Autor Wątek: Żona chce kino domowe.  (Przeczytany 4105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Żona chce kino domowe.
« dnia: 13 - Marzec - 2015 - 08:44:53 »
Jak w temacie... co prawda to moje hobby nie jest ale może łapie się to pod " my, rodzina i... "

Żona chce kino domowe. Od tygodnia słyszę to samo. Po dłuższych namowach stwierdzam że może faktycznie przyda się coś do telewizora, ale od razu kino ? Może jakaś wieża albo coś. Poratujecie? Ja jestem zielony w temacie. Byłem w mediamarkcie, ale wciskają mi to co z wystawki i im nie schodzi.
 

Offline przemo

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 1140
  • Pomógł: 3
  • Marka: Audi
  • Model: A6
  • Moc: 50 KM
  • Skrzynia: MT
  • Napęd: FWD
  • Rej: LRY
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 08:52:10 »
Dosyć dobre są zestawy firmy sony.
Mój kolega ma zrobione tak, że 4 głośniki w rogach ścian i basy koło TV
 

Offline Lucek

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 127
  • VW: T5
  • Model: Caravelle
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WPI
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 09:11:41 »
Dokładnie Przemo. Na pewno są lepsze i droższe zestawy, ale sam mam Sony już kilka ładnych lat i jestem z niego super zadowolony. Tym bardziej, że za dobrą jakość zapłaciłem uczciwe, wcale nie wygórowane pieniądze.
Marcin
 

Offline braciarz

  • clubmen
  • Wiadomości: 206
  • Pomógł: 53
  • VW: Sharan I 1FL
  • Silnik: 1.9 TDI-PD
  • Kod: AUY
  • Moc: 115 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: FWD
  • Rej: SM
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 09:19:27 »
Musisz odwiedzić parę różnych sklepów, zorientować się w ofercie i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czego szukasz i czego oczekujesz po takim sprzęcie. Jak będziesz miał więcej do powiedzenia w temacie w rozmowach z naciągaczami z marketów, to nie uda im się wcisnąć Ci chłamu z wystawki. Przede wszystkim nigdy nie dawaj po sobie poznać że się na tym nie zupełnie znasz, bo to sygnał dla sklepowych cwaniaków że mają  "jelenia do zrobienia"  :evilmrgrin:

Jeżeli nie wiesz co kupić i co ci potrzebne to jeszcze długa droga przed tobą. A kolega moderator niech nie pisze "bzdur" o wyższości marki S nad innymi, bo każdy sprzęt i marka jest dobra jeżeli spełnia potrzeby właściciela... :evil:

Wejdzie tu 100 osób i każdy będzie chwalił swoje, a rzecz w tym aby dobrze doradzić typ sprzętu a nie markę która na tą chwilę ma zupełnie marginalne znaczenie dla kolegi który jeszcze nie wie co w ogóle chciałby kupić  :))

Pozdrawiam ze Śląska i bez obrazy :vwclubpolska:   
 

Offline Lucek

  • Clubowicz
  • Wiadomości: 127
  • VW: T5
  • Model: Caravelle
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: WPI
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 09:34:16 »
@braciarz  , ani ja, ani @przemo  nic nie mówimy o wyższości jednej marki nad inną.
Wyraziliśmy tylko swoje zdanie na temat marki, którą znamy z własnego doświadczenia.
Poza tym całkowicie sie z Tobą zgadzam
O wyborze sprzętu każdy decyduje sam. Trzeba tylko wiedzieć, czego po nim oczekujemy.
 
Marcin
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 947
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 09:40:17 »
na rynku jest tego tyle ze szkoda tu cokoliwiek podawac. Lepiej jedz do jakiegos sklepu i sobie poprostu ustalajac pulap cenowy mozesz odsluchac kilka sprzetów i bedzie juz wiadomo. Najlepiej do jakiegos media marktu bo maja tam tego duzo. Ustal sobei czy ma to byc wielokanalowy sprzet z duzymi glosnikami czy raczej z malymi czy moze dobre stereo wystarczy.
Ja tez mam wzmacniacz yamahy ale mam tylko pare wolnostajacych kolumienek. Zadnych subów ani satelitek itd mimo ze wyjsc na wzmaku chyba na 9 kanałów.

Czy tobie kolego nie jest wstyd pisać w ten sposób? Może zainwestuj w jakieś dodatkowe korepetycje a przyniesiesz ulgę nie tylko sobie. Dziękuję.
 

Offline przemko

  • clubmen
  • Wiadomości: 88
  • Pomógł: 16
  • VW: Golf III
  • Silnik: 1.6i
  • Kod: AEK
  • Moc: 101 KM
  • Napęd: FWD
  • Rej: ONY
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 - Marzec - 2015 - 17:10:25 »
Tak jak kolega wyżej, proponuję odwiedzić różne medio-markety i już na początku założyć sobie jakiś cenowy i odsłuchowy pułap.
Wszędzie teraz mają podłączone rożne wynalazki do tv i można z powodzeniem wybrać coś dla siebie.   
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #7 dnia: 15 - Marzec - 2015 - 17:49:36 »
Hej,po testach wieloletnich kin domowych teraz wiem ze to strata pieniedzy jesli do wyboru mialem kino za £1111 i stereo za ta sama kase powinienem brac stereo , teraz juz wiem ze kino by dorownalo jakoscia do stereo powinno byc drozsze i to 5 razy ale to dla tych co lubia dobra muzyke bo jak do filmow to kino jest jak najbardziej ok jak sie da unikaj plastikowych kolumn w kinie o stereo juz nie wspomne :)
 .
 

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #8 dnia: 16 - Marzec - 2015 - 23:57:53 »
Poczytałem trochę artykułów, bo faktycznie łatwo zostać jeleniem w markecie ! Myślałem o czymś 5.1 jeśli już inwestować... Muzyki słucha się u mnie mniej- więcej raczej będzie filmów (stąd 5.1).
Co do pułapu cenowego, to patrzyłem po opiniach i opisach że nowy zestaw o sensownej konfiguracji to 5-6 tysięcy w sumie. No planowałem maksymalnie piątke , może 5,5tys wydać, bo to ma być już na pare ładnych lat.

Myślałem żeby kupić Nowy amplituner ( bo mam odtwarzacz dvd/br samsunga ) i system głośnikowy 5.1.

Dodano:  17 - Marzec - 2015  -  00:00:36
Hej,po testach wieloletnich kin domowych teraz wiem ze to strata pieniedzy jesli do wyboru mialem kino za £1111 i stereo za ta sama kase powinienem brac stereo , teraz juz wiem ze kino by dorownalo jakoscia do stereo powinno byc drozsze i to 5 razy ale to dla tych co lubia dobra muzyke bo jak do filmow to kino jest jak najbardziej ok jak sie da unikaj plastikowych kolumn w kinie o stereo juz nie wspomne :)
 .

Zgadzam się- tylko właśnie stereo nada się do muzy, a u mnie melomanów w domu póki co nie ma :)
Szukam czegoś do filmów. Ale jak myślisz- do tych pięciu tysięcy coś sensownego da się kupić?
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 - Marzec - 2015 - 17:22:17 »
...tu już ciężko mi powiedzieć, bo od ok. 8 lat jestem w Szkocji i nie przeliczam na złotówki. Czasem warto kupić stereo używane, dobre kolumny i jakiś fajny wzmacniacz i przy zachowaniu akustyki w pokoju, i tu zawsze jest problem, efekt będzie jak z kina za ta sama kasę oczywiście. Używane kolumny bo są tańsze i jeśli ktoś o nie dbał, zapłacisz połowę za coś naprawdę na długie lata , ale jak kino to staraj się nie kupować plastikowych kolumn. Na początku są ok, ale później wkurzają ucho :) dźwięk jest mało naturalny porównując do obudowy np. z mdf ....
 

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 - Marzec - 2015 - 15:38:29 »
A soundbary ? Czy jak tam niektórzy nazywają- panele dźwiękowe ? Póki co może na początek coś tego typu ? Patrzyłem do ok1500 można coś kupić. Ma ktoś z was coś takiego ? W 5.1 stwierdziłem że jeszcze nie będę wchodzić i tak nie miałbym z moją czasu na oglądanie i delektowanie się dźwiękiem w 5.1. Dlatego coś do poprawienia dźwięku z tv
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #11 dnia: 26 - Marzec - 2015 - 17:47:44 »
Ja upieral bym sie przy stereo bo majac dwie kolumny masz kontrole nad stereo czasem przesuniecie o 5 cm robi duza roznice a majac takowego soundbara zmuszony jestes do postawieniem pod tv bo subwoofer to tylko bas wiec jego ustawienie nie ma znaczenia , ale tu tez wchodzi akustyka i wielkosc pokoju
 

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 - Kwiecień - 2015 - 23:48:21 »
Byłem w salonie audio-video i chyba się zdecydowałem. Usiadłem wygodnie w fotelu i odpalili mi pare zabawek. Wychodzi na to że dobrze zainwestować na pare latek w dobry sprzęt. Chyba kupię Oknyo tx 636 i jakiś zestaw 5.1 ale to muszę z moją żonką przedyskutować jeszcze bo się budżet zmieni ;p

Miał ktoś dłuższy czas coś ze stajni oknyo ?
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #13 dnia: 04 - Kwiecień - 2015 - 08:48:59 »
W tescie stereo 95 W, to bedzie glosno nawet jesli bedzie na 7 glosnikach 50W co do marki to chyba siostra marantza , japonski sprzet mysle ze pochodzi :) nie mialem tej marki ale zawsze mieli dobra opinie w audio.

 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 947
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 - Kwiecień - 2015 - 09:10:03 »
onkio to japonczyk. Gra podobnie jak inne japonce np sony technics czyli sucho dość a jak podbarwisz potencjometrami to bedzie przekolorowany i zamydlony. Jestem zwolennikiem szkoly dunskiej i angielskiej. Marantz to taki lepszy philips-razem dzialają.

Waty to nie glosnosc. Glosnosc wyraza sie w decybelach. Moc jest potrzebna do wypenienia pomieszczenia. Mozesz dorwac sprzet z moca np 100 wat ale bedzie mial 98 dB i bedzi eduzo glosniejszy i przyjemniejszy w sluchaniu ja taki z moca 250 wat ale tylko 89 dB za podobna kase. Sa instrumenty ktorymi nie da sie zagrac cicho jak np trąbka. Tem sie nei da trąbnąć tak szeptem na 40 dB. To tego jak dasz np fortepian ktiry juz moze cichutko zaplumkac to sprzet slabszy efektywnoscia czyli dB'lami zagra na rownym poziomie - trabka z fortepianem gdzie trabka nizej jak 105 chyba nie moze zagrać. Czyli nie bedzie kontrastu miedzy instrumentami. Bedzie zlany ten dzwiek.

Co do sprzetów angielskich itd to oni raczj egustuja w stereo a kina domowe to azja wschodnia czyli JP mimo wszystko.
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #15 dnia: 04 - Kwiecień - 2015 - 09:15:35 »
Przytoczylem cytat ang specjalistow , ale tak czy owak mocy starczy :)
 

Offline pretor

  • administrator
  • Wiadomości: 5889
  • Pomógł: 1346
    • VW Club Polska
  • VW: Tiguan I
  • Model: SUV
  • Wersja: Sport&Style
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CBAB
  • Moc: 140 KM
  • Skrzynia: MT-6
  • Napęd: 4x4
  • Rej: OK
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #16 dnia: 04 - Kwiecień - 2015 - 11:12:27 »
Każda marka ma w swojej ofercie modele budżetowe dla "oszczędnych" i modele High-end dla prawdziwych audiofilii. Można kupić sprzęt bardzo firmowy i audiofilski i być bardzo z niego niezadowolonym a równie dobrze można wybrać sprzęt z firmy mniej audiofilskiej ale w najwyższej firmowej specyfikacji i mieć uśmiech od ucha do ucha  ::)

Najważniejsze to jest wiedzieć czego chcemy i czego oczekujemy od danego sprzętu.
Bo w życiu już tak jest że nawet najlepsza modelka podoba się nam do czasu kiedy jej nie mamy w domu na co dzień....a później jak wszystko powszednieje :evilwink:

Jeżeli masz czas na zabawy w testowanie, to wybierz sobie w sklepie ze 2-3 różne konfiguracje sprzętowo-cenowe, zabierz do domu i tam przetestuj. Każdy sprzęt w danym pomieszczeniu zagra zupełnie inaczej niż w sklepie i to co podobało ci się w sklepie niekoniecznie zadowoli odsłuchowo Ciebie i małżonkę w domu.   
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #17 dnia: 04 - Kwiecień - 2015 - 20:38:26 »
O tak swiete slowa ja jak kupielm moja piekna rege i monitory 6 to przez 2 miesiace walczylem z akustyka , opanowanie basu to najciezsza praca  ale teraz te dwie kolumny pomimo ze sa duze to niemal ze znikly w pokoju , piekna scena dzwiekowa do muzyki a film tez daje rade :) nie wiem jak jest w Polsce  ale unikam sprzedawcow kotorzy twierdza ze dany sprzet jest dobry bo ma 10000000 W
 

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 - Kwiecień - 2015 - 09:25:24 »
No właśnie jakoś wolałbym japońca chyba, mam zaufanie do tych marek w kwestii sprzętów, widziałem sporo Yamah i Sony u znajomych, dlatego mnie Onkyo zainteresowało i ludzie sie w miare przychylnie wypowiadali jak pytałem. Dostałem ONKYO TX838 (starszy brat 636) do testów, tzn kupiłem z możliwością zwrotu w ciągu 10 dni. Do tego podłączyłem Tannoy HTS101 ! Wg mnie hasa rewelacyjnie ! Żona zachwycona , ja jeszcze bardziej ! Nawet w tym moim pokoju jako tako! Powiem wam tak- dobry japoniec nie jest zły ! Auta bym nie kupił ;p ale sprzęt audio póki co mogę polecić ! Chyba że w 10 dni zmienie zdanie ;p
 

Offline klekot

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 36
  • VW: Tiguan I FL
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #19 dnia: 21 - Kwiecień - 2015 - 17:43:48 »
Nie znam tego sprzetu ale nawet najlepsze glosniki trzeba dobrze ustawic a to juz tanczenie z kolumnami ale warto bo efekt moze pozytywnie zaskoczyc .
 

Offline wesol

  •  -baned-
  • Wiadomości: 947
  • Pomógł: 5
  • Moc: ?? KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #20 dnia: 21 - Kwiecień - 2015 - 20:18:39 »
To chyba male glosniczki do kina te tannoyki co nie. Amplituner chyba dysponuje moca cos kolo 130 wat. Sub jest aktywny tak??
 

Offline Golder

  • :: TrendLine
  • Wiadomości: 18
  • VW: Phaeton
  • Silnik: 4.2 V8
  • Kod: BGH
  • Moc: 335 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Żona chce kino domowe.
« Odpowiedź #21 dnia: 28 - Kwiecień - 2015 - 10:32:40 »
No kurdupelki te tannoye, prawda. Właśnie myśle nad czymś większym, bo się trochę przytykają. ONKYO nie oddam już, bo się zakochałem w funkcjonalności :)

Jakieś sugestie do czegoś większego 5.1 ?

Dodano:  05 - Maj - 2015  -  13:36:13
Ktoś ma jakąś radę ? Zastanawiam się nad Tannoy HTS 201 :)

Dodano:  13 - Maj - 2015  -  20:32:21
Opyliłem Hts101. Szukam większych paczek. ktoś coś ?

Dodano:  19 - Maj - 2015  -  11:43:09
Up :)
 

Tagi wątku: