Autor Wątek: [Caddy III] 2.0 - Jaka instalacja LPG ?  (Przeczytany 1988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kmar3

• Nowy
  • Auto: Caddy III
  • Silnik: 2.0+LPG
  • Moc: 109 KM
  • Napęd: FWD
2.0 - Jaka instalacja LPG ?
« dnia: 15 - Kwiecień - 2016 - 20:01:06 »
Witam, chciałem zagazować swojego Caddilaca. Silnik 2.0, 81 KW rocznik 2012. Wstępnie mam wybrane 3 instalacje: Stag Qbox, KME i BRC SQ 32. Chciałbym oczywiście aby instalacja była niezawodna. Jeśli chodzi o cenę to nie mam jakiegoś konkretnego pułapu, zależy mi aby było to założone jak najlepiej. Czy ten silnik jest prosty do zagazowania, czy ukrywa jakieś niespodzianki? Jeśli z użytkowników ma ktoś LPG przy takim silniku, proszę o podzielenie się opinią.

Offline Kamilet

• Amator
  • Auto: Golf V
  • Silnik: 1.6
  • Moc: 102 KM
Odp: VW Caddy 2.0 jak instalacja? BRC, STAG czy KME?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 - Kwiecień - 2016 - 20:51:54 »
Mi się wydaje, ze 2.0 raczej problemów z gazem robić nie powinien. Dobry gazownik i spokojnie będzie jeździć. Co do instalacji to kwestia gustu, ja bym postawił na sq 32, żywotna instalacja. Jak zadbasz o dobrego gazownika to możesz być spokojny o silnik i jazdę. Skąd jesteś?

Offline kmar3

• Nowy
Odp: [Caddy III] 2.0 - Jaka instalacja gazu?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 - Kwiecień - 2016 - 18:36:31 »
Stalowa Wola, problem w tym że u nas nie ma zbyt wielu dobrych gazowników. Jestem w stanie nawet podjechać gdzieś żeby mi to porządnie założyli. Jak ma ktoś kogoś godnego polecenia z tych rejonów chętnie skorzystam z rady:) po wcześniejszej weryfikacji oczywiście

Offline andrew7800

• Moderator
  • Auto: Sharan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI PD
  • Kod: BRT
  • Moc: 160 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 18 - Kwiecień - 2016 - 00:13:05 »
Skoro jesteś ze Stalowej Woli to skontaktuj się z kolegą @Stefano. Jest z Twojej okolicy i pewno kogoś konkretnego Tobie poleci.  ;)

Offline kmar3

• Nowy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 - Kwiecień - 2016 - 15:37:34 »
Dziękuje, spróbuje się z nim skontaktować. Jak na razie jestem umówiony z jednym warsztatem w Nisku i w Rzeszowie, więc wszystko wyjaśni mi się prawdopodobnie w poniedziełek

Dodano:  30 - Kwiecień - 2016  -  15:31:12
Ostatecznie robiłem jednak w Nisku, po spotkaniu w pon wszystko mi pasowało więc już nikomu nie zawracałem głowy niepotrzebnie. Auto właśnie odebrałem, poniżej zdjęcia. Zamontowane BRC SQ 32, zbiornik zew 600/42, wlew pod klapką.

Tagi wątku: