że czeka mnie zabawa ze smołą po zimie ;)
 

Offline kucyk

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł: 14
  • VW: Tiguan II
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 150 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
Odp: LISTA FUCKUPÓW w nowym modelu
« Odpowiedź #24 dnia: 03 - Kwiecień - 2018 - 11:58:21 »
Tiguan II 2.0 TDI 150 KM:
- tylną wycieraczkę można "przyciąć" na środku szyby przy wyłączeniu silnika. Nie posiada ona systemu takiego jaki posiadają przednie wycieraczki, które zawsze wracają do swojej pozycji.
- kontrolka płynu od spryskiwaczy, gdy stan płynu osiąga niski poziom, na przemian co kilka minut wyskakuje i gaśnie informacja o uzupełnieniu płynu.

Nie wiem czy pożałowali dwóch czujników, ale na pewno można było to zrobić tak, aby nie pikało co kilka minut.
 

Tagi wątku: