Autor Wątek: [Beetle] 1.6 Pb 2005 - zakup  (Przeczytany 1548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DRF1

• Nowy
  • Auto: Inne
  • Model: NB
  • Silnik: 1.6
  • Moc: 102 KM
  • Napęd: FWD
1.6 Pb 2005 - zakup
« dnia: 27 - Styczeń - 2016 - 12:45:18 »
Witajcie! jestem tu nowy i witam się uprzejmie :)

Zastanawiam się nad kupnem NB z 2005 roku 1.6 benzyna, przebieg 135 tyś. km.
Mam do was drodzy kilka pytań:
- świeci się ikonka silnika, podobno to przepływomierz którego wymiana powinna załatwić sprawę. Silnik czasem nierówno pracuje. Niepokoi mnie to gdyż w innych niemieckich nabytkach (Corsa, Astra) widywałem już tę lampkę a Panowie serwisanci nie potrafili tego rozkminić. Zatem nieodzowne były częste wizyty  serwisie. Pytanie: czy znacie to może ze swoje go doświadczenia? Czy warto zaniechać zakupu z takiego powodu i przy tym przebiegu?
- zapalona lampka od ESP (żółta ikonka auta pozostawiającego ślady); jak wyżej? czy wymian czujnika załatwi sprawę czy to raczej wskazówka jakiegoś grubszego tematu związanego ze stabilizacją toru jazdy?
Samochód ma być 2gi w rodzinie i ma polatać chociaż kilka latek (3-4). i ostatnie pytanie - Czy warto przerabiać taki sprzęt na gaz przy tym przebiegu?

Nie posiadałem dotąd samochodu z takim przebiegiem i w takim wieku, a chciałbym uniknąć sytuacji w której NB staje się moją główną życiowa troską.

Dzięki za odpowiedzi!

Offline red

• Administrator
    • S7
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: BlackVelvet
  • Silnik: 1.9 TDi PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115++
  • Napęd: 4Motion
Odp: 1.6 Pb 2005 - pomarańczowe lampki
« Odpowiedź #1 dnia: 28 - Styczeń - 2016 - 21:18:59 »
Witaj
Zawsze warto przed zakupem samochodu wykonać diagnostykę zwłaszcza jak mamy wątpliwości co do tego co jest w takim aucie do zrobienia.
W tym przypadku połączył bym samochód i sprawdził co za błędy odnotował komputer. W przypadku kontroli trakcji może być np. uszkodzony czujnik kąta skrętu za małe pieniądze  (50 - 100 zł ) albo sterownik za kilka stówek.
Check może rzeczywiście świecić z powodu awarii przepływomierza ale warto to sprawdzić przed zakupem żeby nie trzeba było wymieniać kilku kosztownych elementów osprzętu silnika.

red@tapatalk

Offline blaza

• Nowy
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Napęd: FWD
Odp: [New Beeatle] 1.6 Pb 2005 - zakup
« Odpowiedź #2 dnia: 18 - Wrzesień - 2016 - 17:06:22 »
powiedzcie mi dlaczego beeatle stoja tak drogo ? :)
[spam, moderowane]

Tagi wątku: