Autor Wątek: VW-News: Nowa baza logistyczna w komornikach  (Przeczytany 719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemko

  • Bywalec
  • Wiadomości: 63
  • Auto: Golf III
  • Kod: AEK
  • Moc: 101 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: ONY
VW-News: Nowa baza logistyczna w komornikach
« dnia: 28 - Lipiec - 2015 - 10:54:21 »
Z najnowszych Vałwejowych newsów:

Cytuj
Volkswagen uruchomił bazę logistyczną w Komornikach
Jest wysoka na 11 metrów, a w jej wnętrzu mieści się 128 regałów wypełnionych częściami do ośmiu marek samochodów. Tak w skrócie wygląda Centrum Dystrybucyjne Oryginalnych Części i Akcesoriów Volkswagen Group Polska uruchomione dzisiaj w Komornikach pod Poznaniem.

Centrum Dystrybucyjne VW znajduje to magazyn o powierzchni 32 tys.m. kw., czyli ponad 3 ha. Hala magazynowa ma 11 metrów wysokości. Obiekt tak zaprojektowano, by możliwa była jego rozbudowa o kolejnych 13 tys.m.kw. Budynek posiada także 2 tys. m kw. powierzchni socjalno – biurowej. Jest to trzecia w Wielkopolsce oraz ósma w Polsce inwestycja pod względem rozmiaru powierzchni magazynowej.

W magazynie jest 128 regałów posiadających prawie 100 000 miejsc składowania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują 4 szafy automatyczne: 2 typu paternoster oraz 2 typu lean-lift. Szafy typu paternoster, pozwalają obniżyć powierzchnię składowania nawet o 80% umożliwiając jednocześnie bardzo szybki dostęp do towarów – średni czas dostępu do półki wynosi tylko 35 sekund. Posiadają one 18 844 miejsc składowania.

Szafy typu lean-lift są szczególnie przydatne dla artykułów o niestandardowych rozmiarach, gdyż dostosowują odległości pomiędzy półkami do wielkości przechowywanych towarów, nie tracąc miejsca na puste przestrzenie. Posiadają 4700 miejsc składowania. Średni czas dostępu przy tego typu szafie również wynosi zaledwie 35 sekund.

Parking przy bazie logistycznej może pomieścić 160 pojazdów, posiada również wiaty dla jednośladów. Centrum Dystrybucyjne VW położone jest w sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem.

Po co budować  tak wielkie magazyny? By skrócić czas dostaw części zamiennych do serwisów, a co zatem idzie skrócić czas obsługi klientów korzystających z serwisów grupy VW. Pozwoli to na spore oszczędności, ponieważ nie będzie wówczas potrzeby udostępniać klientom aut zastępczych. VW  wdraża obecnie program dostawy części zamiennych w czasie jednego dnia. Podzespoły zamówione do godz.10:30 mają być u odbiorcy do godz.16:00 tego samego dnia. W bazie logistycznej zatrudnionych ma być 150 osób.

Zaprezentowano nie tylko  gigantyczną hale magazynową, ale także najnowszy model  hybrydowego Volkswagena. Do sprzedaży w Polsce koncern przeznaczył 200 takich samochodów

Ciekawe jaki tam będzie poziom zarobków i ile będzie zarabiał szeregowy pracownik  ::)


 

Tagi wątku: