Autor Wątek: ZAKUP KONTROLOWANY - kupujemy Caddy - na co zwrócić uwagę ?  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pzawalich

• Nowy
  • Silnik: 2,0 tdi
  • Napęd: FWD
ZAKUP KONTROLOWANY - kupujemy Caddy - na co zwrócić uwagę ?
« dnia: 07 - Listopad - 2015 - 08:04:28 »
Komentarz administratora W tym temacie pytamy o wszelkie sprawy dotyczące zakupu modelu: Caddy. Tutaj też możemy wklejać linki do aukcji i prosić o porady zakupowe.

Co myślicie o nowym VW Caddym w opcji High line, czy jakość wykonania jest dużo lepsza od podstawowej wersji?
Chciałbym kupić: 2.0 TDI SCR BMT 4Motion 150 KM (110 kW) DSG
Autko będzie używane dla mojej rodzinki, chciałbym wziąć opcje 7 osobową.

pozdrawiam
Paweł

Online Gulasz

• Trolling
  • Auto: Touareg I
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
Odp: [Caddy Maxi] 2.0 TDI 150 KM 4Motion - co myślicie o takiej konfiguracji ?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 - Listopad - 2015 - 16:43:33 »
Jeśli ma być to nówka to całkiem fajne autko .Jeśli używka to proponuję poczytać odnośnie skrzyni DSG .Najlepiej nie to co pisze producent tylko osoby które mają tego typu skrzynie w autach i użytkują ją w autach po jakimś przebiegu

Offline pzawalich

• Nowy
  • Silnik: 2,0 tdi
« Odpowiedź #2 dnia: 07 - Listopad - 2015 - 17:53:56 »
autko będzie nowe tylko nie wiem czy warto dać za taki układ 150 000 zł.
czy skrzynie dsg są awaryjne? będę musiał poczytać o tych automatach...

Offline red

• Administrator
  • Auto: Sharan I FL
  • Wersja: BlackVelvet
  • Silnik: 1.9 TDi PD
  • Kod: BVK
  • Moc: 115++
  • Napęd: 4Motion
« Odpowiedź #3 dnia: 08 - Listopad - 2015 - 07:11:14 »
Akurat mój ojciec ma caddy maxi 2012 rok wprawdzie ze 110 konnym silnikiem i z manualną skrzynią biegów ale z napędem 4Motion. Wersja 7 osobowa. Wprawdzie ja miałem okazję jeździć tym autem tylko z przodu ale na temat ostatniego rzędu foteli krążą legendy
Podobno buja tak mocno że nawet ludzie którzy nie mają choroby lokomocyjnej mają odruchy wymiotne. To nie jest informacja od jednej osoby tylko od kilku które miały to nieszczęście jechać tym autem w ostatnim rzędzie. Sytuacje te miały miejsce na dłuższych trasach dobrymi drogami a nie na jakichś dziurawych lokalnych drogach.
Faktem jest że auto ma nawet przy 7 fotelach całkiem spory bagażnik jednak jeśli chodzi o ilość miejsca dla pasażerów przy sharanie 7M wypada słabo. Jednym lepszym rozwiązaniem jest ilość miejsca nad głowami skrajnych pasażerów w 2 rzędzie - caddy jest bardziej "kwadratowy" i nie ma trzech pełnowymiarowych foteli a poza tym w drugim rzędzie siedzi się niżej niz w sharanie.
Caddy to samochód dostawczy i co by w nim nie zamontować to będzie dostawczak.
Jak będziesz miał możliwość to wykonaj jazdę próbną z całą rodziną, przejedź się po jakiejś drodze także jako pasażer ostatniego i przedostatniego rzędu foteli i sam zobacz jak sytuacja tam wygląda  (w caddy mojego ojca sytuacje tego typu zdarzają się na trasach ) ja nie wyobrażam sobie wożenia w ostatnim rzędzie tego samochodu dzieci -  moje wprawdzie kilka razy tam jechały ale tylko po mieście.
Co do skrzyni  DSG to nowa raczej nie będzie sprawiała kłopotów a jeździ się tym przyjemnie.
Nie wiem czy na Twoim miejscu nie zastanowiłbym się nad touranem albo sharanem - to są samochody osobowe a caddy to samochód dostawczy.

Online Gulasz

• Trolling
  • Auto: Touareg I
  • Silnik: 1.9 TD
  • Kod: AHH
  • Moc: 90 KM
« Odpowiedź #4 dnia: 08 - Listopad - 2015 - 08:42:35 »
Nówka DSG raczej pożyje (jak ktoś ma farta)ale jeśli ktoś ma zamiar kupić takie auto na lata to raczej wypadało by zobaczyć jakie mogą być problemy przy większym przebiegu.No i jeśli nie ma być to wóz na dożywocie to czy sprzedaż auta z taką skrzynią nie ciągnie za sobą ceny sprzedaży .

Offline pablo73kr

• Nowy
  • Auto: Stary grat
  • Model: swift
  • Silnik: 1,3
  • Kod: cx
  • Moc: 86
Odp: ZAKUP KONTROLOWANY - kupujemy Caddy - na co zwrócić uwagę ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 - Wrzesień - 2018 - 18:58:20 »
Myślę o nowym Caddy. Co myślicie o ogrzewanej przedniej szybie? Jakieś są z tym problemy?

Offline pretor

• Administrator
  • Auto: Sharan I
  • Wersja: CL Basic
  • Silnik: 1.9 TDi VP
  • Kod: AFN
  • Moc: 117 KM
« Odpowiedź #6 dnia: 16 - Wrzesień - 2018 - 19:57:33 »
Od ponad 6-lat mam ogrzewaną przednią szybę w Sharanie i kompletnie nie wiem, czym jest skrobanie szyby w zimie. A następne moje auto, też musi mieć taką ogrzewaną przednią szybę.
Problemy? Jedyny problem, to nie zapominać o jej włączeniu zanim zaczniemy odśnieżać resztę auta. Przednia szyba w Sharanie bardzo długo się rozgrzewa i zaraz po włączeniu, nie od razu widać efekt rozmrażania.

Zresztą, tutaj masz na filmie, jak to u mnie działa:

pretor@tapatalk

Online K9Darek

• Moderator
  • Auto: Sharan I FL
  • Model: Family
  • Wersja: CN
  • Silnik: 1.8T+LPG
  • Kod: AWC
  • Moc: 150 KM
« Odpowiedź #7 dnia: 16 - Wrzesień - 2018 - 20:26:57 »
Ja mam podgrzewaną szyba ale prawie nigdy z tej opcji nie korzystam bo stosuję odmrażacz do szyb. W max. 30 sekund mam szybę czystą. Jedyny problem jaki może wystąpić to przepalenie się obwodu w szybie(i ewentualnie jego uszkodzenie gdy szyba oberwie porządnie kamieniem w trasie).

Tagi wątku: