Autor Wątek: Wybór oleju do TDI  (Przeczytany 151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alfred

• Nowy
  • Auto: Porsche
  • Model: Cayenne S
  • Silnik: 4.8 V8
  • Moc: 400
  • Napęd: FWD
Wybór oleju do TDI
« dnia: 16 - Kwiecień - 2018 - 08:19:32 »
Cześć Klubowicze!
Temat poruszany co jakiś czas - a że czasy i produkty się zmieniają (razem ze składem...), to chciałym poruszyć go raz jeszcze.
A więc właśnie - czego aktualnie używacie i co polecacie?

Ja do tej pory lałem Motulem, ale mam wrażenie, że ostatnio zmienili skład i dali więcej syntetyku :/

A czy ty wiesz jakie choroby Tobie grożą? Sprawdź na http://wenerolog24.pl/choroby

Offline dxtr71

• Bywalec
  • Auto: Golf VI
  • Model: Variant
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Kod: CFHC
  • Moc: 140 KM
  • Napęd: FWD
Odp: Wybór oleju do TDI
« Odpowiedź #1 dnia: 07 - Czerwiec - 2018 - 15:55:44 »
Do czego to ma być? Chyba nie Cayenne 4.8 V8 :).
Słuchaj, jak wymieniasz co maks 15 tys km to praktycznie nie ma znaczenia jaki olej zalejesz.
Najważniejsze, żebyś miał pewne źródło. Z allegro kupisz niewiadomo co. Motul i Castrol to najczęściej podrabiane oleje i takie to brałbym tylko z intercarsu czy tym podobnych hurtowni.
Dobre oleje dostaniesz z Texaco, LiquiMolly, Ravenol, Comma. Ale tak samo dobre i nie bijące po kieszeni bedą z Elfa czy Totala.
Patrz tylko żeby lepkość się zgadzała i miało normy. Do mnie np 504/507 VW.
Co do tego, że nowy motul ma za dużo syntetyka, to jest to chyba tak jak z cukrem w cukrze. Jak lejesz popularny obecnie 5W30 to jest to pełen syntetyk i ma 100% syntetyka.
10W40 to półsyntetyk i pewnie wszyscy by się cieszyli jakby było w nim więcej syntetyka niż mineralnego, ale wtedy cena by powędrowała w górę.
To tyle. Lać zgodnie z normą i zmieniać jak kiedyś a nie jak Long Life.

Tagi wątku: